اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803043708811648

نکات مهم راه‌اندازی رستوران

اهمیت طراحی دکوراسیون رستوران

کد: 139803043708811648

http://bit.ly/2MguAqs

، اصفهان , (اخبار رسمی): برای راه اندازی رستوران موفق در سطح منطقه نیاز به رعایت نکاتی است تا از این طریق بتوان از همان ابتدا از رقبا متمایز بود. در ادامه یکی از مهم‌ترین موارد بررسی شده است.

اهمیت طراحی دکوراسیون رستوران
اهمیت طراحی دکوراسیون رستوران

مشخص کردن منو

قبل از پرداختن به بحث پر اهمیت طراحی داخلی دکوراسیون رستوران بهتر است منوی غذایی را مشخص کرد؛ باید تعیین شود که قرار است چه غذا و خدماتی به مشتریان ارائه شود. انتخاب غذا و منو می‌تواند بسیار در طراحی دکوراسیون رستوران به افراد الهام دهد و برای انتخاب المان، رنگ فضا، سبک ساخت آن به شیوه‌های مختلف از جمله سنتی، کلاسیک و … کمک می‌کند.

بعد از آن و بعد از طراحی و ساخت دکوراسیون می‌توان تصمیمات بهتری برای نوع چیدمان و انتخاب وسایل گرفت. حتی منوی انتخابی می‌تواند در نام رستوران، لوگو و یا رنگ سازمانی مجموعه غذایی کمک کند.

مثلا انتخاب رستوران از نوع ایرانی، اروپایی، آسیایی، شرقی و یا هر نوع غذای دیگری که قصد طبخ آن وجود دارد به یک چیدمان منطقی و خاص برای مجموعه کمک می‌کند و اجازه می‌دهد تا رستوران به عنوان یک برند معتبر و خاص در بین افراد شناخته شود. همین طراحی و چیدمان موجب آن می‌شود تا جذب مشتری بیشتری وجود داشته و به معروفیت در صورت وجود کیفیت غذایی بین افراد بیافزاید و به مشتری ثابت تبدیل شوند.

اهمیت دکوراسیون بیرونی

دکوراسیون رستوران نه تنها برای فضای داخلی بلکه برای فضای بیرونی نیز بسیار اهمیت دارد چرا که افراد قبل از حضور در این مکان ممکن است حتی در ماشین و حین حرکت فضای بیرونی ساختمان رستوران و یا مجموعه غذایی را ببینند و اگر فضا خاص، شیک و یا مدرن طراحی شده باشد باعث می‌شود که افراد تحت تاثیر قرار گیرند و به رستوران مراجعه کنند.

هماهنگی بین فضای دورنی و بیرونی رستوران سبب جذابیت هر چه بیشتر مکان خواهد شد. با انتخاب یک رنگ سازمانی و کاربرد آن در وسایل مختلف از میز و صندلی تا کف پوش‌ها، دیوارکوب و یا حتی نورپردازی می‌توان جذابیت مکان را دو چندان کرد و جلوه‌ی ویژه‌ای به فضا داد.

استفاده از طبیعت و المان‌های موجود در طبیعت به جذابیت مکان کمک شایانی می‌کند. برای مثال اگر بتوان پنجره‌ای که روبروی فضای سبز قرار دارد به فضایی برای علاقه مندان به طبیعت تبدیل کرد مشتری‌هایی از این دست نیز وجود خواهند داشت. رنگ سبز به خودی خود در آرام کردن روح و کاهش استرس موثر است.

بازدهی بلند مدت

افرادی که تصمیم به راه اندازی رستوران و فست فود دارند نباید به سادگی از کنار مسائل طراحی و چیدمان آن عبور کنند باید برای آن وقت کافی و لازم را در نظر بگیرند زیرا بعد از گذشت مدت زمانی خود به اهمیت آن پی خواهند برد و جذب مشتری از این طریق نیز دلچسب خواهد بود.

برای این کار بهتر است از افراد کار بلد و با تجربه در این زمینه کمک گرفت زیرا یک دیزاین خوب می‌تواند در پیشرفت و رونق رستوران و در نهایت جذب مشتری بسیار تاثیرگذار باشد.

طراحی دکوراسیون خوب به همراه کیفیت غذایی مناسب از عوامل کلیدی و اصلی رونق کسب و کار خواهد بود. یکی دیگر از عناصر مهم در رونق و جاذبه دکوراسیون رستوران و یا فست فود، توجه به المان‌های رفع نیاز اولیه مشتریان است. لازم است در فضای خود، از ظرف و وسایلی هم رنگ و متقارن بهره گرفت.

از نماها با سبک و استایل‌های متفاوت برای مکان استفاده کرد؛ برای مثال رنگارنگ، خطوط موازی و یا اشکال متقارن استفاده شود. استفاده از این تکنیک‌ها در داشتن رستورانی جذاب کمک می‌کند و اغلب افراد برای مراجعه به این مکان اشتیاق لازم را خواهند داشت.

از نور پردازی درست نیز نباید غافل شد زیرا کمک زیادی به بهتر دیده شدن می‌کند. البته باید به این نکته توجه داشت از نورهایی که باعث خطای دید می‌شوند یا تند و زیاد باشند که سبب سلب آسایش و دید افراد شود پرهیز کرد. باید در نظر داشت که نور زیاد یا کم هم بسته به نوع رستوران و فضای داخلی آن متغیر است.

نکته‌ی مهم بعدی اینکه در رستوران از گیاهان طبیعی هم استفاده شود زیرا گیاهان رابطه مستقیمی با واکنش‌های سیستم روحی دارند و به شدت بر سیستم عصبی تاثیرگذارند. یک تفکر صحیح و منطقی می‌تواند افراد را خاص و متفاوت کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تجهیزات آشپزخانه صنعتی مجملی

تجهیزات آشپزخانه مُجمِلی با داشتن کارگاهی مجهز و با تجربه ۳۰ ساله در زمینه تولید انواع فرهای شیرینی و پیتزا وصادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس ، روسیه و آفریقایی از سال ۱۳۸۵ بسته به نیاز بازار وارد حوزه تجهیزات آشپزخانه صنعتی شد و با داشتن کادر مجرب و تجهیزات کارگاهی مجهز و پیشرفته شروع به تولید تجهیزات این صنعت به صورت حرفه ای و کامل از صفر تا صد نمود. در سالهای اخیر با داشتن روابط خوب با شرکت های خارجی، موفق به اخذ نمایندگی شرکت معتبر GARLAND گردید و تجهیزات این شرکت را به طور انحصاری با ۳ سال گارانتی معتبر در اختیار مشتریان محترم قرار خواهد داد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار