اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139804153826411635

نسل جدید گرم‌کن‌های خورشیدی ساخته شد

کد: 139804153826411635

http://bit.ly/2LKc0VP

، تهران , (اخبار رسمی): تفاوت این نسل از هواگرم‌کن‌های خورشیدی با آن‌هایی که پیش از این ساخته می‌شدند در این است که آنها دارای متریال بسیار سنگین، قدیمی و اکثراً فلزی بودند. این در حالی است که در  پژوهش فوق این متریال تغییر کرده و از مواد سبک و پلیمری ساخته شده است.

نسل جدید گرم‌کن‌های خورشیدی ساخته شد
نسل جدید گرم‌کن‌های خورشیدی ساخته شد

محققان پژوهشکده انرژی پژوهشگاه مواد و انرژی موفق به ساخت نسل جدید هوا گرم‌کن‌های خورشیدی شدند. حسین قدمیان، دانشیار پژوهشکده انرژی و مجری طرح گفت: «از این وسیله نوین برای تمامی ساختمان‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، ورزشگاه‌ها می‌توان بهره برد و قابلیت نصب در نمای ساختمان را دارد.»

شکل ظاهری این هواگرم‌کن‌ها نیز از نظر ابعاد و اندازه تغییر کرده و از شکل تخت مستطیلی، به شکل N ضلعی تبدیل شده که ورود و خروج و کانال‌های جریانی آن باعث افزایش 9 تا 13 درصدی عملکرد انرژی سیستم شده است.

این سیستم‌ها قابلیت‌های متفاوتی نظیر خشک‌کن خورشیدی دارند یا در بستر در بام ساختمان نصب شده و به عنوان یک جاذب انرژی خورشیدی، هوا را گرم می‌کند که این هوای گرم شده نیز وارد شبکه تهویه مطبوع ساختمان می‌شود.

این روند برای مناطقی که تابش آفتاب دارند، اما مناطق سردسیر محسوب می‌شوند، مانند نوار شمال غربی و شرقی کشور نظیر استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان شمالی بسیار موثر است.

این نسل جدید هوا گرم‌کن‌های خورشیدی این قابلیت را دارند که اختلاف دمایی تا حدود ۱۷ درجه سانتی گراد ایجاد کنند. یکی از نوآوری‌های این محصول، مدل‌سازی و شبیه‌سازی دینامیک این سیستم‌ها بوده است که شرایط تطبیق کارکرد سیستم را بر اساس تغییرات تابش خورشیدی و دمای محیط میسر می‌کند.

این محصول با ویژگی‌های اعلام شده و توسعه سه عامل از جمله سبک‌سازی با کاربرد مواد پیشرفته (کاهش وزن)، تغییر هندسه و شمای ظاهری و افزایش راندمان انرژی، مشابه داخلی و خارجی ندارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تهویه رویا نوین ایرانیان

شرکت تهویه نوین ایرانیان با استفاده از دانش امروزی و تجربیات گذشته خود توانسته تا در عرضه و فروش سیستم های تهویه ( سیستم های سرمایشی و گرمایشی ) با لطف ایزد منان بسیار موفق باشد. همچنین تهویه نوین ایرانیان با توجه به مشتری مداری و جلب رضایت مشتریان خود بالاترین ارزش را برای مشتریان خود قائل بوده و تا حد امکان خدمات بسیار عالی ای را برای مشتریان خویش فراهم می آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار