اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139804193840012082

پودر ماهی چیست؟

کد: 139804193840012082

http://bit.ly/31LVRny

، بندر عباس , (اخبار رسمی): پودر ماهی محصول جامد فرآوری شده‌ای است که پس از پختن، خشک کردن و آسیاب کردن ماهی کامل و یا ضایعات ماهی بدست می‌آید. برای تولید یک تن پودر ماهی خشک تقریبا ۴ تا ۵ تن ماهی کامل مورد نیاز است و با درصدهای مختلف در تولید خوراک دام و طیور و خوراک آبزیان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پودر ماهی
خرید و فروش عمده پودر ماهی، پودر ماهی، قیمت پودر ماهی، فروش پودر ماهی، تولید کنندگان پودر ماهی

عنوان تجاری این محصول در ایران همان پودر ماهی است. اما در دنیا این محصول را با نام fish meal می‌شناسند که تقریبا در تمامی دنیا با این عنوان مبادله می‌شود.

این محصول را می‌توان از هر نوع غذای دریایی مانند ماهی و میگو تهیه کرد ولی عموما از ماهی‌های ریز دریا که دارای استخوان و روغن بالایی هستند به دست می‌آیند. از جمله این ماهی‌ها ماهی ساردین و ماهی متو را می‌توان نام برد.

دو نوع از این محصول در شرکت فرآوری ماهی خشک موجود است:

پودر ماهی خشک: این نوع پودر پس از خشک شدن ارگانیک ماهی به دو روش خشک کردن ماهی به روش زمینی و خشک کردن ماهی به روش هوایی به دست می‌آید.

پودر ماهی تر: پس از پختن انواع ماهی یا یک نمونه ماهی خاص، خشک کردن و آسیاب کردن ماهی کامل و یا ضایعات ماهی بدست می‌آید. برای تولید یک تن از آن تقریبا ۴ تا ۵ تن ماهی کامل مورد نیاز است.

این محصول دارای میزان بالایی انرژی در واحد وزن است و منبع عالی پروتئین‌ها، چربی‌ها، مواد معدنی ( نظیر کلسیم، مس، آهن، فسفر )، و ویتامین ( نظیر B12 و B2 ، کولین، نیاسین، اسید پانتوتیک و ریبوفلاوین ) است و مقدار بسیار اندکی کربوهیدرات نیز در آن وجود دارد.

پودر ماهی خشک به عنوان منبع پروتئین وارد غذای دام می‌شود. حیوانات بیشتر از آنکه نیازمند خود پروتئین‌ها باشند به آمینو آسیدها نیاز دارند. پودر ماهی خشک دارای سطح بالایی از اسیدهای آمینه اصلی نظیر لیسئین، متیونین و سیستئین با محتوا و قابلیت هضم و ارزش غذایی بالا برای دام و طیور و آبزیان است.

در حالی که در تولیدات دانه‌ای، که غذای اکثر حیوانات است، اسیدهای آمینه ی ذکر شده کمتر یافت می‌شود و پروتئین‌های گیاهی حتی زمانی که کاملا فراوری می‌شوند، قابلیت هضم پذیری مناسبی ندارند.

بنابراین درصد بکار گیری آنها در جیره‌ی غذایی به علت محدود کردن رشد حیوانات کمتر توصیه می‌شود.

به طور کلی ارزش هضم پذیری این محصول بالاتر از ۹۵ درصد است در حالی که ارزش هضم پذیری پروتئین‌های گیاهی، وابسته به نوع گیاه بین ۷۷ تا ۹۶ درصد است.

پودر ماهی بر اساس مقدار پروتئین، چربی، رطوبت، خاکستر و ازت آزاد آن به درجات مختلفی از نظر کیفی تقسیم می‌شود. هر چه مقدار پروتئین زیادتر و میزان چربی، رطوبت، خاکستر و ازت آزاد آن کمتر باشد، پودر حاصله مطلوب‌تر است.

کاربرد پودر ماهی

کاربردهای این محصول بیشتر در کارخانه تولید خوراک دام، کارخانه تولید خوراک طیور، کارخانه تولید خوراک آبزیان، کارخانه تولید خوراک میگو، تهیه کودهای درختی است.

پودر ماهی برای خوراک طیور: در حال حاضر این محصول در صنعت مرغداری که دومین صنعت کشور است، مصرف فراوانی داشته و حدود ۱۲-۶ درصد از ماده تشکیل دهنده دانه مرغ را در بر می‌گیرد.

پودر ماهی برای غذای ماهی: طبق آمارها در سال‌های اخیر با توسعه پرورش آبزیان، پودر و روغن ماهی به عنوان افزودنی‌های غذای آبزیان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع پودر ماهی خالص جنوب

  • پودر ماهی جنوب
  • پودر ماهی کیلکا
  • پودر ماهی ساردین
  • پودر ماهی متو

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

صیادان جوان جاسک

شرکت فرآوری ماهی خشک با سه نسل تجربه در تولید ماهی خشک و صید و صیادی درسال۱۳۸۰ در استان هرمزگان، جزیره قشم تاسیس و راه اندازی گردید، تا به همت مدیریت قوی و پشتیبانی صیادان در زمره تولید کنندگان ماهی خشک، پودر ماهی و میگو، خوراک دام و طیور، خوراک آبزیان، روغن ماهی، میگو صادراتی و میگو پرورشی در جنوب کشور قرار گیرد. در حال حاضر شرکت فرآوری ماهی خشک بزرگترین و مجهزترین کارخانه تولید ماهی خشک متو، ماهی ساردین خشک، ماهی خشک جنوب، پودر ماهی متو، پودر ماهی ساردین، پودر ماهی کیلکا، پودر ماهی جنوب، پودر ماهی تر، پودر ماهی خشک ، پودر ماهی مخلوط، روغن ماهی، میگو صادراتی، میگو پرورشی، خوراک دام و طیور، خوراک آبزیان، در جنوب کشور می باشد. چرا بهتر است ماهی خشک و پودر ماهی و روغن ماهی و خوراک دام و طیور و خوراک آبزیان و روغن ماهی و میگو صادراتی و میگو پرورشی را از شرکت فرآوری ماهی خشک تهیه نمائید؟ • تحویل سریع • امکان صادرات و ارسال به تمامی استان های ایران • ادغام روشهای سنتی و تکنولوژیهای روز دنیا • امکان تولید تناژ بالا • دارای مجوز فعالیت • ارائه مناسب ترین قیمت • حمایت از صیادان با تجربه

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار