اطلاعات تماس
  • 021665***** - 021669*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139805083901411683

ریدایرکت چیست؟

کد: 139805083901411683

http://bit.ly/2SVGvtB

، تهران , (اخبار رسمی): ریدایرکت به معنی انتقال بازدیدکنندگان یک سایت به آدرسی جدید است. بعضی از سایت‌ها از این کاربرد به منظور انتقال کاربران به سایت‌های دیگر خود استفاده می‌کنند.

ریدایرکت چیست؟
ریدایرکت چیست؟

شاید در برخی موارد هنگام وارد شدن به سایتی یا باز کردن صفحه‌ای، پیغام ارور ۴۰۴ ایجاد شود. مدیران سایت‌ها برای اینکه کاربران با این لینک‌های شکسته برخورد نکنند، صفحاتی که دارای چنین مشکلاتی هستند را به صفحات و آدرس‌های دیگر ریدایرکت می‌کنند که هم کاربران مایوس نشوند و هم ربات‌های گوگل به عنوان نکته‌ای منفی این مورد را در نظر نگیرند.

در ادامه انواع دایرکت‌ها و تفاوتشان با هم بررسی خواهد شد

انواع ریدایرکت

تغییر آدرس صفحات

انتقال آدرس سایت به آدرسی جدید

انتقال آدرس سایت به آدرسی جدید

همانطور که از نامش پیداست یعنی آدرس سایت را به طور کامل به آدرسی دیگر تغییر داد. مثلا اگر سایت: X.ir است به X.net تغییر یابد به این صورت که وقتی کاربران X.ir را جستجو می‌کنند به صفحه X.net منتقل شوند.

تغییر آدرس صفحات

یعنی زمانی که کاربران می‌خواهند صفحه‌ای از سایت را باز کنند به جای ورود مستقیم به آن صفحه به صفحه دیگری در همان سایت منتقل شوند.

ریدایرکت در سئو سایت چه تاثیری می‌گذارد؟

اگر ریدایرکت‌ها به طور صحیح انجام شوند در سئو سایت مشکلی پیش نخواهد آمد. اگر مشکلی در سایت پیش آمد مانند خطاهای رایج ۴۰۴، با ریدایرکت می‌توان این مشکل را بر طرف کرد که نتیجه مثبتی برای سئو خواهد داشت زیرا ربات‌های گوگل را از آگاهی یافتن این خطاها دور نگه می‌دارد. ریدایرکت در صفحات از طریق وارد کردن کد در صفحه به صورت دستی و با کمک گرفتن از پلاگین‌ها انجام می‌شود.

تفاوت ریدایرکت‌های ۳۰۱ ،۳۰۲و ۳۰۷ چیست؟

ریدایرکت ۳۰۱ به آدرس URL  جدیدی منتقل می‌شود  و ربات‌های گوگل متوجه می‌شوند که این تغییر آدرس دائمی است و تمامی امتیازهای سئو به آدرس جدید منتقل می‌شود و آسیبی به رتبه سئو وارد نمی‌شود.

بین ۹۰-۹۹ درصد از امتیاز پیوند (قدرت رتبه بندی) را به صفحه هدایت می‌کند. ۳۰۱ به کد وضعیت HTTP برای این نوع تغییر مسیر اشاره دارد. در اغلب موارد، تغییر مسیر ۳۰۱ بهترین روش برای اجرای تغییرات در یک وب‌سایت است. اما ۳۰۲ انتقال به آدرسی موقتی است و می‌توان به آدرس قبلی خود برگشت.

تغییر مسیر ۳۰۷ جانشین  ۳۰۲ است. در حالی که خزنده‌های اصلی آن را به عنوان ۳۰۲ در نظر می‌گیرند، بهترین استفاده از ۳۰۱  تقریبا برای همه موارد است. مگر  زمانی که محتوا فقط به طور موقت نقل مکان می‌کند (در حین تعمیر و نگهداری) و سرور توسط موتورهای جستجو معمولا بهتر است از یک تغییر مسیر ۳۰۲ برای محتوایی که به طور موقت نقل مکان شده استفاده شود.

Meta refres

فراخوانی متا یک نوع تغییر مسیر در سطح صفحه به جای سطح سرور اجرا می‌شود. آنها اغلب با شمارش معکوس پنج ثانیه همراه با متن «اگر در پنج ثانیه هدایت نمی‌شوند، اینجا کلیک کنید.» است. متا برخی از صور پیوند عبور را تجدید می‌کند، اما به عنوان یک تاکتیک سئو سایت توصیه نمی‌شود به دلیل قابلیت استفاده ضعیف و از دست دادن صلاحیت پیوند منتقل می‌شود.

بهترین روش ریدایرکت سئو

این یک روش معمول برای هدایت یک URL به Url دیگری است. هنگام انجام این کار، برای حفظ ارزش‌های سئو بسیار مهم است که بهترین شیوه‌ها را مشاهده کرد.

اولین نمونه معمولی این کار با یک سناریوی ساده انجام می‌شود: URL که نیاز به هدایت به آدرس دیگری برای همیشه دارد. گزینه‌های متعددی برای انجام این کار وجود دارد، اما به طور کلی، تغییر مسیر ۳۰۱ برای هر دو کاربر و موتورهای جستجو ترجیح داده می‌شود. خدمت ۳۰۱ به مرورگرها و ربات‌های موتور جستجو نشان می‌دهد که صفحه به طور دائمی منتقل شده است. موتورهای جستجو این تفسیر را دارند که نه تنها صفحه تغییر محل، بلکه محتوای یا نسخه به روز شده از آن را می‌توان در URL جدید پیدا کرد. موتورهایی که هر وزن پیوند را از صفحه اصلی به URL جدید تحویل می‌دهند، به شرح زیر است:

باید توجه داشت که هنگام حرکت یک صفحه از یک URL به یک دیگر، موتورهای جستجو زمان زیادی را برای کشف ۳۰۱، شناسایی آن و اعتبار صفحه جدید با رتبه بندی و اعتماد خود خواهند داشت. گزینه‌های دیگری برای تغییر مسیر، مانند ۳۰۲s و فراخوانی متا، جایگزین‌های ضعیف هستند، زیرا به طور کلی رتبه بندی و ارزش موتور جستجو مانند یک تغییر مسیر ۳۰۱ را تحویل نمی‌دهند. تنها زمانی که این تغییر مسیرها جایگزین خوبی هستند، این است که یک وب مستر به طور هدفمند نمی‌خواهد عدالت لینک را از صفحه قدیمی به جدید منتقل کند.

ریدایرکت به معنی راهنمایی و انتقال  کابران و موتورهای جستجو به مکانی جدید است. معمولا زمانی از Redirect استفاده می‌شود که آدرس تمام یا برخی صفحات سایت تغییر کرده باشد  مدل‌های مهم ریدایرکت عبارت هستند از ۳۰۱، ۳۰۲، ۴۰۴ و متای رفرش. بهتر است برای انجام اینکار از یک کاربلد کمک گرفت تا خطایی ایجاد نشود و آسیبی به سایت نرسد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت پیشرو ارتباط

شرکت فن آوران پیشرو ارتباط از سال 1384 در زمینه ارائه خدمات تخصصی مبتنی بر وب فعالیت خود را شروع کرد.

اطلاعات تماس
  • 021665***** - 021669*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش