اطلاعات تماس
  • 091291*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980603398399692

علایم بیماری چربی کبد و راه‌های درمان

کد: 13980603398399692

http://bit.ly/321ZMN8

، تهران , (اخبار رسمی): کبـد چرب ساده معمولا به شکل اتفاقی کشف می‌شود و ۷۰ تا ۸۰ درصد بیماران مبتلا به آن نشانه‌ای ندارند و برای بیماری‌های دیگر به پزشک مراجعه می‌کنند و پزشک بر حسب اتفاق متوجه کبـد چرب آنها می‌شود، اما گاهی احتمال دارد بیمار علاوه بر احساس خستگی، دردهایی در ناحیه کبد داشته باشد.

علایم بیماری چربی کبد و راههای درمان
علایم بیماری چربی کبد و راه‌های درمان

بیماری کبـد چرب و علائم آن

افزایش مصرف غذاهای چرب و آماده و عدم فعالیت مناسب یا گسترش زندگی ماشینی، بیماری‌های مختلفی به همراه آورده است. درگیری کبدی، از جمله مضرات مصرف مواد غذایی نامناسب است. امروزه متاسفانه بیماری کبد چرب که نسبتاً شایع شده است، با وزن بیمار ارتباطی مستقیم دارد و با توجه به افزایش چاقی در جوامع مختلف (از جمله ایران) رو به افزایش است.

کبـد چرب چیست؟

منظور از کبد چرب، رسوب چربی (عمدتاً از چربی‌های خنثی مثل تری گلیسیرید) در آن است که در رابطه با مصرف الکل می‌تواند باشد که به آن Alcoholic Fatty Liver می‌‌گویند، یا بدون مصرف الکل و یا در حضور میزان بسیار جزیی از الکل ایجاد می‌شود که تحت عنوان کلی Non Alcoholic Fatty Liver Disease (بیماری کبد چرب غیر الکلی) گفته می‌‌شود.

رسوب چربی در کبد از نظر شکل ذرات چربی و از نظر اهمیت بالینی و فیزیوپاتولوژی به دو نوع Micro Vesicular و Macro Vesicular تقسیم می‌‌شود. آنچه مورد بحث فعلی است نوع Macro Vesicular است، یعنی رسوب ذرات درشت چربی در سلول‌های کبد که به جابجا شدن ارگان‌های داخل سلولی منجر می ‌شود، اما فعالیت‌ آنها را مختل نمی‌سازد. این عارضه در حال حاضر نسبتاً شایع بوده و روز به روز ارزش بیشتری در بیماران مزمن کبدی (که علت خاصی برای بیماری پیدا نمی‌شود) پیدا می‌کند.

این عارضه در چه افرادی شایع است؟

کسانی که عوامل خطر پیدایش این بیماری را دارند، مثل افراد چاق، مبتلایان به دیابت و چربی خون بالا و بی ‌تحرک. مصرف بعضی داروها نیز می‌تواند باعث رسوب چربی در کبد شود. در این زمینه می‌توان به استروئید، ویتامین A، متوتروکسات، آسپیرین، آمیودارون و استروژن سنتیک اشاره کرد.

همچنین کاهش سریع وزن در کسانی که قبلاً به چاقی مبتلا بوده‌‌‌اند، می‌‌تواند این عارضه را در پی داشته باشد.

در کسانی که سوء تغذیه‌ی پروتئینی دارند یا به سبب چاقی مفرط، جراحی‌های پیوند بای پس (Bypass) روده‌ای انجام داده‌اند نیز کبد چرب دیده می‌شود.
به دنبال تغذیه‌ی وریدی طولانی مدت نیز این عارضه بروز میکند.

در زمینه‌ی بعضی بیماری‌های مزمن از جمله کولیت زخمی نیز بروز این بیماری گزارش شده است. در مواردی نیز هیچ علت یا بیماری زمینه‌ای برای کبد چرب پیدا نمی‌‌شود.

بنابراین در کسی که دارای آنزیم‌های کبدی (Alanine aminotransferease (ALT), aspartate aminotransferase (AST افزایش یافته در آزمایش است و هیچ علتی برای آن پیدا نمی‌‌شود، باید به فکر کبد چرب بود.

قابل ذکر است بیماری کبد چرب در هر سنی دیده می ‌شود، اما بیشترین شیوع آن بین ۶۰- ۴۰ سالگی است. همچنین Non Alcoholic Steatohepatitis (کبد چرب غیرالکلی همراه با التهاب در نسج کبد) در خانم‌ها شایع‌تر است.

 علائم بیماری کبد چرب چیست؟

کبـد چرب ساده معمولا به شکل اتفاقی کشف می‌شود و ۷۰ تا ۸۰ درصد بیماران مبتلا به آن نشانه‌ای ندارند و برای بیماری‌های دیگر به پزشک مراجعه می‌کنند و پزشک بر حسب اتفاق متوجه کبـد چرب آنها می‌شود، اما گاهی احتمال دارد بیمار علاوه بر احساس خستگی، دردهایی در ناحیه کبد داشته باشد.

۱-درمان کبد چرب در طب نوین : در طب نوین درمان اختصاصی برای کبـد چرب وجود ندارد، ولی با کنترل بیماری‌های زمینه‌ای از قبیل کاهش وزن، چربی‌های خون، دیابت و یا قطع کردن داروهای مسبب (قطعا با نظر پزشک معالج نه به طورخودسرانه) می‌توان از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرد.

۲- درمان وپیشگیری در طب سنتی : در طب سنتی با استفاده از خواص بعضی گیاهان و عصاره گیری از انها می‌توان ترکیباتی بدست آورد که بوسیله آنها براحتی و با موفقیت کامل کبـد چرب درمان می‌شود، در ذیل به یکی از نسخه‌های مجرب و آزموده شده که به راحتی کبـد چرب را درمان می‌کند، اشاره شده است.

نوشیدنی پاکسازی کبد کامبوچا ماریتیغال

در تهیه این عصاره گیاهانی بکار رفته که همگی در دفع مواد زائد از خون و کبـد نقش بسزایی دارند. همچنین با توجه به اینکه این نوشیدنی از لطافت زیادی برخوردار است قابلیت جذب شدن و  نفوذ به اعماق مویرگ‌های بدن را دارد، بر این اساس درمان بیماری‌هایی به شرح ذیل با استفاده از این دارو به سادگی انجام پذیر است:

غلظت خون، چربی خون، خواب رفتن اعضای بدن و ضعف کبد و همچنین چون این نوشیدنی توانایی سم زدایی و چربی زدایی بالایی دارد درمان بسیار قابل توجهی برای انواع بیماری‌های کبدی است و مخصوصا کبد چرب را به سهولت درمان می‌کند.

ضمنا این نوشیدنی سرشار از ویتامینه   C، B ،A است و برای درمان بیماری‌های صفراوی از قبیل کبودی رنگ چهره و لب‌ها، احساس گرمای زیاد بدن، صفرا مزاجی و یرقان بسیار موثر است. همچنین مصرف این نوشیدنی می‌تواند از بروز کـبد چرب پیشگیری کند

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

برنا کامبوچا

برنا کامبوچا با هدف ارتقاء سطح سلامتی جامعه و ارائه محصولات جایگزین نوشابه‌های مضر صنعتی، تحقیقات خود را در زمینه نوشیدنی‌های گیاهی تخمیری از سال 1394 به همت جمعی از متخصصین صنعت و دانشگاه شروع و در واحد تحقیق و توسعه شرکت ، موفق به طراحی و تولید نوشیدنی تخمیری کامبوچا بر پایه طب سنتی گردید. این واحد تولیدی تحت نظارت سازمان غذا و دارو بوده و عضو انجمن جهانی تولیدکنندگان کامبوچا می باشد .

اطلاعات تماس
  • 091291*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بهداشت و درمان