اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139806094001412696

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند

کد: 139806094001412696

http://bit.ly/32Ef9M0

، تهران , (اخبار رسمی): به دلایل زیادی هلند یک کشور هیجان انگیز برای تحصیل است و در رشته‌های مختلفی از جمله تجارت، مدیریت، پزشکی، دندان‌پزشکی و… می‌توان در این کشور تحصیل کرد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند
تحصیل پزشکی در هلند

در ادامه به بررسی تحصیل پزشکی در هلند پرداخته می‌شود. تحصیل پزشکی در هلند از نظر زمان بندی و هم چنین دوره‌ها و دروسی که ارائه می‌شود همانند کشور انگلستان است. به همین دلیل مدرکی که از این کشور اخذ می‌شود، ارزش آن با مدرک تحصیلی اخذ شده از انگلیس برابری می‌کند. مسیر واجد صلاحیت به عنوان یک دکتر به طور کلی در هلند شامل سه مرحله اصلی است:

مدت زمان دوره‌های تحصیلی

 • کارشناسی در پزشکی = سه سال
 • کارشناسی ارشد در پزشکی = سه سال
 • کارآموزی = یک سال

دوران پزشکی در هلند

3 سال اول را می­‌توان به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های هلندی تدریس کرد، اما فقط 2 دانشگاه این گزینه را دارند و تعداد کمی از آنها در دسترس دانشجویان بریتانیا است. دانشگاه گرونینگن (University of Groningen) یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور محسوب می‌شود که دانشجویان می‌توانند در رشته‌های سلامت جهانی و همچنین در رشته پزشکی مولکولی مدرک لیسانس را اخذ کند. همچنین دانشگاه دیگری به نام دانشگاه ماستریخت (Maastricht University) در این کشور وجود دارد که امکان تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی را می‌دهد.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل پزشکی در هلند برای اخذ پذیرش و ویزا نیازمند ارائه مدارک مورد نیاز است.

این مدارک بسته به شرایط ممکن است متفاوت باشد ولی به صورت کلی شامل موارد زیر است:

 • یک کپی پاسپورت یا کارت شناسایی
 • یک عکس گذرنامه
 • بیانیه شخصی به زبان انگلیسی
 • نسخه­‌های دیپلم متوسطه 
 • گواهینامه‌ها و یا لیست‌های درجه به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و هلندی
 • متن پرونده گواهینامه زبان انگلیسی، هلندی
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست Cv یا رزومه (شامل دو داور)
 • نامه تشویق یا توصیه نامه نمونه کار آکادمیک

تحصیل دندانپزشکی در هلند

تحصیل دندانپزشکی در هلند شرایط خاص خود را دارد. دانشگاه گرونینگنن و دانشگاه ماستریخت 2 دانشگاه هلندی هستند که سپری کردن دوره تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه‌ها ممکن است. موارد لازم جهت تحصیل دندانپزشکی در هلند و یا پزشکی برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی هلند چند مورد بسیار ضروری هستند که عبارتند از:

 • مدرک آیلتس جهت سپری کردن دوره‌های انگلیسی
 • زبان مدرک معتبر زبان هلندی
 • داشتن نمرات عالی دبیرستان، دیپلم و پیش دانشگاهی و ارائه مدرک آن
 • داشتن توان مالی کافی

مخارج تحصیل دندانپزشکی در هلند و پزشکی در این کشور و دانشگاه‌های معتبر هلند برای تمام دانشجویان یکسان نیست. دانشجویانی که تابع کشورهای حوزه اروپا و یا شهروند هلند باشند، شهریه آنها تقریبا 2100 € (یورو) است. لازم به ذکر است که شهریه دانشجویان و متقاضیان خارجی جهت تحصیل در دوره کارشناسی 6000 تا 15000 € (یورو) است. این مبلغ در دوره کارشناسی تا 5000 € (یورو) افزایش می‌یابد.

دانشگاه‌های معتبر کشور زیبای هلند، دارای تارنما هستند. دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های هلند را دارند اما به دلیل بالا بودن مخارج این دانشگاه‌ها به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی هستند، می‌توانند در وب‌سایت دانشگاه مربوطه از انواع کمک هزینه‌های تحصیلی پزشکی در هلند آگاه شوند. یکی دیگر از مهمترین موضوع‌های مهاجرت تحصیلی به هلند، مخارج زندگی در این کشور است.

دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر پزشکی در کشور هلند، مخارج بیشتری خواهند داشت. دانشجویانی که اهل اروپا و هلند نیستند باید هر ماه حداقل 80 € (یورو) جهت بیمه پرداخت کنند. هزینه سکونت در هلند نیز بستگی به محل آن دارد اما به طور کلی دانشجویان هر ماه نزدیک به 1200 € (یورو) هزینه خواهند داشت.

کار ضمن تحصیل پزشکی در هلند یکی از بهترین موارد مثبت تحصیل پزشکی در هلند، این است که دانشجویان می‌توانند در کنار تحصیل، مشغول به کار پاره وقت شوند. زمان کاری دانشجویان در حال تحصیل در هلند 16 ساعت در هفته است و این زمان بستگی به مقطع تحصیلی دارد. حقوق دانشجویان ساعتی 8 تا 10 € (یورو) مشخص شده است. کشور هلند همانند سایر کشورهای جهان پس از گذشت مدتی مشخص، به فارغ التحصیلان اجازه کار می‌دهد. فارغ التحصیلان نیز می‌توانند پس از سپری کردن چند سال تقاضای دریافت اقامت یا تابعیت کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است. این مجموعه یک شخص کاملا حقوقیست که مالکیت آن به صورت سهامی بوده که منحصر و متعلق به یک فرد نیست که در آن وکلای کشورهای کانادا و انگلستان و ایران به صورت سهامدار شناخته شده واین مجموعه به صورت کاملا شرکتی اداره میشود. بیشترین آمار ویزاها و اقامت واخذ پاسپورت کشور دوم را این مجموعه داشته که در قسمت ویترین مجموعه میتوانید مشاهده بفرمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش