اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139806114010810972

بررسی دلایل درد و سوزش‌‌های مقعدی

کد: 139806114010810972

http://bit.ly/2ZOeYfx

، تهران , (اخبار رسمی): نشستن‌های طولانی و عدم داشتن فعالیت‌های ورزشی و پیاده‌روی‌های روزانه، رژیم غذایی نامناسب می‌تواند خود عامل بیماری‌های مقعدی شود؛ مانند خوردن غذاهای نامناسب از قبیل فست فودها و غذاهای بیرون یا خوردن اشتباه تیغ ماهی می‌توانند نقش بسیار پررنگی در ایجاد زخم، سوزش و یا درد مقعد شود.

با توجه به نحوه تغذیه و فعالیت‌های روزمره امروزی احتمال مبتلا شدن بیماری‌ها بسیار افزایش یافته است زیرا اکثرا نفرات پشت میزهای خود نشسته و ساعت‌ها با کامپیوتر کار می‌کنند و به راحتی می‌توانند به سوزش و یا درد مقعد دچار شوند لذا بهتراست فعالیت‌های ورزشی خود را جهت پیشگیری از این بیماری افزایش داده و علاوه بر این رژیم غذایی مدیریت شده‌ای را انتخاب کرد.

 رایج ترین بیماری‌های مقعدی یا نشیمنگاه

1- هموروئید ترومبوزه ( هموروئید بیرونی )

2- هموروئید داخلی ( بواسیر )

3- شقاق یا فیشر

4- سینوس مویی یا  کیست پیلونیدال

5- آبسه مقعدی

6- یبوست یا خشکی مزاج

7- کولیت روده

8- زگیل تناسلی

نوع بیماری ناحیه مقعد

بسیاری از بیماری‏‌های ناحیه مقعد، به راحتی قابل درمان هستند. در صورتی که بیماری مقعد با سایر اختلالات پزشکی همراه است، بهتر است در صورت تداوم علائم، به پزشک مراجعه شود.

  • بواسیر

بواسیر شایع ترین بیماری مقعد است. در حقیت، احتمالاً نیمی از افراد تا سن 50 سال، بواسیر را تجربه می‏‌کنند. بواسیر وریدهایی در ناحیه مقعدی است. به هر علتی فشار بیش از حد به پایین راست روده و ناحیه مقعدی وارد شود، به طور غیرطبیعی این وریدها متورم می‏‌شوند.

این فشار زیاد می‏‌تواند به علت زور ‏زدن برای دفع مدفوع، اکثرا در اثر اسهال مزمن و کمتر به علت یبوست، حاملگی، پیری یا علل دیگر باشد.

بواسیرهای خارجی به صورت توده نرم و متورم یا و توده سفت در اطراف ناحیه مقعدی ظاهر می‏‌شوند و بواسیرهای داخلی در داخل کانال مقعدی ایجاد می‌‏شوند.

  • نشانه‌های بواسیر

شایع ترین علایم بواسیر شامل خارش و خونریزی، بیرون زدگی و درد است. خونریزی اغلب به دنبال دفع مدفوع اتفاق می‌‏افتد. بواسیر ممکن است افتادگی پیدا کند (به بیرون بلغزد) و از طریق مقعد بیرون بزند.

درد در طی حرکات روده یا بعد از تحریک بواسیرها اتفاق می‏‌افتد. در خیلی از موارد، علایم در عرض چند روز فروکش می‌‏کند. اگر علایم تداوم داشته باشند بهتر است به پزشک مراجعه شود.

راه‌های زیادی برای پیشگیری و درمان بواسیر وجود دارد. پزشک به افراد کمک خواهد کرد تا مناسب‏ترین درمان را بر پایه شدت علایم انتخاب کنند.

تغییرات عادات غذایی و نحوه زندگی

بهتر است به طور منظم بیرون روی را افزایش داد و با خوردن آب فراوان و خوردن میوه‌‏ها، سبزیجات، سبوس و حبوبات قوام مدفوع را نرم نگه داشت. تداوم نظم حرکات روده می‏‌تواند باعث بهبود یا جلوگیری از یبوست و زور ‏زدن شود. شایع ترین علت خارش معقد، بهداشت بد و نامناسب و یا افراط در بهداشت است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک لیزر شفا

این کلینیک تحت نظر و با مدیریت مستقیم دکتر داود تاج بخش می باشد، ایشان حدود 10 سال در نقاط مختلف ایران مشغول کار عملی وبودند و سال 1380 به تهران بازگشته و بیشتر تمرکز کاری خودشان را در ارتباط با درمان بیماریهای ناحیه مقعد با لیزر گذاشته و طی این مدت دوره های متعددی توسط مرکز لیرز دانشگاه تهران و مرکز لیزر انجمن لیزر ایران که با همکاری انجمن لیزر سوئد بوده شرکت نموده اند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | بهداشت و درمان