اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139806174025410591

چگونه یک روغن ماساژ خوب انتخاب کنیم؟

کد: 139806174025410591

http://bit.ly/32Cz7qy

، تهران , (اخبار رسمی): در ماساژهایی نظیر آروماتراپی رایحه اسانس و روغن حرف اول را می‌زند و معمولا از روغن‌های ماساژ خوشبو استفاده می‌شود و در ماساژهایی که اهداف درمانی دنبال می‌شود از روغن‌هایی استفاده می‌شود که دیگر رایحه فاکتور اصلی نیست.

چگونه یک روغن ماساژ خوب انتخاب کنیم؟
چگونه یک روغن ماساژ خوب انتخاب کنیم؟

در ابتدای کار ماسور یا ماسوس باید بداند شیوه فرآوری روغن‌های ماساژ چگونه است و تفاوت روغن با کیفیت از بی کیفیت را کاملا درک کند. به طور کلی روغن‌های گیاهی بهترین نوع روغن برای استفاده در ماساژ هستند

سبک‌های مختلف ماساژ که از تمدن‌های مختلف گرفته شده است به شیوه‌های گوناگون اجرا می‌شود. برخی از سبک‌های ماساژ از روی لباس و برخی دیگر نیز بدون نیاز به پوشش و با روغن انجام می‌شود. فرشاد فرجوند موسس و مربی حرفه‌ای ماساژ آموزشگاه تخصصی ماساژ ورزمان در رابطه با استفاده از روغن‌های ماساژ نکات جالبی را بیان می‌دارد که در ادامه با هم بیان شده است.

چگونه یک روغن ماساژ خوب انتخاب کنیم؟

در ابتدای کار ماسور یا ماسوس باید بداند شیوه فرآوری روغن‌های ماساژ چگونه است و تفاوت روغن با کیفیت از بی‌کیفیت را کاملا درک کند. به طور کلی روغن‌های گیاهی بهترین نوع روغن برای استفاده در ماساژ هستند زیرا هم دارای آلرژی کمتر برای ماساژ گیرنده هستند و همچنین خواص طبیعی بالایی نیز دارند که می‌تواند بسیار مفید و موثر در یک جلسه ماساژ باشد.

روغن‌های ماساژ به دو صورت زیر تهیه می‌شوند:

روش کمپرس سرد

روش کمپرس گرم

فرشاد فرجوند ماساژور سابق تیم‌های ملی ورزشی قایقرانی و وزنه برداری تاکید کرد: ماسور حتما باید بداند روغن ماساژ مرغوب چه رنگ و چه غلظتی دارد. روغن‌های یک رنگ و با رایحه معطر مورد اطمینان نیستند و مسلما حاوی اسانس هستند و مناسب کار ماساژ نیست. ماساژورها از روغن‌های مختلفی برای ماساژ دادن بدن استفاده می‌کنند. اما به صورت کلی دو دسته روغن در ماساژ بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد:

1-روغن‌های معطر و خوش بو

2-روغن‌های درمانی

در ماساژهایی نظیر آروماتراپی رایحه اسانس و روغن حرف اول را می‌زند و معمولا از روغن‌های ماساژ خوشبو استفاده می‌شود و در ماساژهایی که اهداف درمانی دنبال می‌شود از روغن‌هایی استفاده می‌شود که دیگر رایحه فاکتور اصلی نیست. در این ماساژ با توجه به مشکل فرد روغن ماساژ مناسب انتخاب می‌شود.

در یک کلاس ماساژ حرفه‌ای مربی ماساژ از نحوه استفاده روغن‌های ماساژ و تفاوت‌های هر یک از آنها صحبت می‌کند. مواردی نظیر نحوه ریختن روغن روی بدن ماساژ گیرنده و همچنین اضافه کردن روغن در حین جلسه ماساژ توسط مربی ماساژ در آموزشگاه ورزمان به هنرجویان آموزش داده می‌شود. فرشاد فرجوند که دارای مدرک ماساژ بین المللی از کمپانی معروف ACS کانادا است افزود مهمترین قابلیتی که یک روغن ماساژ باید دارا باشد «جذب شدن سریع» آن است زیرا تکنیک‌های ورز دادنی اگر روی پوست خیلی چرب اجرا شود دست سُر خواهد خورد و تکنیک به درستی اجرا نمی‌شود.

بررسی چند روغن ماساژ محبوب

روغن بادام شیرین یک روغن مورد علاقه برای درمانگران مراقبت‌های پوستی و بهداشتی است زیرا به سرعت جذب می‌شود و هیچ باقیمانده‌ای روی بدن باقی نمی‌گذارد. این روغن از هسته بادام پخته شده و فشرده ساخته شده و بدون محلول و بدون مواد اضافه شده است. روغن ماساژ بادام شیرین منبعی غنی از ویتامین E تغذیه کننده پوست، مرطوب کننده پوست است.
روغن ماساژ اسطوخودوس یکی از روغن‌های گران قیمت ماساژ است که شدیدا توسط ماسورها استفاده می‌شود زیرا که اثرات بسیار مثبتی روی پوست و همچنین سیستم اعصاب دارد. امروزه پزشکان زیادی از روغن ماساژ اسطوخدوس برای درمان سردردهای میگرنی استفاده می‌‌کنند.

این مدرس ماساژ سازمان فنی و حرفه‌ای پیشنهاد داد که اگر شخصی از خشکی پوست رنج می‌برد از روغن ماساژ جوانه گندم استفاده کند. این روغن سبک بدن از باعث آبرسانی فوری به پوست می‌شود و پوست را نرم و صاف می‌کند. مواد مغذی داخل روغن ماساژ جوانه گندم سبک وزن است و به سرعت جذب پوست می‌شود، بنابراین گزینه‌ای مناسب برای ماساژ بعد از حمام است.

در حالی که برخی از مردم روغن کنجد را دوست ندارند زیرا این روغن انچنان عطر و رایحه ندارد اما برای افرادی که متقاضی شرکت در دوره‌های آموزشی ماساژ هستند و نیاز به تمرین زیاد دارند یک گزینه عالی و به صرفه است. در این گروه روغن آفتابگردان نیز گزینه مناسب دیگری است‌. روغن ماساژ آفتاب گردان یک روغن سبک و بدون چربی است که سرشار از اسیدهای قوی و آنتی اکسیدان‌های قدرتمند از جمله ویتامین‌های A ،D و E است.

یکی دیگر از روغن‌های ماساژ محبوب که توسط بدن به راحتی جذب می‌شود روغن جوجوباست. از روغن جوجوبا برای ماساژ سر نیز قابل استفاده است‌.

افرادی که به دنبال رهایی از سختی و درد عضلات هستند روغن ماساژ سیاه دانه و زیتون گزینه بسیار عالی است. امروزه روغن‌های درمانی با ترکیبی از روغن بادام شیرین، روغن انگور و روغن جوجوبا ساخته می‌شود که بسیار مورد استقبال نیز قرار گرفته‌اند.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آموزشگاه ماساژ فنی و حرفه ای آزاد ورزمان

آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای آزاد ورزمان با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور در زمینه برگزاری کلاس آموزش ماساژ و دوره های آموزشی طب سنتی با ارائه مدرک رسمی و معتبر بین المللی با نظارت و تدریس مدرس بین المللی آقای فرشاد فرجوند در شهر تهران فعالیت دارد.سوابق علمی در زمینه ماساژ و همچنین سابقه فعالیت در تیم های ملی ورزشی از مزایای آموزشگاه ماساژ ورزمان می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی