اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139806244039411061

نکات مهم سئو در طراحی وب سایت

کد: 139806244039411061

http://bit.ly/2mKpcQb

، تهران , (اخبار رسمی): وقتی کاربری در گوگل عبارتی را جستجو می‌کند می‌خواهد به جواب سوال یا سوالاتی در ذهن خود دست پیدا کند. پس نویسنده‌های سایت‌ها باید علاوه بر پرکردن کلمات کلیدی، به فکر جواب سوالاتی که کاربران در ذهن خود دارند نیز باشند.

نکات مهم سئو وب سایت در طراحی وب سایت
بهینه سازی برای موتورهای جستجو

 گوگل آنقدر توسعه پیدا کرده که استفاده از اینترنت بدون گوگل غیر ممکن شده است. بیشتر افرادی که با اینترنت کار می‌کنند صفحه گوگل را به عنوان صفحه خانگی خود تنظیم می‌کنند و معمولا اولین صفحه‌ای که در اینترنت باز می‌کنند صفحه اول گوگل است. گوگل این محبوبیت روز افزون را از سیستم جستجوی اینترنتی خود که حتی یک روز هم برای توسعه آن بیکار نبوده است بدست آورده است.

گوگل در کنار سرویس جستجوی اینترنتی، صدها خدمات دیگر هم ارائه می‌دهد که سرویس Gmail، سایت خوان، گوگل پلاس، Google Earth و گوگل مپ از معروف‌ترین آنها هستند. گوگل دنیای جستجو در اینترنت را به گونه‌ای متحول کرده است که بر اساس آمار، به طور متوسط ۷۰ درصد از ورودی‌های سایت‌های اینترنتی از طریق گوگل هستند.

وب مسترهای ایرانی نیز همیشه توجه خاصی به گوگل داشته‌اند و همیشه سعی می‌کنند محتوای طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی، طراحی وب سایت گردشگری و طراحی وب سایت رستوران و فست فود خود را طوری تنظیم کنند که توجه گوگل را جلب کرده تا شاید کاربران بیشتری را روانه سایت آنها کند. یکی از چیزهایی که همیشه مورد توجه بوده است، کلمات کلیدی یا همان Keywordها هستند. 

به عنوان Webmaster یا مدیر طراحی وب سایت، حتما لازم است دقت خاصی را برای انتخاب کلمات و عبارات کلیدی در تگ‌ها یا همان برچسب‌ها داشت تا بتوان از این طریق کاربران و بازدیدکنندگان را از طریق موتورهای جستجو (به خصوص گوگل) جذب مطالب خود کرد. با این وجود که گوگل طی سال‌های اخیر الگوریتم‌های جستجوی خود را آپدیت کرده و سیستم‌های مختلفی مثل Panda را به کار گرفته است.

آشنایی با سیستم جستجوی مفهومی

این اصطلاح به معنای ادراک و معنی دار کردن بیشتر یک عبارت مورد جستجو است. تا امروز گوگل تنها سعی می‌کرد عبارت مورد جستجوی کاربر را در میان متون و کلیدواژه‌های طراحی وب سایت شرکتی، وب سایت توریستی و گردشگری و وب سایت رستوران و فست فود بیابد و آن را به کاربر نشان دهد
اما به زودی گوگل سعی می‌کند تا به معنای حقیقی پشت کلمات پی ببرد تا متون و صفحات مرتبط تری را برای کاربر پیدا کند.

فارغ از اینکه چه کلماتی در سایت مقصد به عنوان کلمات کلیدی وجود دارند، گوگل می‌خواهد مثل یک انسان عمل کند و هدف هر وبمستر را از مطالبی که در طراحی وب سایت شرکتی، وب سایت توریستی و گردشگری و وب سایت رستوران و فست فود خود درج کرده است کشف کند.

در طرح جستجوی مفهومی، یک ماشین آنالیز کننده، اطلاعات را تفسیر کرده و در اختیار گوگل قرار خواهد داد و تمامی عبارات جستجو شده کاربران را برای گوگل معنی خواهد کرد. این ماشین از صدها پردازنده موازی که توانایی میلیاردها عملیات محاسباتی را در کسری از ثانیه دارند تشکیل شده است. به این ترتیب گوگل ارتباط بین عبارات جستجو شده را بهتر درک خواهد کرد و شاید کلماتی مرتبط به آنها را نیز که توسط این عنصر در اختیار قرار گرفته شده را نیز به صورت مخفی در هر صفحه یافت شده جستجو خواهد کرد.

به این ترتیب، نتایج نشان داده شده به کاربر در واقع حاوی طراحی وب سایت شرکتی، وب سایت توریستی و گردشگری و وب سایت رستوران و فست فودهایی خواهد بود که کاربر واقعا به دنبال آنهاست. نه صفحاتی که به منظور جذب بازدید کننده محتوای غیر واقعی را در خود ثبت کرده‌اند.

به طور مثال وقتی کاربری عبارت پیاده روی را جستجو می‌کند ممکن است سوالات زیر را در ذهن داشته باشد:

  • آیا پیاده روی تاثیری در لاغر شدن دارد؟
  • بهترین زمان پیاده روی چه موقع است؟
  • بهترین مسیر پیاده روی در شهر کجاست؟

حالا که گوگل از طریق جستجوهای از پیش انجام شده و عنصر جدید معرفی شده می‌داند که باید در متون صفحات مورد جستجو باید به دنبال پاسخ این سوالات هم باشد نتایج جستجو می‌تواند کاملا متفاوت باشد. پس وقتی که شروع به نوشتن برای وبلاگمی‌شود بهتر است سعی کرد در مورد موضوعی که قرار است کاربران از گوگل به آن هدایت شوند بیشتر فکر کرد تا حدس زد کاربران در مورد آن چه فکر می‌کنند، به دنبال چه چیزی هستند و چه سوالاتی در ذهن خود دارند.

نتایج سیستم جستجوی جدید گوگل برای سایت‌های فارسی زبان

ممکن است این مورد به ذهن برسد که یک سیستم جستجوی معنایی برای زبان فارسی که یک زبان فراگیر نیست تاثیر زیادی نخواهد داشت. شاید در آغاز کار همین طور باشد اما همانطور که سیستم پاندای گوگل خیلی زود به سراغ سایت‌های فارسی زبان رفت، هوش مصنوعی گوگل نیز به سرعت به سایت‌های فارسی خواهد رسید.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساختار جدید جستجوی گوگل و نکات مهم سئو وب سایت در طراحی وب سایت، طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی، طراحی وب سایت گردشگری و طراحی وب سایت رستوران و فست فود می‌توانند به سایت ساپرن به آدرس www.saprenco.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ساپرن

شرکت سانا پرداز نارین با برند ساپرن در سال ۱۳۹۴ با هدف اصلی خدمات در حوزه فناوری اطلاعات به ثبت رسیده است. اهداف اولیه این شرکت تولید و طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی، طراحی وب سایت توریستی و گردشگری ، طراحی وب سایت رستوارن، کافی شاپ و فست فود، طراحی سایت اتوبار و باربری، طراحی وب سیات های شرکتی و سازمانی، نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری و گسترش فعالیت های وابسته به آنها بوده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]