اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980714410438197

مفهوم گواهینامه‌‌ی IP68 و IP67 چیست؟

کد: 13980714410438197

http://bit.ly/2VjNzBC

، تبریز , (اخبار رسمی): همه‌‌ی گوشی‌‌های هوشمند زمانی که وارد بازار می‌شوند دارای گواهینامه‌‌ی مقاومت در برابر آب یا همان درجه‌‌بندی IP (حفاظت در برابر نفوذ) هستند. البته همانطور که می‌دانید درجه‌‌بندی ضدآب بودن در تمام گوشی‌‌ها یکسان نیست.

مفهوم گواهینامه‌‌ی IP68 و IP67 چیست؟ تفاوت‌های این دو باهم در چیست؟
مفهوم گواهینامه‌‌ی IP68 و IP67 چیست؟

IP68 یا IP67 ؟ مسئله این است!
از رتبه‌‌بندی IP برای مشخص کردن نوع حفاظت ارائه شده توسط دستگاه‌‌های الکترونیکی استفاده می‌‌شود. این رتبه‌‌بندی مستقیما به محیط‌‌هایی که دستگاه قرار است در آن استفاده شود مرتبط است. پس از انجام آزمایشات متعدد، این رتبه‌‌بندی‌‌ها تعیین می‌‌شوند.

آیا مفهوم گواهینامه‌‌ی IP68 و IP67 همان آدرس‌‌های IP هستند که در اتصالات شبکه استفاده می‌‌شود؟ مسلما نه، IP در مبحث شبکه به معنای پروتکل اینترنت است که به اتصالات اینترنتی اطلاق می‌‌شود و این مفهوم هیچ ارتباطی با مقاومت در برابر آب ندارد.

چگونه کد IP68 یا IP67 را خواند؟

کد IPXX متشکل از دو عدد است. رقم اول (از چپ) میزان مقاومت در برابر اجسام جامد و رقم دوم میزان مقاومت در برابر مایعات را نشان می‌‌دهد. هرچه این ارقام بالاتر باشد، مقاومت دستگاه بهتر خواهد بود.

با این وجود، این نکته را باید در نظر داشت که، اساس این ارزیابی‌‌ها تنها محافظت در برابر گرد و غبار و آب نیست، بلکه حفاظت از فشار آب‌ و فشار اجسام را هم شامل می‌‌شود. علاوه‌‌براین، باید گفت که این رتبه‌‌بندی‌‌ها بسیار دقیق و علمی هستند. زیرا این رتبه‌‌بندی را تولیدکنندگان تعیین نمی‌‌کنند بلکه توسط کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC) تعیین می‌‌شود.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد گواهینامه IP68 و IP67 می‌توانند به سایت برتر دیجیتال به آدرس bartardigital.com مراجعه کنند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

برتر دیجیتال

برتر دیجیتال ایده برتر دیجیتال از آذر ماه ۱۳۹۵ شروع شد و فعالیت رسمی خود را از مهر ماه ۱۳۹۶ آغاز کرد. برتر دیجیتال که به عنوان پشتوانه، تجربه ۱۰ ساله در زمینه فعالیت در بازار موبایل و تبلت، و تجربه ۲۰ ساله در زمینه فروش انواع محصولات حوزه بازی را با انبوهی از مشتریان ثابت در کارنامه خود دارد،با انگیزه گسترش خدمت رسانی خود به اقشار و جمع بیشتری از مردم عزیز ایران، فروشگاه اینترنتی خود را دایر نمود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار