اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139807194118710874

کانادا یکی از کشورهای مناسب برای زندگی

کد: 139807194118710874

http://bit.ly/2VHiGqG

، تهران , (اخبار رسمی): کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشور‌های جهان است. دولت کانادا در برنامه خود قصد دارد سالانه بیش از ۲۰۰ هزار مهاجر بپذیرد. این کشور از نظر استاندارد زندگی سازمان ملل، یکی از بهترین کشورها برای زندگی انتخاب شده است. در این مقاله به بررسی ۱۰ دلیل اصلی برای انتخاب کشور کانادا پرداخته شده است.

۱۰ دلیل اصلی برای مهاجرت به کانادا
کانادا یکی از کشورهای مناسب برای زندگی

به افراد مقیم کانادا در صورتی که شغل خود را از دست بدهند و حدود ۶ ماه در کانادا کار کرده باشند، بیمه بیکاری تعلق خواهند گرفت و می‌توانند ۶۰ درصد حقوق دریافتی خود را تحت عنوان بیمه بیکاری دریافت کنند

پیشنهاد می‌شود قبل از تصمیم به مهاجرت کانادا، برای آشنایی با این کشور، یک سفر توریستی به آنجا داشت تا از نزدیک با امکانات و شرایط زندگی در کانادا آشنا شد. 

دلایل اصلی برای مهاجرت به کانادا را می‌توان به طور خلاصه دلایل زیر دانست:

  • امکان مهاجرت با تمامی اعضای خانواده
  • امکان تحصیل و درمان رایگان
  • امکان مهاجرت کارگران ماهر و نیز سرمایه‌گذاران به این کشور
  • فرصت‌های شغلی فراوان در زمینه فناوری اطلاعات و برنامه‌نویسی
  • امکان دریافت پاسپورت کانادا و بهره‌مندی از حقوق شهروندی در این کشور پس از سه سال زندگی و داشتن اقامت دائم در کانادا
  • امکان مهاجرت برای متقاضیان دو ملیتی
  • بهره‌مندی از امکانات رفاهی دولتی از جمله تسهیلات درمانی رایگان، تحصیل رایگان، بیمه سالمندان، بیمه بیکاری و غیره.
  • قوانین و مقررات مناسب برای راه‌اندازی کسب و کارهای شخصی
  • دسترسی به بازار آمریکا و مکزیک
  • بهترین کشور برای زندگی به تایید سازمان ملل

طرح‌های رفاهی

کانادا کشوری است که به کیفیت زندگی ساکنانش اهمیت می‌دهد. به همین دلیل دولت این کشور برنامه‌های رفاهی اجتماعی گوناگونی ارائه می‌دهد؛ علاوه ‌بر طرح‌های درمانی و تحصیل رایگان برای دانش‌آموزان تا پایه دوازدهم، برنامه‌های رفاهی دیگری نیز از سوی دولت ارائه می‌شود:

بیمه بیکاری: 

افراد مقیم کانادا در صورتی که شغل خود را از دست بدهند و حدود ۶ ماه در کانادا کار کرده باشند، بیمه بیکاری به آنها تعلق خواهند گرفت و می‌توانند ۶۰ درصد حقوق دریافتی خود را تحت عنوان بیمه بیکاری دریافت کنند.

استفاده از امکانات رفاه اجتماعی:

افراد مقیم در کانادا در صورتی که قادر به یافتن شغل و تامین هزینه‌های زندگی خود نباشند، می‌توانند از امکانات دولتی و رفاه اجتماعی برخوردار شوند.

برنامه بازنشستگی در کانادا:

افراد مقیم بالای ۶۵ سال در این کشور می‌توانند از مزایای بازنشستگی استفاده کنند؛ دریافت مستمری یکی از این مزایا است.

مستمری سالمندان:

افراد مقیم در کانادا با توجه به تعداد سال‌های اقامت در این کشور، می‌توانند مستمری دریافت کنند. بیشترین میزان مستمری برای افرادی است، که از ۱۸ سالگی در کانادا اقامت داشته‌اند و به مدت ۴۰ سال در این کشور زندگی کرده باشند. در صورتی که میزان سال‌های زندگی در کانادا کمتر باشد، به همان میزان از مبلغ کم می‌شود و برای هر سال ۱/۴۰ از حداکثر مبلغ در نظر گرفته شده، کسر می‌شود.

امتیازات کودکان:

در این کشور امتیازاتی نیز برای کودکان در نظر گرفته شده است؛ دولت فدرال و استانی در کانادا، ماهانه مبلغ معینی برای هر کودک مشخص کرده است. مبلغ تعیین شده به میزان درآمد والدین کودک در یک سال اخیر بستگی دارد.

سیستم آموزشی:

کانادا یکی از کشورهایی است که امکان تحصیل رایگان را فراهم کرده و در این کشور، تحصیل در مدارس دولتی تا سال دوازدهم رایگان است.

سیستم درمانی:

کانادا یکی از بهترین سیستم‌های درمانی و مراقبت از سلامتی را در جهان دارد. بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و پزشکان عالی در اکثر مناطق این کشور وجود دارد؛ خدمات آن‌ها معمولا برای افراد مقیم در کانادا رایگان یا بسیارکم است.

ویزای توریستی کانادا

احتمالا وقتی که شخصی به کانادا فکر می‌کند، حتما مناظر شگفت‌انگیز و قله‌های سر به فلک کشیده در مناظر طبیعی زیبا به خاطرش می‌آید. با این حال اولین چیزی که در مورد کانادا باید دانست بزرگ بودن آن است. کانادا ۹ میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد و شش وقت محلی در این کشور وجود دارد؛ کشوری که یکی از پهناورترین کشورهای جهان برشمرده می‌شود.

یکی از مناطق گردشگری و شهرهایی که برای بازدید از کانادا می‌توان در آن اقامت داشت، تورنتو است؛ شهری چند ملیتی همچون تمامی شهرهای کانادا، که به خوبی گویای نحوه زندگی اهالی کانادا است. در این شهر با دیدن سبک زندگی مردم، تا حد زیادی می‌توان با شیوه زندگی در کانادا آشنا شد و راه برای مهاجرت به این کشور هموارتر خواهد شد. مطمئنا ارزان سفر کردن اولویت بسیاری از مسافران تورنتو است به همین خاطر بهتر است برای سفر به تورنتو خرید اینترنتی بلیط هواپیما خارجی و رزرو آنلاین هتل خارجی را از آیتورز انجام داد تا با قیمتی مناسب خرید کرد.

روش‌های مهاجرت به کانادا

مهاجرت برای افراد تاره‌واردی که به دنبال اقامت و زندگی در کانادا هستند، فرایند دشواری است. برنامه‌های گوناگونی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؛ برای دریافت اقامت دائم کانادا ۵ روش مرسوم است.

ویزای فوری:

در سال ۲۰۱۵، دولت فدرال کانادا برنامه اکسپرس انتری (Express Entry) را ارائه کرد. قوانین این سیستم مدیریت درخواست مهاجرت، بر تمامی برنامه‌های استانی و فدرال حاکم است. از آن زمان، هزاران متقاضی و خانواده‌های آنان، برای درخواست مهاجرت و دریافت اقامت دائم به این طرح دعوت شده‌اند.

برنامه‌های مهاجرتی استانی:

در کانادا ۱۰ استان و سه بخش وجود دارد که هر کدام برنامه‌ها و قوانین مهاجرتی خاص خود را دارند.

مهاجرت به کبک:

در حالی که کبک هم جزو استان‌های کاناداست، برنامه‌ها و قوانین مهاجرتی مستقلی دارد. در حال حاضر، متقاضیان کبک باید مستقیما درخواست مهاجرت کاری و سرمایه‌گذاری خود را برای دولت کبک ارسال کنند.

تحصیل در کانادا:

مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین گزینه‌ها برای دریافت اقامت دائم کانادا است.

اسپانسر خانوادگی:

اگر شخصی همسر و فرزندی دارد که در کانادا اقامت دارد، می‌تواند برای دریافت اقامت و مهاجرت به کانادا اقدام کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ویزا نیو

موسسه مهاجرتی ویزا نیو با برخورداری از همکاری وکلای با تجربه و بین المللی در اروپا ، کانادا ، امریکا و استرالیا سعی دارد تمامی امور حقوقی مهاجرت ( کاری، تحصیلی، توریستی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت، تمکن مالی، اخذ انواع اقامت های بلند مدت و کوتاه مدت، مشاوره حقوقی به امور مهاجرین و پناهندگان و …) فعالیت می نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی