اطلاعات تماس
  • 090138*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809034232312702

یراق آلات اسپایدر چه نقشی در نمای ساختمان دارد؟

کد: 139809034232312702

http://bit.ly/2qHLvZ8

، تهران , (اخبار رسمی): نماهای مدرن شیشه‌ای پرطرفدارترین سازه‌ها در ساختمان‎‌های تجاری، اداری هستند. در این میان اجرای نمای اسپایدر با شیشه سکوریت، شیشه لمینت، کریستال و دیگر شیشه‌های نشکن با استقبال بیشتری روبرو شده است. مهم‌ترین ویژگی اسپایدار نداشتن فریم فلزی و قاب در اطراف شیشه است.

یراق آلات اسپایدر چه نقشی در نمای ساختمان دارد؟
نما اسپایدر

انعطاف پذیری بالای نمای اسپایدر

یراق آلات اسپایدر نقش مهمی در طراحی و اجرای مهندسی سازه دارند. این نما بسیار قابل انعطاف است و در انواع صاف و خمیده قابل اجرا است. منعطف بودن اسپایدر  موجب کاربرد وسیع‌تر آن در ساختمان‌های تجاری و اداری شده است. علاوه بر نمای بیرونی ساختمان از اسپایدر برای پوشش آسانسور (نمای چاهک آسانسور)، نمای راه پله‌های داخلی، ایمن‌سازی باجه‌های بانک و …. استفاده می‌شود. استفاده از یراق آلات اسپایدر موجب حذف فریم فلزی شده و وسعت دید بیشتری را از شیشه سکوریت میسر می‌کند.

یراق آلات اسپایدر

استفاده از نمای اسپایدر به دلیل هزینه بالای آن در ساختمان‌های مسکونی، چندان رایج نیست.  تجهیزات نصب و المان‌های اتصال‌دهنده رایج در دیگر شیشه‌های نما به طور کامل در این سازه حذف شده و از یراق‌آلات ویژه‌ای که در اصطلاح «اسپایدر» نامیده می‌شود، استفاده شده است. به برخی از یراق آلات اسپایدر در زیر اشاره شده است.

1- اسپایدر چهار شاخ استیل

قطعه اسپایدری چهار شاخ در سازه‌های فلزی کاربرد گسترده‌ای دارد. یک سیستم تار عنکبوتی شکل از جنس استیل برای نصب نمای اسپایدر استفاده می‌شود که وزن شیشه را به سازه نما انتقال می‌دهد. به این ترتیب نما در محل خود ثابت می‌ماند.

2- پیچ‌های روتل

این پیچ‌‌ها وزن شیشه سکوریت و شیشه لمینت را به یراق آلات اسپایدر مانند (اسپایدر چهار شاخ) منتقل می‌کنند. به این ترتیب شکل ظاهری سازه حفظ می‌شود. روتل اسپایدر بیشترین نقش را در ماندگاری نمای اسپایدر دارد.

3- یراق آلات اسپایدر کلمپ

با استفاده از این تجهیزات نیازی به سوراخ کردن شیشه برای نصب یراق نیست. در واقع یراق آلات مابین شیشه‌ها جا ساز می‌شوند. از اسپایدر کلمپ در ساخت شیشه‌های دوجداره استفاده می‌شوند. در این حالت بین جداره‌های شیشه با گاز آرگون پر شده و یراق بین دو جدار قرار می‌گیرد. به لحاظ ظاهری اسپایدر کلمپ شبیه به صلیب است و قادر به اتصال شیشه نشکن به سازه نمای ساختمان است.

موارد ذکر شده در بالا بخشی از یراق آلات اسپایدر مورد استفاده در طراحی نمای اسپایدر ساختمان است. شرکت آنلاین دُر مجری انواه نما اسپایدر و نما شیشه‌ای ساختمان‌ها اداری، تجاری است. این شرکت آماده عقد قرار داد با شرکت‌های انبوه ساز و شرکت‌های نما کار در زمینه نما اسپایدر ساختمان است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت آنلاین دُر

گروه صنعتی آنلاین دُر با بهره مندی از تجهیزات و ابزارهای روز دنیا، خدمات گسترده‌ای به صنایع مختلف ارائه می‌دهد. نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده و همچنین مشاوره رایگان و خدمات پس از فروش، از جمله نکات مثبت ماست. برای ثبت سفارش هم اکنون می‌توانید با ما تماس بگیرید.

اطلاعات تماس
  • 090138*****
[نمایش اطلاعات]