اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809074243113023

خمیر هزارلا چیست؟

کد: 139809074243113023

http://bit.ly/37UB1X1

، تهران , (اخبار رسمی): خمیر هزارلا یک خمیر ورقه‌ای است که حاوی صدها لایه نازک از کره و خمیر بوده و پس از پخت در فر، به یک خمیر ترد تبدیل می‌شود.

خمیر هزارلا چیست
خمیر هزار لا هومینا

خمیر هزارلایه آماده یکی از پرکاربردترین خمیرها در شیرینی پزی اسا. رایج‌ترین مورد استفاده آن در تهیه شیرینی ناپلئونی است. در زبان فرانسه به شیرینی ناپلئونی mille feuille گفته می‌شود که دقیقا به معنی هزار لا است. خمیر هزارلا به انگلیسی Puff Pastry گفته می‌شود. در تهیه انواع شیرینی خشک ایرانی مثل شیرینی زبان از همین نوع خمیر می‌توان استفاده کرد.

در واقع بیشترین موارد استفاده از خمیر هزارلایه در درست کردن انواع شیرینی‌ها و دسرها مثل پیراشکی است. این خمیر بیشتر در فرانسه مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اینکه بتوان تشخیص داد کدام شیرینی از خمیر هزارلا استفاده کرده است بهتر است به ظاهر شیرینی توجه کرد. اگر حالت پف مانند داشته باشد، در این شیرینی از مواد اولیه خمیر هزارلایه استفاده شده است. با خمیر هزار لا و سایر محصولات مشابه مثل تل کادایف می‌توان با درست کردن خوشمزه‌ترین و لذیذترین دسرها و شیرینی‌ها شبی به یادماندنی برای خود و اعضای خانواده رقم زد.

مراحل تهیه خمیر هزارلا

خمیر هزارلا در تهیه شیرینی‌های زیادیی استفاده می‌شود. خمیر هزارلا یک خمیر ورقه‌ای است که حاوی صدها لایه نازک از کره و خمیر بوده و پس از پخت در فر، به یک خمیر ترد تبدیل می‌شود.

1- آردی که از الک ریز عبور داده شده است را باید در یک ظرف ریخت. نمک و آب را آرام آرام به آرد اضافه کردتا زمانی که خمیر به دست نچسبد. باید توجه داشت که میزان اضافه کردن آب بسته به جذب آردهای مختلف متفاوت است. لذا باید آب را با احتیاط به مخلوط اضافه کرد.

2- خمیر را به مدت 10 دقیقه ورز داد. برای این منظور از روش سنتی ورز دادن خمیر و یا از سری خمیر‌گیر همزن استفاده کرد.

3- خمیر را به شکل گلوله در‌آورد و روی خمیر را به کمک کارد آشپزخانه به صورت به‌علاوه برش زد. کمی آرد روی خمیر پاشید سپس خمیر را به مدت 10 دقیقه در یخچال استراحت داد.

4- سطح میز کار را آرد‌پاشی کرد. خمیر را روی سطح کار قرار داد و به کمک وردنه شروع به کوبیدن خمیر کرد. باید توجه داشت که برای تهیه این خمیر از روش کشیدن وردنه بر روی خمیر استفاده نمی‌شود. در این مرحله خمیر را به شکل به‌علاوه باز کرده و مواد میانی (کره سرد) را وسط خمیر قرار داد و چهار طرف آن را روی کره بست تا اصطلاحا شکلی شبیه به بقچه پیدا کند.

5- در این مرحله مجددا سطح کار را آرد‌پاشی کرده و خمیر را به کمک وردنه به شکل مستطیل باز کرد. از کشیدن وردنه روی سطح خمیر خودداری کرد.

6- پس از باز کردن خمیر به شکل مستطیل باید خمیر را به شکل چهار لا تا کرد. برای این منظور اضلاع کوچک‌تر را تا نیمه روی هم آورد و سپس کل خمیر را تا کرد. خمیر را به یک سینی که از قبل آرد‌پاشی شده منتقل کرد و روی آن را با کیسه پوشانید و به مدت 20 دقیقه در یخچال استراحت داد.

7- این فرایند تا کردن و استراحت دادن خمیر را تا 4 مرحله ادامه داد. در مجموع 16 بار خمیر را باید تا کرد. باید توجه داشت که پس از هر بار تا کردن خمیر، آرد اضافی را به کمک قلم‌مو از روی آن کنار زد.

8- پس از آخرین مرحله تا کردن، خمیر را بسته به مورد استفاده آن به قطر تقریبی نیم‌ سانتی‌متر باز کرد.

درجه حرارت فر را بر روی 200 درجه سانتی‌گراد تنظیم کرد و پس از گرم شدن، خمیر را به مدت 60 دقیقه پخت کرد. نکته قابل توجه در مورد زمان پخت این خمیر این است که درجه حرارت فر را باید در طول این یک ساعت به مرور کم کرد. برای این منظور ابتدا 9- 30 دقیقه با درجه حرارت 200 درجه سانتی‌گراد، سپس درجه حرارت را روی 170 تنظیم کرد و به مدت 15 دقیقه به فرایند پخت ادامه داد و به همین منوال در 15 دقیقه پایانی حرارت را کم کرد تا زمانی که پخت کامل صورت بگیرد.

شرایط نگهداری و استفاده از خمیر هزارلا

1- خمیرهزارلای مورد استفاده خود را نباید هرگز در دمای معمولی و در بیرون از یخچال نگهداری کرد.

2- در صورتی که خمیر هزارلا را به مدت طولانی در دمای محیط نگهداری کرد، کره استفاده شده  در آن بیش از حد عادی نرم و ذوب می‌‌شود و همین موضوع باعث می‌شود خمیر بیش از حد نرم باشد و حالت چسبندگی داشته باشد و در هنگام درست کردن شیرینی به دست بچسبد و در زمان پخت کیفیت مورد نیاز را نداشته باشد. و بعد از پخت هم  ظاهر و طعم آن مطابق میل نمی‌شود.

3- آماده سازی خمیر هزارلا بایذ در محیطی کاملا سرد و با استفاده از ابزار کمکی سرد انجام شود. همچنین به منظور عدم شل شدن و چسبندگی خمیر، باید تمام مراحل درست کردن آن با سرعت بالا و دقت کافی انجام شود.

4- چنانچه قرار است با خمیر هزارلا شیرینی یا غذا تهیه شودف مقدار کمی از آن را باید از یخچال خارج کرده و با آن کار کرد و مابقی خمیر را در یخچال نگهداری کرد، هیچ وقت تمام مقدار خمیر را نباید از یخچال خارج کرد و کنار دست خود نگذاشت چون در زمان کار خمیر قطعا شل می‌شود و خاصیت خود را از دست می‌دهد. اگر شخصی احساس کرد که خمیر شل می‌شود و کمی چسبنده شده است بلافاصله باید آن را در یخچال سرد کند.

5- اگر خمیر هزارلا در منزل تهیه شده است و بعد فریز شده و یا از خمیر هزارلا آماده فریز شده استفاده شده، باید دقت کرد تا مراحل یخ‌زدایی کامل انجام شود، اگر خمیر کاملا یخ‌زدایی نشود بعد از پخت ترک‌های کوچک و عمیق برمی‌دارد.

6- برای استفاده از خمیر هزارلا فریز شده باید آن را از شب قبل به یخچال منتقل کرد تا به آهستگی و در دمای خنک یخچال یخ‌زدایی شود تا کیفیت مطلوبی پیدا کند. اگر زشخصی مان ندارد می‌تواند خمیر را یک تا دو ساعت در دمای محیط قرار دهد تا کاملا یخ آن باز شود.

کمک گرفتن از آرد در استفاده از خمیر هزارلا

1- در تهیه و رول کردن خمیر هزارلا باید سعی کرد از آرد استفاده کرد، سطح کار را آرد پاشی کرد اما مقدار آرد نباید زیاد باشد که خمیر سفت نشود و همین طور در رول کردن لایه‌های خمیر از آرد باید استفاده کرد.

2- بعد از آماده کردن خمیر باید آردهای اضافی را از روی خمیر با برس تکاند و کاملا آردهای اضافی را برداشت تا کیفیت خمیر کم نشود و بعد از پخت بافت و طعم خوبی خود را حفظ کند.

3- خمیر هزارلا را بیش از حد نباید ورز داد

طرز تهیه شیرینی زبان با خمیر هزارلا

خمیرهزارلا را به شکل مربع یا مستطیل به قطر یک و نیم تا یک سانتی‌متر باید باز کرده و با قالب شیرینی زبان، خمیر را قالب زد و با نوک کارد تیزی وسط خمیر را از طول برش دو سانتی زد و سطح آنها را با شربت کارامل و تخم مرغ مخلوط شده (شربت کارامل: شکر را روی حرارت بخار آب ذوب کرده و تخم مرغ را به آن می‌افزاییم ) تزئین کرد و در سینی فر چید و آن را در وسط پنجره فر روی درجه 400 فارنهایت، به مدت 20 دقیقه قرار داد تا شیرینی‌ها پف کرده و بپزند.

در صورتی که جوهر لیمو خمیر بیش از حد معین شده مصرف شود، شیرینی زبان کج خواهد شد. همچنین داغ بودن زیادی فر باعث سوخته شدن سطح شیرینی‌ها خواهد شد و مغز آنها نپخته خواهند ماند.

طرز تهیه شیرینی یلدا با آناناس و خمیر هزارلا

برای درست کردن این شیرینی به خمیر هزارلا و کمپوت آناناس نیاز است.

باید خمیر هزار لا را باز کرده و به مربع‌هایی به قطر حلقه آناناس برش زد، سپس شیرینی ها را ست. باید توجه داشت که این شیرینی را با میوه های دیگر هم می‌توان درست کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی میمذی

شرکت آریا کام پرهام با نام تجاری "میمذی" با شماره ثبت 518643 از سال 1393 تا به امروز در عرصه‌ی صادرات، واردات و پخش کالا فعالیت داشته است. نام میمذی برگرفته از نام باستانی "میمذ" در خطه‌ی پر نعمت "اهر، ارسباران" در "آذربایجان شرقی" یادآور اصالت این شرکت است.در سال 1397 میمذی به پشتوانه‌ی تجربه‌ی چند ساله‌ی خود در عرصه ی واردات و پخش کالا، در راستای سیاست همگام سازی شرکت با تحولات روز حرفه‌ی خرید و فروش و نیز با هدف ارتباط نزدیک‌تر با تأمین‌کنندگان و مشتریان، اقدام به فعالیت در کسب و کار اینترنتی نمود. با گذشت زمان کسب و کارهای اینترنتی بطور شایان توجهی جایگاه خود را در زندگی روزمره مردم ارتقا داده‌اند. امروزه کمتر کسی است که خرید اینترنتی را تجربه نکرده باشد. مخصوصاً اگر شما دانشجو یا شاغل باشید بسیار مطلوب است که پس از چند جست‌و‌جوی ساده‌ی اینترنتی و مقایسه‌ی همزمان کالاها با هم، با صرف زمانی کوتاه خرید خود را انجام دهید. در واقع دسترسی اغلب مردم به اینترنت و تمایل روزافزون مشتریان به صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها، میمذی را بر آن داشته تا با اخذ مجوزهای لازم از وزارت صنایع، معادن و تجارت و نیز دریافت نماد اعتماد الکترونیکی، فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی کند. به همین منظور میمذی توانسته طیف وسیعی از محصولات در زمینه‌ی ملزومات مصرفی خانگی، لوازم برقی، محصولات غذایی، بهداشتی و آرایشی از برندهای معتبر و استاندارد داخلی و خارجی را در قالب فروشگاه اینترنتی خود به فروش برساند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی