اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139903254362610874

ثبت شرکت در سوئیس

کد: 139903254362610874

https://bit.ly/3hMJQHj

، تهران , (اخبار رسمی): این کشور همواره منطقه ای مناسب برای تجار و سرمایه داران محسوب می شود و بهتر است بدانید که کشور سوئیس عضوی از پیمان های اقتصادی جهانی می باشد و از این رو موقعیت بسیار مناسبی را به وجود آورده است.

ثبت شرکت در سوئیس
ثبت شرکت در سوئیس

مقدمه ای بر کشور سوئیس

سوئیس دارای 3 زبان رسمی آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی می باشد،زبان رمانسی ( آنگلو فرانسه ) نیز از جمله زبان های بومی این کشور محسوب می گردد.این کشور همواره منطقه ای مناسب برای تجار و سرمایه داران محسوب می شود و بهتر است بدانید که کشور سوئیس عضوی از پیمان های اقتصادی جهانی می باشد و از این رو موقعیت بسیار مناسبی را به وجود آورده است.

شرایط اقتصادی مناسب سوئیس

محاسن زیاد و استانداردهای کاری بالا در سوئیس باعث شده تا واح پولی فرانک سوئیس همواره دارای ثبات باشد.همچنین نرخ پایین مالیاتها و حمایت گسترده بانک ها و بیمه های این کشور از سرمایه گذاران خارجی موجب گردیده تا بسیاری از شرکت ها در سرتا سر جهان دفاتر فروش خود را به این کشور منتقل کنند.از طرفی چند زبانه بودن این کشور این امکان را در اختیار شرکت های خارجی می دهد که به راحتی به بازار های همسایه نیز دسترسی داشته باشند.

قوانین ثبت شرکت در سوئیس

در سوئیس امکان تاسیس شرکت و یا خرید بیزنس که قبلا تاسیس شده و اکنو غیر فعال است، وجود دارد. از نظر فنی و اجرایی پروسه کاری شرکت آماده که خریداری می شود و شرکتی که تازه تاسیس می گردد از نظر زمانی به یک اندازه می باشد. پس در این صورت می توانید شرکت جدیدی را راه اندازی کنید چون معمولا افراد حساسیت هایی برای انجام این کار دارند. البته در سوئیس بر خلاف کشور دیگر شمام به غیر از ثبت شرکت، باید از طریق سیستم بانکی این کشور تاییدیه لازم را کسب نمایید و بعد از آن اجازه ثبت شرکت به شما داده می شود.در واقع ای بدین معناست که اگر سرمایه ای را برای شرکت در نظر می گیرید باید به صورت کامل مدارکی داشته باشید تا ثابت کنید که سرمایه شما از کجا به دست آمده است و در صورتی که بانک مجوز لازمه را صادر کند می توانید مابقی مراحل را سپری کنید.

قوانین مهاجرتی نسبت به ثبت شرکت در سوئیس

با توجه به قوانین مهاجرتی حاکم در اتحادیه اروپا، متقاضیان خارجی کمتر از 50 درصد یک شرکت هستند و به یک شریک از این کشور حتما نیاز خواهند داشت. افرادی که موفق به ثبت شرکت در سوئیس می گردند می توانند پس از گذراندن 4 سال ، اقامت دائم این کشور را کسب کرده و پس از دریافت اقامت دائم و گذراندن 3 سال در این کشور می توانند پاسپورت این کشور را اخذ نمایند. افرادی که اقامت سوئیس را می گیرند پس از آن می توانند بدون ویزا به کشورهای زیادی از جمله استرالیا، کانادا و آمریکا سفر کنند.

شروع تجارت در سوئیس

برای شروع تجارت در این کشور شما باید ابتدا یک شرکت حقیقی و یا حقوقی در این کشور ثبت نمایید و پس از ثبت شرکت شما قانونا اجازه تجارت در این کشور را دارید. البته فعالیت در بعضی از رشته ها مانند پول و ارز نیازمند مجوز رسمی از ارگانهای مربوطه در این کشور استکه در هنگام ثبت شرکت به شما اطلاع داده می شود. صاحبان شرکت ها و موسسات تجاری در این کشور می توانند در صورت ارائه مدراک مالی  به سفارتخانه های این کشور درخواست ویزای تجاری کوتاه مدت نمایند که در هرسال سفر به مدت 180 روز را به کشور سوئیس دریافت کنند.

ثبت نام شرکت در سوئیس

هرنامی که تا کنون در دولت سوئیس به ثبت نرسیده باشد مورد قبول است اما به شرطی که نام شرکت منعکس کننده فعالیت آینده شرکت باشد. حداقل یکی از مدیران باید در سوئیس اقامت داشته باشند تا مدارک شرکتی به امضای وی برسد. هیچ محدودیتی در مورد آدرس و ملیت سهامداران وجود ندارد. تمامی شرکت های سوئیسی باید دفتری ثبت شده در سوئیس داشته باشند که در آن اسناد رسمی به تصویب برسد. سرمایه اولیه ثبت شرکت 20 هزار فرانک سوئیس است که در ابتدا لازم است تمام آن پرداخت گردد، این پول باید در یکی از بانک های سوئیسی قرار داده شود و هنگامی که شرکت به صورت کامل ثبت شد می توان از این سرمایه به طور کامل استفاده کرد.

انواع فرم ثبتی شرکت های تجاری رایج

شرکت انفرادی Einzelfirma 

شرکت انفرادی معادل با همان شخصیت حقیق در ایران می باشد. بدین منظور شما می توانید به نام و نام خانوادگی خود یک موسسه تجاری را در این کشور ثبت نمایید.همچنین شما باید یک نفر شخص مقیم سوئی را نیز به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضای منصوب بنمایید. شما به سرمایه ثبتی اولیه نیاز نخواهید داشت ولیکن در صورتی که ورشکست شوید میزان بدهی شما به نام شخص خود شما نوشته خواهد شد و شما مجبورید از دارایی شخصی خود نسبت به بدهی های خود اقدام بورزید.

شرکت با مسئولیت محدود GmbH 

رایج ترین شکل ثبت شرکت های کوچک در سوئیس می باشد و کلیه حق الشرکه شرکت تماما می تواند به نام یک نفر باشد. در اگهی روزنامه رسمی اسامی تمام شرکا و مدیران به چاپ خواهد رسید. شما باید یک نفر فرد مقیم سوئیس را نیز به عنوان ییک از مدیران شرکت با حق امضا منصوب بنمایید. حداقل سرمایه مورد نیاز 20 هزار فرانک سوئیس می باشد که باید تماما نزد یک بانک سوئیسی پرداخت گردیده باشد و در صورت ورشکستگی بدهی شرکت تنها محدود به سرمایه شرکت می باشد.

شرکت سهامی خاص AG 

رایج ترین شکل ثبت شرکت های بزرگ در این کشور می باشد.کلیه سهام شرکت تماما می تواند به نام یک نفر باشد. در اگهی روزنامه رسمی اسامی تمام شرکا و مدیران تنها بنا به درخواست خود آنان به انتشار خواهد رسید، به عبارتی اسامی سهام داران می تواند پنهان نیز بماند. شما باید یک نفر شخص مقیم سوئیس را به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضا منصوب کنید.حداقل سرمایه مورد نیاز 100 هزار فرانک سوئیس است که حداقل باید نیمی از آن نزد یک بانک سوئیسی پرداخت گردیده باشد و در صورت ورشکستگی بدهی شرکت تنها محدود به سرمایه شرکت خواهد بود. 

نمایندگی و یا شعبه شرکت خارجی در سوئیس Agent

نیاز به سرمایه اولیه نمی باشد و تنها یک نفر شخص مقیم سوئیس باید به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضا منصوب گردد. اساسنامه شرکت مادر و آخرین آگهی تغییرات و همچنین گواهی بانکی مبنی بر پرداخت شدن کل سرمایه ثبتی شرکت مورد نیاز است. همچیننی مدارک دیگری مانند آخرین ترازنامه مالی شرکت شما نیز مطالبه می گردد.

اسناد و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئیس

 • نام شرکت
 • نام مدیر، تاریخ تولد و ادرس کامل ایشان
 • نام و نام خانوادگی به همراه آئرس کامل سهامداران
 • مدرک اثبات هویت شامل اسکن گذرنامه، ترجمه رسمی از کارت ملی و گواهینامه
 • مدرک اثبان آدرس شامل ترجمه رسمی از قبض گاز یا برق و یا کارت اعتباری شما و یا صورت حساب 3 ماهه بانکی

مزایای ثبت شرکت در سوئیس

 • مالکیت 100% ( بدون نیاز به شریک محلی )
 • دسترسی به تمام نواحی اروپاشینگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی
 • امکان درخواست اقامت دائم بعد از 3 سال
 • امکان درخواست پاسپورت 5 سال پس از اخذ اقامت دائم
 • امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا
 • افتتاح حساب شخصی و شرکتی
 • استفاده از مارک تجاری ( برند ) اروپایی
 • قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا

مراحل ثبت شرکت و دریافت اقامت سوئیس

تشکیل پرونده از طریق گروه وکلا در سوئیس و هماهنگی با وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه و دریافت تاییدیه و موافقت دولت سوئیس نسبت به Business Plan و اجازه فعالیت تجاری برای متقاضی

تعیین وقت مصاحبه در سفارت و دریافت ویزای D برای فرد متقاضی و خانواده اش به منظور حضور در سوئیس جهت دریافت اقامت یکساله و انجام مراحل ثبت شرکت

بعد از گذشت یکسال و ارائه گزارش کاری شرکت، اقامت تمدید می گردد.

بعد از 3 سال اقامت در سوئیس ، در صورت ارائه فعالیت تجاری مثبت، فرد متقاضی و خانواده ایشان حق تقاضای اقامت دائم پیدا خواهند کرد.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در سوئیس

 • نام شرکت ( توسط خود شما انتخاب می گردد )
 • پر کردن فرم ثبت شرکت در سوئیس
 • اسکن گذرنامه سهام داران و مدیر عامل
 • طرح توجیهی اقتصادی ( Business Plan )
 • سند مالکیت و پرینت حساب بانکی
 • کپی از آخرین مدرک تحصیلی
 • وکالتنامه ( که باید توسط موکل امضا گردد )

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ویزا نیو

موسسه مهاجرتی ویزا نیو با برخورداری از همکاری وکلای با تجربه و بین المللی در اروپا ، کانادا ، امریکا و استرالیا سعی دارد تمامی امور حقوقی مهاجرت ( کاری، تحصیلی، توریستی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت، تمکن مالی، اخذ انواع اقامت های بلند مدت و کوتاه مدت، مشاوره حقوقی به امور مهاجرین و پناهندگان و …) فعالیت می نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی