اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139904114403813814

آیا روماتیسم درمان قطعی دارد؟

کد: 139904114403813814

https://bit.ly/3f5i47q

، اصفهان , (اخبار رسمی): روماتیسم یا در اصطلاح پزشکی آرتریت روماتوئید یک بیماری التهاب مفصلی است. درمان روماتیسم بسیار سخت است؛ چرا که در بسیاری از موارد عامل خارجی در ایجاد آن نقش ندارد و این خود سیستم ایمنی است که با هدف قرار دادن لایه های تولید کننده مایع سینوویال و تخریب آن ها باعث ایجاد روماتیسم می شود.

آیا روماتیسم درمان قطعی دارد؟ | فدولا
آیا روماتیسم درمان قطعی دارد؟

روماتیسم انواع مختلفی دارد که هر کدام استثناهای درمانی مرتبط با خود را دارند. مهم ترین مشکلی که آرتریت روماتوئید برای فرد ایجاد می کند، درد است.

قبل از هر بحثی باید به این نکته توجه کنید که به دلیل تغییرات شدید هورمونی و یکسری موارد متغییر دیگر به تکرر در تحقیقات مختلف این موضوع به اثبات رسیده است که روماتیسم در زنان نسبت به مردان بسیار شایع تر است. اما در مورد قطعی بودن درمان روماتیسم باید بدانید که در حال حاضر جواب مطمئن برای این سوال وجود ندارد و منابع مختلف اطلاعات گوناگونی در اختیار ما قرار می دهند، اما آن چه از اکثریت آن ها قابل برداشت هست، عدم وجود درمان قطعی برای این بیماری در حال حاضر است.

  • محقق روماتیسم کنگره روماتولوژی ایران در مصاحبه ای، این گونه بیان می کند که این مشکل درمان قطعی ندارد و بیماران نباید فکر کنند که پس از یک دوره مصرف دارو،‌ می توانند داروها را کنار بگذارند.
  • جمعی از پزشکان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درمان روماتیسم را در دسترس می دانند و معتقدند که این بیماری علاوه بر راه های موثر خانگی نظیر مصرف قهوه، ژل رویال، سیر و ...، بزودی درمان های دارویی قطعی نیز خواهد داشت.
  • محققان دانشگاه میسوری با بررسی مطالعات مختلف، در مقاله ای این موضوع را بیان کرده اند که درمان روماتیسم به طور قطعی تا 1 الی 2 سال آینده با کمک گیری از فناوری بازسازی سلولی و کاهش توان ایمنی امکان پذیر می شود.

علاقمندان برای آشنایی با جدیدترین راه های درمان روماتیسم به سایت فدولا مراجعه نمایند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی فدولا

فروشگاه اینترنتی فدولا - خرید و فروش عمده و جزیی انواع قهوه در ایران

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان