اطلاعات تماس
  • 026327*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139905024454111503

چرا کابل های شارژر به وجود آمدند؟

کد: 139905024454111503

https://bit.ly/2WV4qwm

، کرج , (اخبار رسمی): تمام شدن شارژ گوشی موبایل یکی از بدترین اتفاقاتی است که میتواند در زندگی هر آدمی رخ دهد.فرض کنید که درحال مکالمه ای مهمی هستید و ناگهان شارژ گوشی شما تمام میشود و به دنبال کابل شارژر ...

نظر شما درباره مقاله ”کابل های شارژر چرا و چگونه به وجود آمدند؟” چیست؟ آیا توانست به شما کمک کند؟آیا توانست به شما درباره سیم های شارژر مطلب جدیدی بیاموزد؟

چرا کابل های شارژر به وجود آمدند؟
خوب دلیل این موضوع بسیار واضح است!برای اینکه با استفاده از آنها بتوانیم گوشی های هوشمند خود را شارژ کنیم. بهتر است بدانید که در زمان های گذشته از شارژ های ثابت برای شارژ کردن گوشی ها استفاده میشد. یعنی اینکه شما نمیتوانستید شارژر خود را حمل کنید. اگر بخواهیم برایتان مثالی بزنیم که کمی درک مطلب را برایتان ساده تر کند،میتوان به تلفن های بی سیم اشاره کرد. البته منظور ما،گوشی های همراه نیست!بلکه ما داریم درباره تلفن های خانگی صحبت میکنیم. به طور حتم برای یکبار هم شده،آنها را دیده اید. برخلاف تلفن های خانگی معمولی،آنها را میتوان حمل کرد اما نه تا همه جا! در شارژر های آنها شیار هایی وجود دارد که گوشی را شارژ میکند. نکته جالب این است که گوشی های هوشمند قدیمی نیز دقیقاً همین گونه شارژ میشدند. اما پس از مدتی کاربران و سازندگان گوشی های هوشمند به موضوعی مهم پی ببردند. آنها به شارژ بیشتری نیاز داشتند تا بتواند از گوشی خود استفاده کنند. پس آنها علاوه بر ظرفیت باتری گوشی های هوشمند،شارژ های آنها را نیز ارتقا دادند. و به این صورت سیم های شارژر برای برقراری ارتباط بین آداپتور و گوشی به وجود آمدند. در کل دلیل به وجود آمدن سیم های شارژر این بوده است که رابطی بین آداپتور و گوشی باشند. اما مهم نیست که چرا که سیم های شارژر به وجود آمده اند! مهم این است که تمام زندگی اینترنتی ما به سیم های شارژر وابسته هستند!

درباره انواع شارژر چه میدانید؟
در حالت کلی شارژر های سیم دار به دو دسته اصلی متصل و جدا از هم تقسیم میشود. سیم های شارژر این دو دسته دارای شباهت های زیادی هستند ولی تفاوت اساسی دارند. در دسته اول،که به آن دسته متصل گفته میشود،آداپتور و سیم شارژر به یکدیگر متصل شده اند. در این نوع از شارژر ها،نمیتوان از سیم های شارژر مختلف برای یک آداپتور استفاده کرد. در صورتی که سیم های شارژر این شارژر ها خراب شوند،شارژر بلااستفاده خواهد شد. چراکه تعمیر سیم های شارژر این نوع شارژر ها بسیار سخت است و هزینه قابل توجهی نیز دارد. مهمترین نکته این است که شارژر های تعمیری متصل دیگر کارایی سابق را ندارند. نام دیگر این نوع از شارژر ها، شارژر سرهم است.همچنین به آنها شارژر های یک پارچه نیز گفته میشود. پیشنهاد میشود که از این نوع دسته شارژر فقط برای گوشی اختصاصی استفاده شود. یعنی اینکه از شارژر متصل سامسونگ فقط برای گوشی سامسونگ استفاده شود. در این نوع دسته بندی،به سیم های شارژر دقت زیادی در هنگام خرید نمیشود. بلکه دقت کلی برروی کلیت شارژر موردنظر است. دسته دوم از شارژر ها اصلی ترین دسته شارژر ها در بازار امروزه کشور هستند. لازم نیست که حتماً برای خرید آنها،بگویید که شارژر جداگانه میخواهم. کافی بگویید که برای فلان مدل گوشی شارژر میخواهم.برای خرید آنلاین نیز باید عبارت شارژر برای(مدل گوشی خود) را گوگل کنید. در این دسته بندی،تمرکز خریدار به دو موضوع جلب میشود:

آداپتور ها و سیم های شارژر.

آداپتور که کار مشخصی دارند.آنها منبع تغذیه هستند.اما نکته ای مهم وجود دارد.

سیم های شارژر هستند که که این انرژی را به گوشی انتقال میدهند.

همچنین اگر سیم های شارژر دچار مشکل شوند،شارژ کردن گوشی بسیار سخت است.

و گاهی اوقات باعث میشود که شما عصبانی شوید،چراکه با کوچکترین حرکت شارژ شدن گوشی متوقف میشود.

برای همین موضوع بیشتر بحث ما درباره سیم های شارژر،درباره دسته بندی دوم است.

در هر صورت استفاده از دسته بندی دوم بهتر است.

چراکه شما خودتان میتوانید سرعت شارژ شدن گوشیتان را مشخص کنید.

اینکار با تغییر سیم های شارژر یا آداپتور صورت میگرد.

انواع شارژر

قدرت سیم های شارژر به چه عواملی بستگی دارد؟
قدرت سیم های شارژر به دو فاکتور کلی بستگی دارد:

۱-میزان دریافت و ورودی انرژی از آداپتور به سیم.

۲-میزان انرژی خروجی از سیم به باتری گوشی.

در رابطه با مورد اول باید گفت که این موضوع به یو اس بی سیم های شارژر بستگی دارد. همچنین این موضوع به اندازه قدرت آداپتور نیز بستگی دارد. هرچه آداپتور بتواند انرژی بیشتری تولید کند،میزان انرژی ورودی نیز بیشتر خواهد بود. میزان خروجی سیم های شارژر نیز به درگاه خارج شونده و باتری گوشی مرتبط هستند. هرچقدر که باتری گوشی شما بتواند انرژی بیشتری دریافت کند،میزان خروجی نیز بیشتر خواهد بود. نوع یو اس بی خروجی نیز در ادامه بررسی خواهد شد.

قدرت سیم های شارژر به عواملی بستگی دارد؟

مدل های مختلف برای خروجی یو اس بی های سیم های شارژر:
همانطور که در بالا اشاره شد،خروجی سیم های شارژر به نوع یو اس بی خروجی آنها بستگی دارد. یو اس بی ها در مدل های متفاوت عرضه شده اند،ولی فقط با ۴ تا از آنها کار داریم. چرا که باقی مدل ها در گوشی های هوشمند کاربردی ندارند.

معرفی مدل مینی USB در سیم های شارژر:
همانطور که از نام این نوع مدل پیداست،از یو اس بی های معمولی کوچکتر هستند. از آنها بیشتر در گوشی ها و تبلت های هوشمند استفاده میشود. بیشتر کابل های شارژر موجود در بازار از این نوع از یو اس بی ها استفاده میکنند. علاوه در گوشی ها و تبلت ها در برخی از مدل های دوربین،دسته PS3 و دستگاه پخش موسیقی نیز کاربرد دارند.

معرفی مدل میکرو USB در سیم های شارژر:
این نوع مدل از یو اس بی ها در واقع مدل استاندارد یو اس بی های گوشی ها و تبلت های هوشمند میباشند. البته از این مدل از یو اس بی ها در ایران به وفور مشاهده نمیشود. به علاوه در سیم های شارژر گوشی ها و تبلت ها،در دسته های کنسول نیز یافت میشوند. گفتنی است که فقط شرکت اپل از این دسته از یو اس بی ها استفاده نمیکند. دستگاه های اندرویدی به صورت استاندارد این نوع یو اس بی استفاده میکنند.

معرفی مدل تایپ C در سیم های شارژر:
جدیدترین مدل یو اس بی ها،تایپ C است. از آنها در همه جا استفاده میشود و بازار هدف خاصی ندارند. آنها دوطرفه هستند یعنی برای اتصال لازم نیست که پورت ورودی را چک کنیم. شرکت اپل استاندارد های خود را بر مبنی تایپ C قرار داده است. گفتنی است این نوع از یو اس بی ها،از سرعت بیشتری برای انتقال اطلاعات بهره مند هستند.

معرفی مدل لایتنینگ در سیم های شارژر:
از این نوع  یو اس بی فقط در گوشی های اپل استفاده میشود. لایتنینگ در واقع جایگزین مدل سیم های شارژر قدیمی و ۳۰ پینی اپل میباشد. در لایتنینگ از ۸ پین بیشتر استفاده نمیشود.

در واقع همانند میکرو یو اس بی است.

این کابل در حال حاضر برای دستگاه های:

آیفون ۵ ، آیفون ۵ اس ، آیفون ۵ سی ، ، آیپد ۴ ، آیپد مینی ۱ و ۲ و ۳ ، آیپد ایر ۱ و ۲ و آیپاد تاچ نسل ۵ به بعد تعبیه شده است. این نوع یو اس بی در سال ۲۰۱۲ جایگزین USB قبلی شد. دلیل اینکار این بود که اپل میخواست محصولاتی داشته باشد که دارای اندازه کمتری باشند. البته نوع پنجمی نیز وجود دارد که دیگر امروزه از آن استفاده نمیشود. این مدل منسوخ شده است و در گوشی های دکمه ای قدیمی مانند نوکیا استفاده شده است.

مدل های مختلف برای خروجی یو اس بی های سیم های شارژر:

شرکت های بزرگ در زمینه سیم های شارژر:
شرکت های تولیدی زیادی در این زمینه فعالیت میکنند.اما فقط دو تا از آنها بسیار مشهور و محبوب هستند. اولی شرکت انکر و دومی شرکت آینوبن است. ما قصد داریم که درباره این دو شرکت مطلبی کوتاه بنویسیم:

معرفی شرکت انکر:
مشهور ترین شرکت در زمینه سیم های شارژر و یو اس بی ها شرکت انکر است. جالب است بدانید که موسس آن یعنی جناب آقای استیون یانگ قبلاً در شرکت گوگل کار میکرده است. اما در سال ۲۰۱۱ از گوگل خارج شد و شرکت خود را پایه گذاری کرد. دفتر اصلی این شرکت در شهر سیتال واشنگتن قرار دارد.

معرفی شرکت آینوبن:
شرکت دیگری که در زمنیه سیم های شارژر دستی بر آتش دارد،شرکت آینوبن است. این شرکت قدمت کمتری نسبت به شرکت انکر دارد. این شرکت در آلمان تاسیس شده است و سال تاسیس آن ۲۰۱۵ میباشد. شرکت آینوبن دارای تاییدیه MFA از سوی شرکت اپل است. علاوه بر این موضوع دارای گارانتی مادام العمر نیز میباشد. این موضوع در روند رشد شرکت تاثیر بسازایی داشته است.

شرکت های بزرگ کابل

فروشگاه بابانو پیشرو در زمینه فروش کابل شارژر:
امروزه فروشگاه های زیادی در رابطه با محصولات الکترونیکی وجود دارد. ولی فقط تعداد کمی آنها توانسته واقعاً محصولات خوبی ارائه بدهند. سایت ما یعنی بابانو،در این زمینه بسیار قوی ظاهر شده است. شما میتوانید با مراجعه به صفحه محصولات جانبی ما از کابل های شارژر ما دیدن فرمایید. گفتنی است که گارانتی مادام العمر شرکت آینوبن برای محصولات ما وجود دارد. پس نگران کیفیت محصول نباشید!همچنین سایر سیم های الکترونیکی نیز در فروشگاه وجود دارند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بابانو

بابانو به عنوان یک فروشگاه اینترنتی تازه نفس با بیش از یک دهه تجربه موفق در ارائه انواع محصولات دیجیتال و فرهنگی، با پایبندی به اصول و قواعد اسلامی در معامله و تجارت قصد ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ را دارد. در فروشگاه اینترنتی بابانو میتوانید محصولات دیجیتال از انواع لپتاپ، قطعات کامپیوتر و لوازم جانبی، کنسول و تجهیزات بازی تا انواع کابل و اتصالات تلفن های همراه را تهیه نمایید.

اطلاعات تماس
  • 026327*****
[نمایش اطلاعات]