اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139906234550810606

عسل عناب؛ ۶ خاصیت بی نظیر عسل عناب

کد: 139906234550810606

https://bit.ly/32LWIrN

، شیروان , (اخبار رسمی): عسل عناب حاوی مقادیر بالایی از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد که به عنوان یک وعده غذایی نقش مهمی را ایفا می کند. همچنین سرشار از ویتامین c بوده که باعث افزایش قدرت بدنی و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. از خواص مهم دیگر این عسل می توان به شکل گیری ماهیچه ها اشاره کرد.

عسل عناب؛ ۱۱ خاصیت بی نظیر عسل عناب
عسل عناب؛ ۶ خاصیت بی نظیر عسل عناب

ترکیبات و مواد معدنی موجود در عسل عناب به آرام کردن فعالیت در ناحیه هیپوکامپ مغز کمک می کند

تاریخچه عناب

در ۴۰۰۰ هزار سال قبل میوه عناب بیشتر بومی مناطق چین بود که از آن به نام خرمای چینی یاد می کردند؛ زیرا بعد از رسیدن، ظاهری شبیه به خرما پیدا می کرد. اما با گذشت زمان این میوه در مناطق گرمسیری دیگر هم به کشت رسید. این درخت به هوای گرم و آب فراوان نیاز دارد. از میوه عناب در هر مناطقی با اسامی مختلف یاد می کنند. به طور مثال در آسیای شرقی عناب را به اسم های خرمای هندی، خرمای قرمز و خرمای چینی می شناسند، همچنین در هند و پاکستان به این میوه ایناب نیز می گویند.

این میوه را می توان به صورت تازه و خشک مصرف کرد. عناب تازه مزه ای نزدیک به مزه سیب شیرین می دهد و طعم عناب خشک نیز کمی نزدیک به طعم خرما می باشد. با این حال عناب های خشک در بسیاری از مناطق جهان بیشتر در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین قند و کالری بیشتری نسبت به عناب تازه دارد. اگرچه هر دو عناب تازه و خشک بسیار مغذی هستند، اما بخاطر داشته باشید که خشک شده ها در هر وعده از قند و کالری بیشتری برخوردار هستند، بنابراین در مصرف آن اعتدال داشته باشید.

خواص عسل عناب

۱. خاصیت آنتی اکسیدانی

به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عسل عناب حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها از جمله ویتامین های A ،B و C بوده که این آنتی اکسیدان ها به ترمیم و مهار آسیب های سلولی کمک می کنند و استرس اکسیداتیو و التهاب مضر را در بدن کاهش می دهد. قدرت آنتی اکسیدانی عسل عناب ممکن است مزایای گسترده ای برای کبد و سیستم قلبی عروقی داشته باشد.

۲. ضدالتهاب

عسل عناب به عنوان یک ضدالتهاب عالی عمل می کند. ساپونین های موجود در عسل عناب باعث شده تا این عسل از قابلیت های ضدالتهابی قدرتمندی برخوردار باشد. همچنین تحقیقات علمی نشان می دهد که همه عسل ها تاثیرات مفیدی بر سیستم ایمنی بدن دارند. عسل عناب هم از این خاصیت بی نصیب نیست. این عسل حاوی فلاونوئیدها و پلی ساکارید می باشد که دانشمندان معتقدند در تقویت سیستم ایمنی نیز نقش مهمی دارند که باعث کاهش التهاب می شود.

۳. آرام بخش

ترکیبات و مواد معدنی موجود در عسل عناب به آرام کردن فعالیت در ناحیه هیپوکامپ مغز کمک می کند. عسل عناب حاوی ترکیب فلاونوئید است که به نظر می رسد از طریق اثرات آن روی سروتونین باعث خواب بهتر می شود.

۴. کاهش قندخون

عسل عناب هم مانند بسیاری از عسل های دیگر در صورت مصرف با دوز مناسب می تواند به کاهش قندخون کمک کند و بدن را در برابر بیماری دیابت و سایر اختلالات متابولیکی در امان نگه دارد. برخی دانشمندان فکر می کنند که توانایی کاهش قندخون عناب از غلظت بالای ویتامین A ناشی از آن است که می تواند حساسیت به انسولین را بهبود بخشد. تحقیقات دیگر به تأثیرات مثبت عناب بر آدیپونکتین، هورمون تنظیم کننده قندخون و سایر نشانگرهای متابولیک اشاره دارد، در نتیجه این عوامل هم می تواند دلایلی بر خواص عسل عناب برای کنترل قند خون باشد.

۵. بهبود خواب

بسیاری از پزشکان عسل را برای خواب بهتر به عنوان یک مکمل، برای بیمارانی که دچار بی خوابی یا مشکلاتی از این قبیل هستند توصیه می کنند. به نظر می رسد عسل عناب به ویژه برای افرادی که بی خوابی و سایر مشکلات بی خوابی که با استرس و اضطراب مرتبط است، مؤثر می باشد. یکی از مهم ترین فواید عسل عناب توانایی آن در آرام کردن ذهن، آرام کردن فعالیت عصبی و کمک به القاء و تداوم خواب است.

۶. درمان استرس

با زندگی های پر مشغله امروزی، بسیاری از افراد به دلیل فشارهای کاری دچار استرس و اضطراب می شوند که همین امر می تواند روی خواب آن ها تاثیر منفی به جای بگذارد. عسل عناب با توجه به ترکیبات فعال زیستی که دارد می تواند به کاهش این مشکلات کمک کند. با توجه به سروتونین موجود در آن باعث انتقال پیام های عصبی برای برقرار کردن خلق و خوی بهتر در افراد می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

عسل آهوتا

مجموعه آهوتا در زمینه زنبورداری و فروش محصولات زنبور عسل فعالیت میکند و این محصولات را با برگه آزمایشگاه و ضمانت نامه کتبی برای مشتریان در سراسر کشور ارسال میکند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی