اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139906304565510606

عسل ریحان؛ خواص جادویی عسل ریحان!

کد: 139906304565510606

https://bit.ly/3a3TZOA

، شیروان , (اخبار رسمی): عسل ریحان سرشار از خواص دارویی است که به درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کند و می توانید آن را بدون استرس به رژیم غذایی خود اضافه کنید. عسل ریحان موجب درمان بسیاری از مشکلات معده می گردد و دستگاه گوارش را تقویت می کند .

عسل ریحان؛ خواص جادویی عسل ریحان!
عسل ریحان؛ خواص جادویی عسل ریحان!

تحقیقات نشان می دهد که تمامی عسل ها برای جلوگیری از بروز سرطان مفید هستند و عسل ریحان هم از این قاعده مستثنی نیست.

عسل ریحان سرشار از خواص دارویی است که به درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کند و می توانید آن را بدون استرس به رژیم غذایی خود اضافه کنید. عسل ریحان موجب درمان بسیاری از مشکلات معده می گردد و دستگاه گوارش را تقویت می کند .

۱. کاهش استرس اکسیداتیو

آنتی اکسیدان ها برای از بین بردن رادیکال های آزاد از بدن ضروری هستند. رادیکال های آزاد مولکول های ناپایداری هستند که در نتیجه متابولیسم و ​​سایر فرآیندهای طبیعی ایجاد می شوند. آنها همچنین می توانند در نتیجه سیگار کشیدن و برخی از گزینه های نادرست رژیم غذایی شکل بگیرند. بدن مقداری آنتی اکسیدان تولید می کند، اما بقیه آن را باید از رژیم غذایی جذب کرد. در بین بسیاری از آنتی اکسیدان های موجود در عسل ریحان، آنتوسیانین ها و بتا کاروتن وجود دارد که به کاهش استرس اکسداتیو کمک می کند.

۲. مبارزه با سرطان

تحقیقات نشان می دهد که تمامی عسل ها برای جلوگیری از بروز سرطان مفید هستند و عسل ریحان هم از این قاعده مستثنی نیست. یک بررسی که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و نشان داد که گیاه ریحان می تواند از بروز سرطان جلوگیری کند.

مواد فیتوشیمیایی موجود در عسل ریحان ممکن است به جلوگیری از انواع خاصی از سرطان های پوستی، کبد، دهان و ریه کمک کند. در نتیجه به نظر می رسد که عسل ریحان نیز با افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی، تغییر ژن، تحریک مرگ سلول و کند شدن تقسیم سلولی، این کار را انجام می دهد.

۳. محافظت در برابر پیری پوست

عسل ریحان خواصی دارد که ممکن است به محافظت از پوست در برابر برخی از اثرات پیری کمک کند. زیرا روغن ریحان در کرم های موضعی پوست می تواند باعث بهبود هیدراتاسیون پوست و کاهش زبری و چین و چروک شود در نتیجه عسل ریحان هم مانند هر عسل دیگر همین خاصیت را دارد.

در حالی که عسل ریحان در دوزهای خاصی ممکن است این تأثیر را داشته باشد. با این حال، اگر فردی عسل ریحان را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی مصرف کند، ممکن است آنتی اکسیدان موجود در آن تأثیر محافظتی از پوست را داشته باشد.

۴. کاهش قندخون بالا

بعضی از پزشکان طب سنتی معمولاً ریحان را برای کمک به مدیریت قندخون توصیه می کنند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ در موش های صحرایی نشان داد که عصاره برگ های ریحان به کاهش سطح قندخون کمک می کند. نتایج همچنین حاکی از آن است که برگ ریحان ممکن است به درمان اثرات طولانی مدت قند خون بالا کمک کند. اگر تحقیقات بیشتر این یافته ها را تأیید کند، در نتیجه مصرف عسل ریحان هم با دوز مناسب می تواند برای مبتلایان به دیابت مفید باشد.

۵. حمایت از سلامت قلب و عروق

عسل ریحان به طور خلاصه فشارخون بالا را کاهش می دهد، احتمالاً به دلیل محتوای اوژنول است. اوژنول می تواند کانال های کلسیم را در بدن مسدود کند و فشارخون بالا را کاهش دهد. همین امر باعث کمک کردن به سلامت قلب و عروق در بدن می شود.

۶. کاهش التهاب و تورم

استرس اکسیداتیو می تواند منجر به التهاب، عاملی در بیماری های مختلف از جمله سرطان، دیابت نوع ۲ و آرتریت روماتوئید شود. با توجه به این یافته که عسل ریحان خواص ضد التهابی فوق العاده ای دارد می تواند به درمان بیماری های مختلفی که شامل التهاب ناشی از استرس اکسیداتیو هستند کمک کند، اما این موضوع احتیاج به تحقیقات بیشتری دارد.

۷. مبارزه با عفونت

عسل ریحان را می توان به عنوان یک ماده ضد میکروبی استفاده کرد و همه ما می دانیم که اکثر تحقیقات علمی از خاصیت عسل برای مبارزه با عفونت ها پشتیبانی می کنند. در نتیجه مصرف عسل ریحان هم می تواند به درمان یا جلوگیری از برخی از انواع عفونت ها کمک کند.

۸. درمان استخوان درد

یک قاشق عسل ریحان می تواند استرس، اضطراب و التهاب را برطرف کند، عسل ریحان با توجه به اینکه خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی فوق العاده ای دارد می تواند در بهبود درد مفاصل کمک بالقوه ای داشته باشد. حتی می تواند به افراد مبتلا به آرتروز یا فیبرومیالژیا که یک سندروم درد عضلانی است کمک کند.

۹. کاهش اضطراب

عسل ریحان به بدن شما کمک می کند تا بهتر با استرس مقابله کرده و تعادل ذهنی را تقویت کند. اما تحقیقات علمی نشان می دهد که عسل ریحان دارای خواص دارویی برای کمک به ذهن شما در مقابله با بسیاری از انواع استرس است.

عوارض جانبی منفی مرتبط با عسل ریحان در آزمایشات انسانی گزارش نشده است اما توصیه می شود قبل از مصرف عسل ریحان در رژیم غذایی خود دقت کنید که به ریحان یا محصولات زنبورعسل حساسیت نداشته باشید. همچنین سعی کنید در صورت امکان آن را از یک منبع معتبر خریداری کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

عسل آهوتا

مجموعه آهوتا در زمینه زنبورداری و فروش محصولات زنبور عسل فعالیت میکند و این محصولات را با برگه آزمایشگاه و ضمانت نامه کتبی برای مشتریان در سراسر کشور ارسال میکند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی