اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139907094583213814

آیا سنگ کیسه صفرا خطرناک است؟

کد: 139907094583213814

https://bit.ly/3nk9Exe

، اصفهان , (اخبار رسمی): رنگ زرد پوست یا چشم ‌ها، ممکن است نشانه ‌ای از یرقان باشد که نتیجه‌ ی بالا بودن بیلی‌ روبین خون است. تشخیص، مهم ترین بخش درمان سنگ صفرا است؛ چرا که در این زمان است که پزشک تصمیم خود را برای انتخاب شیوه درمانی می گیرد.

آیا سنگ کیسه صفرا خطرناک است؟
آیا سنگ کیسه صفرا خطرناک است؟

به طور کلی سنگ کیسه صفرا هیچ نشانه ای ندارد که این موضوع باعث می شود برای مدت طولانی از وجود آن بی خبر باشید. بسیاری از مردم سوال می کنند که ایا سنگ کیسه صفرا خطرناک است یا وجود آن خللی در روند ساده زندگی ایجاد نمی کند؟ در پاسخ باید گفت در مراحل آغازین تشکیل سنگ، فرد علامتی را حس نمی کند؛ اما با افزایش اندازه، کم کم نشانه هایی بروز می کنند.

وجود درد در سمت راست شکم، قسمت بالایی که به سمت شانه راست و بین تیغه ی شانه راست پیچیده می شود، یکی از علائم شایع سنگ صفرا است که فرد را به شدت آزار می دهد. برخی اعتقاد دارند سنگ صفرا نمی تواند مشکلی ایجاد کند، اما این موضوع یک تصور اشتباه است؛ چرا که سنگ کیسه صفرا برخلاف بی توجهی هایی که نسبت به آن صورت می گیرد، بسیار خطرناک بوده و فرد در صورت اطلاع از آن باید روند درمان سنگ صفرا را شروع کند.


سنگ کیسه صفرا و سرطان صفرا


شاید سنگ صفرا، یک قطعه چند میلیمتری بیشتر نباشد؛ اما همین قطعه عوارضی را ایجاد می کند که سرطان، یکی از مهمترین آن ها است. موضوع خطرناک بودن یا نبودن سنگ صفرا برای بسیاری از مردم ابهام برانگیز است؛ اما با اندکی مطالعه می توان مقالاتی با موضوع این که ایا سنگ کیسه صفرا خطرناک است را پیدا کرد که در تمامی آن ها به خوبی به این موضوع پرداخته شده است. جالب است بدانید که علت سرطان کیسه صفرا در بسیاری از موارد، سنگ صفرا است.

سنگ های صفراوی، رسوبات نمکی مختلف با درصد ترکیب متفاوت هستند که اگر اقدامات درمانی مناسب برای آن ها لحاظ نشود، بزرگ شده و کم کم وارد مجرای صفراوی مشترک می شوند. در این زمان راه برای عبور بیلی روبین و بیلی وردین وجود نخواهد داشت و این دو ماده از راه های دیگری به جای وارد شدن به محل روده ها به خون وارد شده و یرقان را ایجاد می کنند. از سوی دیگر انسداد مسیر به صفرا و کبد فشار مضاعف اعمال کرده و باعث التهاب و حتی سرطان در آن ها می شود. این در صورتی است که درمان سنگ صفرا اگر به موقع باشد، هیچکدام از این مشکلات بروز نخواهند کرد.

 

علاقمندان می توانند برای مطالعه روش های خانگی پاکسازی کیسه صفرا به سایت فدولا مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی فدولا

فروشگاه اینترنتی فدولا - خرید و فروش عمده و جزیی انواع قهوه در ایران

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان