اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139909234808210606

با خواص عسل بادام آشنا شوید

کد: 139909234808210606

https://bit.ly/3gPxVsj

، شیروان , (اخبار رسمی): عسل بادام مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی به همراه دارد. بنابراین خیلی از ویتامین ها و فیبری که برای سلامت بدن ما مورد نیاز است را تامین می کند. شواهد و تحقیقات انجام گرفته بر روی عسل بادام نشان می دهد که این ماده غذایی و دارویی همانند خود بادام جهت درمان بسیاری از امراض عمل می کند.

خواص عسل بادام کدامنند ؟!
با خواص عسل بادام آشنا شوید

خواص دارویی بادام

  • تقویت قلب
  • تقویت مغز و حافظه
  • ضد التهاب
  • کاهش کلسترول
  • کنترل سرطان
  • مدیریت وزن
  • بهبود بیماری های پوستی
  • تقویت قوای جنسی
  • ضد یبوست

خواص عسل بادام

۱. باعث تقویت قلب می شود

عسل بادام ممکن است به بهبود سطح چربی یا چربی سطح خون کمک کند. این می تواند به نفع سلامت قلب باشد. دانشمندان دریافتند که عسل بادام به میزان قابل توجهی میزان آنتی اکسیدان ها را در جریان خون، کاهش فشار خون و بهبود جریان خون افزایش می دهد. برای بدست آوردن این مزایا توصیه می شود روزانه مقداری عسل بادام میل کنید. فشار خون بالا خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد، پس شما می توانید با مصرف مناسب عسل فشار خون خود را کنترل کنید.

۲. التهاب را کاهش می دهد

تحقیقات منتشر شده نشان می دهد که ترکیبات موجود در عسل بادام در رژیم غذایی شما می تواند به کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو در بدن کمک کند. بسیاری از افراد کلمه “چربی” را با چیزی منفی مرتبط می دانند، اما در حقیقت، اسیدهای چرب خاص برای رشد، توسعه و سلامت کلی ضروری هستند. بدن نمی تواند اسیدهای چرب خود را ایجاد کند، به همین دلیل باید آن ها را از منابع غذایی دریافت کنیم.

دو اسید چرب بسیار مهم اسیدهای لینولئیک و لینولنیک هستند. این اسیدهای چرب به کاهش التهاب در سراسر بدن کمک می کنند، این یک وضعیت عمومی است که افراد ممکن است از آن رنج ببرند. اسیدهای چرب همچنین به کاهش سطح کلسترول LDL کمک می کنند و باعث تقویت پوست و مو می شوند.

۳. به مدیریت وزن کمک می کند

طبق تحقیقات صورت گرفته، خوردن عسل بادام به عنوان میان وعده صبحگاهی می تواند فرد را برای مدت زیادی از پر خوری دور نگه دارد. افرادی که عسل بادام را در برنامه غذایی خود گنجانده اند، روند غذا خوردن آن ها نسبت به بقیه افراد نظم بهتری پیدا کرده است و به اندازه نیاز بدن خود غذا میل می کنند. همچنین احساس کمبود وزن می کنند؛ زیرا کمتر وسوسه می شوند که میان وعده بیشتری بخورند.

۴. قند خون را کنترل می کند

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد عسل بادام ممکن است به مدیریت قند خون کمک کند. بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ سطح منیزیم پایینی دارند. این کمبود در بین افرادی که در مدیریت قند خون خود مشکل دارند، شایع است. دانشمندان گفته اند که ممکن است بین کمبود منیزیم و مقاومت به انسولین ارتباط وجود داشته باشد. افرادی که از مکمل های منیزیم برای بهبود قند خون خود استفاده می کنند، می توانند عسل بادام را جایگزین آن کنند.

۵. از ابتلا به دیابت جلوگیری می کند

همان طور که می دانیم، بادام سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده است که عملکرد بسیار مهمی در بدن دارند؛ زیرا میزان گلوکز موجود در خون شما را متعادل می کند و نحوه جذب و استفاده بدن از آن را کنترل می کند. این بدان معنی است که عسل بادام می تواند به شما در کنترل دیابت کمک کند. مصرف مداوم عسل بادام می تواند از مقاومت به انسولین جلوگیری کند که می تواند هنگام قطع واکنش بدن به انسولین ظاهر شود، به این ترتیب سطح گلوکز بیش از حد افزایش می یابد

۶. استخوان ها را تقویت می کند

بادام حاوی کلسیم، منیزیم، منگنز، مس، ویتامین K، پروتئین و روی است که همگی در سلامت استخوان ها نقش دارند. همچنین عسل بادام منبع فوق العاده ای از ویتامین ها و مواد معدنی است و قطعاً فسفر در بین آنها شمرده می شود! فسفر می تواند تأثیر بسزایی در استحکام و دوام استخوان ها و دندان ها داشته باشد، در عین حال به جلوگیری از بروز شرایط مرتبط با سن مانند پوکی استخوان نیز کمک می کند. در نتیجه مصرف عسل بادام با افزایش تراکم مواد معدنی استخوان همراه بوده است.

۷. به پیشگیری از سرطان کمک می کند

عسل بادام حرکت غذا را از طریق روده بزرگ بهبود می بخشد و از این طریق از ایجاد سرطان و احتمالاً پیشگیری سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند. مرکز ملی سرطان تحقیقات گسترده ای در ارتباط بین رژیم غذایی با فیبر بالا و کاهش خطر سرطان روده بزرگ انجام داده است. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از انواع عسل ها از جمله عسل بادام بر روی سرطان سینه اثر محافظتی دارد.

۸. باعث افزایش جذب مواد مغذی می شود

بسیاری از افراد در جهان وسواس از دست دادن چربی دارند، اما در حقیقت چربی عملکردهای مهم بسیاری در بدن ما دارد. یکی از این عملکردها کمک به جذب ویتامین های محلول در چربی است. خوشبختانه بادام حاوی چربی کافی برای ارتقاء این عملکرد و تقویت جذب ویتامین های A و D است که محلول در چربی هستند. مواد مغذی موجود در عسل بادام در فرآیند استخراج مواد مغذی و سنتز کلسترول نقش دارند. از جمله فواید این عسل کنترل آنزیم های گوارشی و تولید اسید صفراوی است.

۹. سلامت دستگاه گوارش را تضمین می کند

عسل بادام حاوی ترکیبات پروبیوتیکی است که سلامت دستگاه گوارش را پشتیبانی می کند. دستگاه گوارش شما دارای تعدادی باکتری خوب است که به آن در هضم غذا و تبدیل آن به عناصر غذایی کمک می کند. بدون باکتری ها، دستگاه گوارش می تواند با بسیاری از مشکلات درگیر شود و ممکن است بیماری های زیادی ایجاد کند. این عسل از بروز این امر جلوگیری می کند؛ زیرا باعث افزایش تعداد باکتری های خوب در سیستم گوارشی شما می شود و از بروز بیماری ها و کمبودهای غذایی جلوگیری می کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

عسل آهوتا

مجموعه آهوتا در زمینه زنبورداری و فروش محصولات زنبور عسل فعالیت میکند و این محصولات را با برگه آزمایشگاه و ضمانت نامه کتبی برای مشتریان در سراسر کشور ارسال میکند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]