اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139909264816813814

آیا درمان روماتیسم قلبی با طب سنتی امکان پذیر است؟

کد: 139909264816813814

https://bit.ly/3arFsMW

، اصفهان , (اخبار رسمی): هومیوپاتی درمانی بی نظیر است که بدون عارضه از طریق تحریک و تقویت سیستم ایمنی امکان جلوگیری از پیشرفت روماتیسم قلبی، عود مکرر، کاهش علائم را فراهم می نماید. شاید با موفقیت هومیوپاتی، توجه به طب سنتی کمتر شود؛ اما در حال حاضر داروهای گیاهی موثرترین نقش را در درمان روماتیسم دارند.

آیا درمان روماتیسم قلبی با طب سنتی امکان پذیر است؟
آیا درمان روماتیسم قلبی با طب سنتی امکان پذیر است؟

مقالات علمی در مورد درمان روماتیسم قلبی در طب سنتی چه می گویند؟

براساس گزارشات دیلی میل، گاردین و مدیکال ساینس، اثرات ترکیبات دارویی شامل اسید گامالینولنیک‌، گلوکزآمین‌، پنجه شیطان، گونه‌ های ریحان، گونه ‌های بید، بابونه کبیر، گونه‌ های گزنه، زنجبیل، زردچوبه، کاسنی،قهوه و نسترن در درمان روماتیسم قلبی قابل قیاس با داروهای شیمایی نیست. هرچند داروهای شیمیایی موجود با فرمولاسیونی که دارند کمک زیادی به کاهش علائم می کنند؛ اما هر کدام عوارض جانبی بسیاری هم به همراه دارند. عوارض جانبی داروهای شیمیایی به خصوص در افراد دیابتی سبب توجه بیشتر جامعه پزشکی به سمت درمان روماتیسم قلبی در طب سنتی شده است. این روش درمان نه تنها در ایران، بلکه در تمامی دنیا در حال استفاده است و دانشمندان معتقدند تا زمانی که دارویی قطعی برای روماتیسم وجود ندارد، درمان گیاهی و سنتی بهترین روش در کنار داروهای دیگر است.
یکی از معروف ترین مقالاتی که در مورد درمان روماتیسم قلبی منتشر شده است را پروفسور الکس جنیس محقق کلینیک مایو نوشته است. در این مقاله به وضوح با شواهد بالینی به مقایسه درمان روماتیسم قلبی در طب سنتی و نوین پرداخته شده است و نتیجه نهایی، طب سنتی را در موارد خفیف و متوسط موثرتر می داند.


7 داروی گیاهی که در درمان روماتیسم قلبی معجزه می کنند!


در این قسمت به چند مورد از مهم ترین راه حل های درمان روماتیسم قلبی در طب سنتی پرداخته ایم؛ اما توجه داشته باشید که در صورت ابتلا به این بیماری، بهتر است در مورد مصرف هریک از موارد زیر با پزشک خود مشاوره کنید و از استفاده خودسرانه به شدت بپرهیزید:

  • دارچین

دارچین، به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی در تسکین درد روماتیسم مفصلی موثر است. از سوی دیگر داروچین یک ادویه طبع گرم است که نقش زیادی در برطرف کردن علائم و درمان روماتیسم قلبی دارد. برای مصرف بهتر این مورد، می توانید آن را با عسل که خود یک داروی بی نظیر برای این بیماری است، ترکیب کنید. از این گیاه برای زنان باردار یا شیرده استفاده نکنید؛ زیرا واکنش منفی شدیدی با خون بدن ایجاد می کند. 

  • زنجبیل

منابعی که از درمان روماتیسم قلبی در طب سنتی صحبت کرده اند، تفاوت زیادی میان خواص زنجبیل و دارچین قائل نمی شوند و هر دو را در درمان این بیماری موثر و در یک سطح می دانند.

 

  • چای سبز

چای سبز به دلیل داشتن پلی فنول ها، خاصیت ضد التهابی و محافظت مفاصل دارد. چای سبز باعث خنثی شدن اثر وارفارین می گردد، بنابراین افرادی که چای سبز و وارفارین مصرف می نمایند، باید خون خود را مرتبا چک کنند تا اثر دارو کم نشده باشد. با این که درمان روماتیسم قلبی با چای سبز بسیار مرسوم است؛ اما گاهی مشکلاتی ایجاد می کند که اکثر توصیه بر استفاده نکردن از آن است. 

  • بید 

بید خاصیت ضد التهابی دارد و باعث تسکین فوری دردهای مربوط به روماتیسم می شود. بید به درمان روماتیسم قلبی در طب سنتی مفهوم جدیدی داده است. پوست بید حاوی سالیسین است که وقتی در دوزهای بالا مصرف شود، کشنده است؛ زیرا کلیه ها را مسدود می کند. 

  • زردچوبه 

زرد چوبه به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی و کورکومین، برای تسکین دردها و همچنین درمان روماتیسم قلبی بی نظیر است؛ می توانید آن را به عنوان ادویه در غذاهای روزانه، یا با چای، شیر، مکمل و غیره مصرف کنید. 

  • ژل رویال

این محصول بی نظیر زنبور، خاصیت ضد التهابی و تسکین دهندگی دارد و موجب کاهش درد، التهاب و در نهایت درمان روماتیسم می شود. سرعت درمان روماتیسم قلبی با ژل رویال نسبتا بالا است. البته توجه کنید که هیچ کدام از این موارد درمان قطعی برای مشکل روماتیسم نیستند.

  • قهوه

شاید بتوان قهوه را موثرترین عضو در این گروه دانست. درمان روماتیسم قلبی در طب سنتی به کمک قهوه، قدمتی بسیار دارد و همیشه از آن به عنوان مسکن قلب یاد می شده است. قهوه حاوی مقدار بالای کافئین است که علاوه بر کاهش دردهای ناشی از روماتیسم مفصلی، می تواند دارویی موثر برای درمان روماتیسم قلبی باشد. اگر از روماتیسم مفصلی رنج می برید، مصرف روزانه قهوه را در کنار عسل به شما توصیه می کنیم.

فلفل سیاه، گزنه، سویا، زردچوبه، پیاز، انبه و گریپ فروت از دیگر داروهای درمان روماتیسم هستند که بسته به شدت بیماری اثربخشی متناسبی دارند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی فدولا

فروشگاه اینترنتی فدولا - خرید و فروش عمده و جزیی انواع قهوه در ایران

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]