اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139912225056215561

نگاهی به بدنسازی و معرفی هفده فایده ورزش بدنسازی

کد: 139912225056215561

https://bit.ly/2OJWehj

، تهران , (اخبار رسمی): بدن سازی یعنی رسیدن به تناسب اندام و ساخت بدن به دست خود که این ورزش امروزه به یکی از بهترین رشته های ورزشی در جهان تبدیل شده است. از طرفی بسیاری از جوانان به خصوص خانم های جوان سعی بر این دارند که با انجام تمرینات ورزشی بدنسازی صاحب اندامی بدون چربی و عضله دار باشند.

بدنسازی (Bodybuilding) چیست؟
نگاهی به بدنسازی و معرفی هفده فایده ورزش بدنسازی

در سوال بدنسازی چیست ابتدا باید بدانید این ورزش هیجانی که هم در خانه و هم در باشگاه انجام ان امکان پذیر است انواع مختلفی دارد که لزوما منجر به افزایش حجم سینه و عضله سازی نمی شوند. حتی جالب است بدانید که بسیاری از افراد مشغول در رشته های ورزشی مانند فوتبال، ژیمیناستیک، بکس، دومیدانی و … همگی از ورزش بدنسازی بهره می گیرند اما چرا عضله های حجیم ندارند؟ در سوال تعریف بدنسازی چیست بسیاری از افراد باید گفت که این ورزش نه تنها برای ساخت عضله بلکه راهی برای رسیدن به تناسب اندام می باشد.

در تعریف بدنسازی چیست همچنین باید بدانید که تمرین های این ورزش با افزایش قدرت، استقامت و کارایی بدن به فرد کمک های شایانی در رسیدن به تناسب اندام می کند. در حقیقت با آگاهی از تعریف بدنسازی چیست به راحتی متوجه می شوید که با رشد ماهیچه ها، افزایش استقامت و مستحکم کردن ان ها در میانسالی لطف بزرگی در حق خود خواهید کرد زیرا بدنسازی اگر طبق اصول و درست انجام شود در حفظ سلامت استخوان های شما کمک می کند.

بدنسازی عمومی چیست؟

بسیاری از افراد به یک باره تصمیم می گیرند برای عروسی خود، تولد یا سایر جشن ها بدنشان را بسازند و چی از بدن سازی بهتر؟ اما این افراد در ابتدا سوالی با عنوان بدنسازی چیست ذهنشان را درگیر می کند. در پاسخ سوال بدنسازی چیست باید به این افراد گفت که این ورزش بهترین راه برای بهبود سلامت بدن و بهبود اعتماد به نفس می باشد. از طرفی دیگر این ورزش فرد را مجبور می کند که تغییراتی را در برنامه غذایی اش ایجاد کند تا زودتر به اندام ایده آل خود برسد.

اما در کنار سوال بدنسازی چیست خیلی از افراد سوالی با عنوان بدنسازی عمومی چیست دارند در پاسخ به سوال بدنسازی عمومی چیست باید گفت از آنجایی که این ورزش هم در خانه و هم در باشگاه امکان پذیر است به بدنسازی در خانه بدنسازی عمومی نیز می گویند. در بدنسازی عمومی فرد با انجام حرکات هوازی، دمبل، بند تی ار ایکس و … شروع به چربی سوزی می کند. اگر یک فرد یک روتین منظم و مرتب را برای این ورزش و تغذیه خود در نظر بگیر بلا استثنا اندامی ایده آل در زمانی کوتاه خواهد داشت.

بدنسازی برای چیست؟

آیا می دانید بدنسازی برای چیست و چه کاری با بدن شما انجام می دهد؟ بدن سازی یعنی رسیدن به تناسب اندام و ساخت بدن به دست خود که این ورزش امروزه به یکی از بهترین رشته های ورزشی در جهان تبدیل شده است. از طرفی بسیاری از جوانان به خصوص خانم های جوان سعی بر این دارند که با انجام تمرینات ورزشی بدنسازی صاحب اندامی بدون چربی و عضله دار باشند.
تمرینات این ورزش مستقیما روی تمامی اندام های شما کار می کند و پس از سوزاندن چربی های اضافه تان شروع به ساخت عضله برایتان می کند. البته پس از چربی سوزی برای ساخت عضله در این ورزش باید همواره به تغذیه خود اهمیت دهید و توسط مربی تان حتما از چند مکمل استفاده کنید اکنون دانستید بدنسازی برای چیست؟

اطلاعات بدنسازی

در ادامه می خواهیم کمی بیشتر درمورد اطلاعات بدنسازی صحبت کنیم زیرا بدن سازی تنها وزنه بلند کردن نیست. در اصل هدف ورزش بدنسازی ساختن بدن و تغییر شکل دادن به اندام های بدن می باشد. در اطلاعات بدن سازی باید بدانید که بدن ساز ها همانند وزنه بردار ها نیستند که برای بلند کردن وزنه های سنگین آموزش دیده باشند. بسیاری از افراد به علت نداشتن اطلاعات بدنسازی و ندانستن بدنسازی چیست در همان روز های اول به سراغ وزنه ها و دستگاه های سنگین می روند که باعث بروز مشکلات زیادی در فرد می شود.

با آگاهی در مورد بدنسازی چیست شما متوجه می شوید که در بدنسازی تنها تعداد محدود و مشخصی از عضلات بدن خودتان را با استفاده از بلند کردن وزنه، هالتر، دمبل و دیگر وسایل باشگاهی درگیر می ‌کنید و به مرور زمان شاهد رشد و تبدیل شدن چربی‌ ها به توده ‌های عضلانی هستید یا بهتر است بگوییم که شما در بدنسازی مقاومت بدن خودتان را در برابر وزنه‌ های گوناگون افزایش می ‌دهید.

تمرین با وزنه در بدنسازی

اولین روش برای ساخت عضله و رهایی از چربی های اضافی تمرین با وزنه در بدنسازی می باشد که به تمرین های قدرتی نیز معروف است. در بدنسازی چیست باید بدانید که به وسیله وزنه های سنگین پارگی های خیلی خیلی ریزی در عضلات شما ایجاد می شود که بدنسازها از آنها به نام مکرو تروما یاد می کنند در اصل فرایند ترمیم و بازسازی همین پارگی‌ های ریز است که سرآغاز رشد عضلانی را در بدن فرد فراهم می‌ سازد. از طرفی دیگر در دانستن سوال بدنسازی چیست باید بدانید که هر چند تحمل عضلات شما در برابر این پارگی ها بیشتر شود سایز عضلاتتان نیز بزرگ تر می شود.
پارگی عضلات وقتی که یک تمرین را در چند ست چند بار تکرار می کنید شروع می شود زیرا عضلات شما به اجبار وزنی بیشتر از آنچه همیشه تحمل می‌کرده‌ اند را تحمل می کنند. حال بسیاری از افراد برای اینکه عضلات بیشتری بسازند وزن وزنه های خود را هر روز در حین تمرین افزایش می دهند. در سوال بدنسازی چیست یک بدنساز باید بداند که اگر به مدت دو الی سه جلسه‌ ی تمرینی دیگر آن سوزش معروف عضلات را حس نکرده است وقتش رسیده که وزن وزنه ‌ها یا تعداد تکرار ها را زیاد کند.

مضرات بدنسازی برای نوجوانان

ورزش بدن سازی به طور معمول برای بدن مضر نمی باشد اما اگر نوجوانان بدون نظارت مربی و داشتن برنامه غلط شروع به بدنسازی کنند مشکلات زیادی در دوران رشد و بلوغ شان رخ می دهد. از طرفی دیگر علاوه بر ورزش بدنسازی مصرف مکمل ‌های غذایی و دارو های تقویت کننده نیز مشکل دیگری است که خیلی از نوجوانان از آن ها برای داشتن عضلاتی حجیم استفاده می کنند. از طرفی باید بدانید که نوجوانان تا سن ۱۶ الی ۱۸ سالگی در حال رشد هستند و تراکم استخوانی آن ها روز به روز در حال افزایش است.
از این رو مضرات بدنسازی در اینجا نمایان می شود در اصل وقتی فشار های سنگین روی این استخوان ها وارد می شود اختلال های زیادی در روند رشد آن ها ایجاد می شود به همین علت اگر نوجوان هستید برای پیشگیری از مضرات بدنسازی باید کمتر به سراغ این ورزش بروید. همچنین مصرف خود سرانه مکمل های این ورزش یکی دیگر از مضرات بدنسازی برای نوجوانان زیر ۱۶ سال می باشد.

فواید بدنسازی برای بدن

هیچ ورزشی برای بدن فرد مفید نمی باشد بلکه ما خودمان با انجام حرکات اشتباه یا استفاده از مکمل های ورزشی به سلامت خود اسیب می رسانیم. از این رو حتما در هنگام شروع یک ورزش مانند بدنسازی در مورد انواع بیماری های خود باید با یک مربی مشورت کنید تا بجای برخوردار شدن از مضرات بدنسازی از فواید بدنسازی برخوردار شوید. در ادامه برخی از مهم ترین فواید بدنسازی را برای شما مطرح کرده ایم. فواید بدنسازی برای بدن عبارت است از :
• افزایش دادن قدرت عضلات
• بالا بردن دوام ماهیچه ها
• متناسب کردن اندامتان
• افزایش قدرت استخوان ها و ماهیچه ها
• به بدن سلامتی و زیبایی می بخشد
• اجرای حرکات ورزشی را توسعه می دهد
• انعطاف پذیری بدن را زیاد می کند
• افزایش قدرت و سرعت بدن
• فشار های عصبی ناشی از کار های روزانه را می کاهد
• سوخت و ساز بدن را بالا برده و قلب را قوی می کند
• فشار خون را تنظیم می کند
• عمر را طولانی کرده و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد
• یک فرم عالی برای عضلات و مفاصل افراد معلول یا ضعیف به حساب می آید
• ثابت کردن کلسترول خون و ازدیاد هموگلوبین و سلولهای قرمز خون

ادامه مطلب بدنسازی چیست را در وبلاگ ورزشی سایت آسان اسپورت مطالعه نمایید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آسان اسپرت

گروه تخصصی "آسان اسپرت" در سال ۱۳۹۵ با هدف فعالیت در زمینه ارائه کلیه خدمات و محصولات ورزشی از طریق فضای مجازی شروع به فعالیت نمود. ما نیز همانند بسیاری از شما مراجعه کنندگان به فضای مجازی و مشتریان سنتی که به دنبال سریعترین، ساده ترین و ارزانترین راه دریافت خدمات و محصولات ورزشی بودید، همواره دچار سختی ها و پیچیدگی های مراحل خرید یا فروش در شکل سنتی و مجازی بوده ایم و به خوبی می دانیم که یافتن بهترین گزینه ی ممکن برای خرید و فروش خدمات و محصولات ورزشی در بازار شلوغ کنونی، کاری بس پر دغدغه، زمان بر، و گیج کننده است. از این رو گروه آسان اسپرت به عنوان جامعه متخصصین ورزش کشور و مسلط به مقوله ورزش و تحولات گوناگون این صنعت بر آن شد که ضمن بررسی علمی و دقیق نیاز ها، محدودیت ها، فرصت ها و تهدیدهای موجود بازار فعلی ورزش کشور ، به ایجاد و راه اندازی پایگاهی مجازی بپردازد. اگرچه نهایت سعی خود را نموده ایم که حداکثر سادگی را در فرآیند ارائه خدمات و محصولات داشته باشیم، لیکن همواره مشتاق دریافت نظرات و پیشنهادات سازنده شما برای هرچه بهتر و کارآمدتر کردن این فرآیند هستیم. در صورتی که علاقمند به در میان گذاشتن نظرات خود با ما هستید، آنها را به آدرس[email protected] ارسال نمائید. آسان اسپرت با ساده سازی و روشن سازی فرآیند خرید و فروش انواع خدمات و محصولات ورزشی، شما را یاری می کند تا با کمترین دردسر و در کمترین زمان "بیابید" یا "بسپارید".

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]