اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140003195170613559

چگونه از پرداخت اشتباه پول توسط مشتری جلوگیری کنیم ؟

کد: 140003195170613559

https://bit.ly/35hqDZe

، تهران , (اخبار رسمی): آیا تا به حال در فروشگاهتان با پرداخت اشتباه پول از سوی مشتریان مواجه شده اید ؟ حتما متوجه شده اید که اشتباه در پرداخت پول هنگام کارت کشیدن مشتری تبعات خاص خود را دارد .برای اینکه مشتری با امنیت خاطر رمز بانکی خود را وارد کند چه اقدامی انجام داده اید ؟

چگونه از پرداخت اشتباه پول توسط مشتری جلوگیری کنیم ؟
چگونه از پرداخت اشتباه پول توسط مشتری جلوگیری کنیم ؟

بیشتر مشتریان امروزه از کارت بانکی برای پرداخت استفاده می کنند . به همراه داشتن پول نقد به دلایل مختلف که عمده آن به موارد امنیتی مربوط می شود ، به ندرت مرسوم است . کارت بانکی عمل پرداخت را براحتی انجام می دهد ، لزومی به همراه داشتن پول نقد نیست و در آرامش بیشتر روند انتقال پول انجام می شود .اما کارت بانکی و دستگاه کارتخوان بانکی هم دارای مسایل و مشکلات مربوط به خود می باشد .

به جملات زیر توجه کنید :

” ببخشید ، من دیروز اینجا کارت کشیدم ولی فکر کنم مبلغ رو اشتباه وارد کردم .”
” فکر کنم دیروز اشتباه کردی .مبلغ فروش دیشبمون با مبلغ کارتخون بانک نمی خونه .”
“آقا معذرت می خوام من عوض تومن ، عدد مبلغ رو به ریال پرداخت کردم .شماره کارت بدم مبلغ اضافه رو به من برگردونید .”


اینها تنها چند مورد از مشکلاتی است که مشتریان در هنگام پرداخت با آن مواجه می شوند .گاهی اوقات اشتباه در امر پرداخت یک فروش روتین و ساده را به یک معضل بزرگ تبدیل می کند.


مشتریان امروزه با دستگاه های کارتخوان مختلفی روبرو هستند . افراد جامعه در سطح توانایی ، جسمی و ادراکی برابری قرار ندارند و این موارد در سالخوردگان نمود بیشتری دارد .
خیلی از افراد مایلند به دلایل امنیتی رمز کارت بانکی خود را خودشان داخل دستگاه وارد کنند . این مستلزم آن است که دستگاه به طور کامل در اختیار مشتری قرار بگیرد و مشتری فرآیند ورود مبلغ فاکتور را هم خود انجام بدهد . با ما هم عقیده هستید که هیچ عملیات فیزیکی که توسط انسان انجام گیرد ، خالی از اشتباه نیست .

خب ، راه حل چیست ؟ ادامه مطلب را بخوانید !

بسیاری از موارد و مشکلاتی که در بالا ذکر شد با اتصال کارتخوان بانکی به نرم افزار فروش شما حل خواهد شد . مواردی از این دست :

  •  اتصال مستقیم کارتخوان به نرم افزار فروش موجب می شود تا از رند کردن مبلغ فاکتور جلوگیری شده و تمامی مبلغ فاکتور به صورت کامل پرداخت شود . چشم پوشی از مبالغ کوچک ناشی از رند کردن فاکتور در طولانی مدت تبدیل به ضرر قابل توجهی برای شما خواهد شد .
  •  
  •  اشتباه وارد کردن مبلغ پرداختی ناشی از تبدیل ریال و تومان و اشتباهات دیگر در وارد نکردن صحیح ارقام از بین می رود . یعنی مشکل پرداخت اضافه از سمت مشتری و نحوه بازگرداندن این مبلغ ( که معمولا شرایط را دشوار می کند ) حل خواهد شد . همچنین شما اطمینان دارید که مشتری سهوی یا عمدی مبلغ کمتری پرداخت نمی کند .
  • مشتری خودش رمز کارت بانکی را وارد می کند که ناشی از در اختیار داشتن دستگاه کارتخوان و اطمینان و امنیت حاصل از آن است .

برای اتصال کارتخوان بانکی به سیستم فروش خود چه باید بکنید ؟
دستگاه های کارتخوان بانکی توسط شرکت های پرداخت الکترونیک وابسته به بانک مربوطه ارائه می شوند . یعنی خدمات دستگاه کارتخوان از سوی شرکتی انجام می شود که خودش وابسته به بانک می باشد .

به خاطر داشته باشید که تمامی نرم افزارهای فروشگاهی به تمامی دستگاه های کارتخوان متصل نمی شوند . اتصال نرم افزار به یک دستگاه ناشی از قرارداد و یا تعبیه فنی میان افزار مربوطه در نرم افزار جهت اتصال به کارتخوان می باشد .پس موقع خرید نرم افزار فروشگاهی اگر مایل به اتصال آن به دستگاه کارتخوان بانکی می باشید ، نرم افزاری انتخاب کنید که با بیشتر دستگاه های موجود در بازار هماهنگی داشته باشد .

راهنمای گام به گام اتصال کارتخوان به نرم افزار فروشگاهی

  1.   از امکان اتصال نرم افزار به کارتخوان شرکت مربوطه اطمینان حاصل کنید .اگر مطمئن نیستید از بخش خدمات و پشتیبانی نرم افزار راهنمایی بخواهید .
  2.   برای اتصال PC2PoS یا اتصال کارتخوان به نرم افزار از شرکت دستگاه مربوطه تقاضای خدمات کنید ( این کار توسط شرکتهای پرداخت الکترونیک به صورت رایگان و با حضور نفر فنی مربوطه انجام می شود ).
  3.  نفر فنی شرکت پرداخت مربوطه با حضور در فروشگاه شما ابتدا باید اتصال دستگاه به کامپیوتر و نصب دستگاه روی سیستم عامل ویندوز را انجام دهد و از طریق ویندوز ار دستگاه تست بگیرد.
  4.  پس از اتصال ویندوز به دستگاه از جانب نفر فنی شرکت کارتخوان ، با بخش پشتیبانی نرم افزار فروشگاهی خود تماس بگیرید تا کار تنظیم پورت دستگاه با قسمت فاکتور فروش نرم افزار حسابداری انجام شود .
  5.   دستگاه آماده است ! حال هنگام فاکتور زدن و تسویه حساب با مشتری می توانید گزینه “ارسال مبلغ فاکتور به کارتخوان بانکی “ را انتخاب نمایید .

PC2POS یا اتصال دستگاه کارتخوان بانکی به کامپیوتر ، فرایندی است که در آن
دستگاه کارتخوان مبلغ فاکتور  را با اتصال به نرم افزار پایانه فروش می گیرد
و نیازی به وارد کردن مبلغ از سمت مشتری نیست . 

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نرم افزار فروشگاهی آراد

شرکت آراد تجهیز نیکان با تجربه و دانش فنی بالا، کادری مجرب و شبکه فروش گسترده آماده خدمات رسانی و ارائه مشاوره فنی در زمینه سیستم های تجهیزات فروشگاهی(سیستم مکانیزاسیون فروش و ترازوی فروشگاهی دیجیتال) و سیستم های حفاظتی و امنیتی (گیت ضد سرقت فروشگاهی و دوربین مداربسته) در سراسر کشور عزیزمان ایران می باشد. شرکت آراد تجهیز نیکان مجموعه ای از چند شرکت فنی و مهندسی می باشد که از سال 1379 فعالیت خود را آغاز نموده و با توجه به ماموریت سازمانی، اهداف بلند مدتی را تدوین و دنبال می نماید. فعالیت این شرکت در زمینه سیستم های حفاظتی به شش گروه اصلی: دوربین های مداربسته(CCTV)، گیت های فروشگاهی(EAS)، سیستم های مکانیزاسیون فروش، مدیریت هوشمند و یکپارچه(RFID)، سیستم های اطفای حریق و دزدگیراماکن می باشد. این شرکت با بیش از یک دهه تجربه همواره در تلاش بوده تا با انتخاب بهترین برند های تجاری از سرتاسر دنیا و همچنین پرسنل توانمند و مجرب مناسب ترین راهکار مطابق با نیاز مشتریان محترم، که ارزشمند ترین سرمایه شرکت هستند، را فراهم آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]