اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140102125951618601

کراتینه کردن مو

آیا کراتینه کردن مو باعث ریزش مو می شود؟

کد: 140102125951618601

https://bit.ly/3KyXXNQ

، (اخبار رسمی): بسیاری از افراد که دارای مو‌های مجعد و موج دار هستند علاقه مند هستند تا با کراتینه کردن برای چند ماه مو‌های خود را لَخت و صاف کنند. در صورت استفاده از روش های مراقبتی بعد از کراتینه کردن، موها بیشتر تقویت شده و صاف و درخشنده خواهند شد.

آیا کراتینه کردن مو باعث ریزش مو می شود؟
آیا کراتینه کردن مو باعث ریزش مو می شود؟

استفاده از روش های مراقبتی مو، باعث تقویت بیشتر موها پس از کراتینه کردن می شود. در صورت مراقبت از موها بدون وارد کردن استرس به آنها، موها حالت صافی و درخشندگی بهتر و بیشتری به خود می گیرند.

افراد کمی وجود دارند که واقعاً معنی کراتینه کردن مو را می‌دانند. اما در اغلب موارد هنگامی که فردی دارای مو‌های فر و وز است حتما به دنبال راه حلی برای خلاص شدن از بی نظمی و وز بودن موهایش می‌باشد. اگر شما هم جزو آن دسته افرادی می باشید که می‌خواهید موی خود را کراتینه کنید اما نمی‌ دانید که آیا روش درستی است یا خیر یا اینکه آیا کراتینه کردن مو باعث ریزش مو می گردد یا نه، توصیه می کنیم تا این مطلب از مرکز تخصصی کراتینه مو شیکام را مطالعه کنید.

کراتینه کردن مو یکی از گزینه‌های جذاب آرایشگران برای مشتری‌ های سخت پسند است. بسیاری از افراد که دارای مو‌های مجعد و موج دار هستند علاقه مند هستند تا با کراتینه کردن برای چند ماه مو‌های خود را لَخت و صاف کنند.

کراتین در حقیقت یک پروتئین است که در ساختار موی سر به طور طبیعی وجود دارد. یکی از اصلی‌ترین کارکرد‌های کراتین حفظ سلامت موی سر و جلوگیری از خشکی و وِزوِز شدن آن و در نهایت احیا و صافی مو است. البته با تغییر در سبک زندگی انسان، موی سر نیز بیشتر در معرض اشعه های خورشید و آلودگی‌های محیطی قرار گرفته است که همین عوامل باعث کاهش در سطح کراتین مو شده است.

در نتیجه کاهش در میزان پروتئین کراتین، مو خشک و وِز می‌ گردد. اما امروزه با گسترش دانش می‌توانیم کراتین مورد نیاز مو را به صورت مصنوعی به موی سر برسانیم و طراوت و شادابی و صافی را به آن برگرداند.

کراتین مو و ریزش مو

بعضی از مراجعه کنندگان برای انجام کراتین مو، عنوان کرده اند که بعد از کراتینه کردن مو به ریزش مو دچار شده اند. اما در اینجا عنوان شود که کراتینه کردن مو ربطی به ریزش مو ندارد. در این رابطه باید به بیان دو مطلب بپردازیم.

  • اول اینکه کراتینه مو هیچ گونه ارتباطی با ریزش و یا رویش مجدد موهای شما ندارد و فقط بر روی سلامت ساقه مو تاثیرگذار است، اگرچه سلامت ساقه مو باعث تقویت ریشه مو هم می شود، اما باعث ضعیف شدن ریشه موها نمی شود.
  • مورد دوم اینکه باید اول مشخص شود که آیا سالنی که شما برای کراتینه کردن به آنجا مراجعه کرده اید، موهای شما را کراتینه کرده است یا از روش های شیمیایی برای صافی مو ها استفاده کرده است. روش هایی همچون ریباندینگ، گلت و… .

کراتینه مو چیست و چه ارتباطی با ریشه مو دارد؟

کراتین ماده ای است که به صورت ذاتی در موی انسان ها و حیوان ها وجود دارد. هر چقدر میزان این ماده در موی افراد بیشتر باشد، شخص موهای نرم تر و صاف تری دارد و هر چقدر ماده کراتین در موی افراد کمتر باشد، به طور طبیعی آن فرد دارای موهای مجعد تر و فر تری است.

حال اگر این ماده با ریشه موهای شما تماس پیدا کند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در پاسخ فقط باید این جمله را گفت که باعث تقویت ریشه مو می گردد، البته به این شرط که برای جذب این ماده از روش اتوکشی مو استفاده شود. زیرا ماده کراتین بعد از انجام اتوکشی، کراتینه مو را وارد ساقه مو می کند و در نتیجه این عمل، موهای شما زنده، صاف و احیا شده می گردد.

نکات مراقبت از مو پس از کراتینه کردن

یک روش ساده برای تقویت بیشتر موها پس از کراتینه کردن، به کار بردن روش‌ های مناسب مراقبتی است. در صورتی که از موهای خود بدون استرس وارد کردن بر آنها به خوبی مراقبت کنید، موهای شما تقویت شده و حالت صافی و درخشندگی بهتر و بیشتری به خود می گیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]