اطلاعات تماس
 • 076336*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140105226350319036

عوارض استفاده از خط چشم و راه های پیشگیری از آن

اگر خط چشم وارد چشم شود چه کنیم؟

کد: 140105226350319036

https://bit.ly/3zSI69r

، (اخبار رسمی): خط چشم همانطور که میتواند به زیباتر شدن چشم ها کمک کند گاهی اوقات نیز خطرساز شده و برای چشم عوارضی در پی دارد. مواد شیمیایی بکار رفته در فرمولاسیون انواع خط چشم یا مداد چشم اگر وارد چشم شوند، صدمات جبران ناپذیری را به وجود خواهند آورد.

اگر خط چشم وارد چشم شود چه کنیم؟
عوارض استفاده از خط چشم + روش های پیشگیری از آن

آرایش داخل چشم، محیط مرطوبی را فراهم می کند که می تواند به عنوان بستر مناسبی برای رشد باکتری ها عمل کند. این موضوع شما را دچار عوارضی چون التهاب یا قرمزی چشم خواهد کرد.

خط چشم برای بسیاری از بانوان یک وسیله آرایشی روزانه است. اما بهتر است گاهی اوقات با آگاهی کامل درباره وسایل مورد نیازمان از آنها استفاده کنیم. اینکه خط چشم در زیباتر شدن میکاپ و چشم ها تاثیر دارد، دلیل نمیشود تا به هر قیمتی از آن استفاده کنیم. ابزارهای آرایشی یک وسیله شخصی هستند ولی متاسفانه در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها میبینیم که از یک محصول، برای همه استفاده میکنند و این خود میتواند منشا بروز بیماری های مختلف باشد.

از طرف دیگر ترکیبات و ساختار لوازم آرایشی است که یک موضوع حائز اهمیت میباشد زیرا با سلامت انسان در ارتباط است. اگر از لوازم آرایشی فیک یا تقلبی و ارزان قیمت استفاده کنید عوارض این محصولات در آینده دامن گیرتان خواهد شد. اگر در اثر پلک زدن، ریزش رنگ در اثر تعریق یا شستشو، کشیدن مداد داخل چشم و ... رنگ مشکی خط چشم وارد چشم شود و با آب یا اشک داخلی چشم ترکیب شوند، ممکن است عوارض زیادی را در پی داشته باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

عوارض خط چشم

 • گل مژه
 • قرمزی و التهاب
 • ریزش آب از چشم
 • سوزش و خارش
 • تورم چشم
 • انواع حساسیت ها و عفونت ها
 • اگزمای اطراف چشم
 • التهاب قرنیه 
 • مشکلات بینایی

اغلب میپرسند مداد چشم بهتره یا خط چشم؟ خطرات کدام کمتر است؟ اما در واقع همه ابزارهای آرایش چشم حتی ریمل ها و فرمژه ها نیز میتوانند گاها دردسر ساز شوند. محققان این موضوع را بررسی کرده اند و دریافتند که ذرات خط چشم در صورتیکه داخل پلک ها کشیده شود با مایع درون چشم یا لنزهای تماسی مخلوط میشود و این موضوع ممکن است حساسیت هایی را به وجود آورد. مواد تشکیل دهنده خط چشم معمولاً شامل موم، روغن، سیلیکون و ... است. پس برای حفظ سلامتی خودتان هم که شده توصیه میکنیم استفاده از لوازم آرایش چشم را صرفا به جشن ها و مراسمات خود اختصاص دهید.

8 روش پیشگیری از عوارض خط چشم

 1. عدم استفاده از خط چشم مشترک
 2. عدم استفاده از خط چشم تاریخ گذشته
 3. شستشوی کامل چشم ها پس از 3 یا 4 ساعت از گذشت میکاپ
 4. عدم خرید خط چشم از فروشگاه های نامعتبر و دستفروشان
 5. عدم استفاده از خط چشم مایع یا مدادی درون چشم
 6. عدم استفاده از این محصول برای چشم های دچار حساسیت
 7. تراشیدن مداد چشم هر بار قبل از استفاده
 8. پاک کردن آرایش چشم هنگام خواب

اگر خط چشم وارد چشم شود چه کنیم؟

در صورتیکه ناخواسته خط چشم وارد چشم تان شد سریعا چشم خود را پاک کننده های مخصوص چشم (شیرپاک کن یا میسلار) یا روغن شسته و در طول چند ساعت بعد اگر التهاب یا درد یا ریزش آب از چشم داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید. روغن ها بهترین گزینه برای پاک کردن خط چشم هستند (روغن نارگیل، روغن زیتون یا روغن جوجوبا). هم چنین اگر از لنزهای طبی یا زیبایی استفاده میکنید و خط چشم وارد چشم هایتان شده آنها را خارج کنید و جداگانه بشویید. در چنین شرایطی پیشنهاد میکنیم بدون نسخه و مشورت با پزشک از قطره های چشمی استفاده نکنید زیرا گاهی ممکن است نتیجه معکوسی در پی داشته باشد.

کاری که لازمه انجام دهید این است که درمان چشم را جدی بگیرید و تا اتمام دوره درمان از هیچ لوازم آرایش چشمی استفاده نکنید. اگر سابقه حساسیت چشمی دارید توصیه میکنیم از این پس از لوازم آرایشی ضد حساسیت استفاده کنید شما میتوانید این محصولات را از داروخانه ها تهیه کنید.

چند محصول پیشنهادی آرایش چشم از طرف فروشگاه عسل بانو ....

 • خط چشم ضد آب Stila Smudge Stick
 • خط چشم طبیعی Better’n Ur Eyes
 • ژل خط چشم با ماندگاری بالا Julep When Pencil Met

شما میتوانید انواع مدل های خط چشم و مداد چشم اصل را در سایت فروشگاه عسل بانو به نشانی https://asalbanooshop.com/ با قیمت مناسب تهیه و خریداری نمایید. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
 • 076336*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان