اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 14011204717809725
در دسترس نیست

دومینیکا، گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری

کد: 14011204717809725

، تهران , (اخبار رسمی): کشور دومینیکا گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در کارائیب است که می‌تواند در عین سود رسانی به فرد سرمایه‌گذار، به او و خانواده‌اش پاسپورت قدرتمندی ارائه دهد.

شرایط اقتصادی موجود در دنیا باعث شده است افراد بیشتر از هر زمانی به فکر سرمایه‌گذاری باشند تا بتوانند آینده خود و خانواده خود را تضمین کنند. کشورها نیز با مشاهده این وضعیت به دنبال این هستند که فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی را به مردم دنیا ارائه دهند.

یکی از بهترین برنامه‌هایی که کشورها در حال حاضر ارائه می‌دهند، برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری است که افراد می‌توانند در کنار سرمایه‌گذاری برای خود و خانواده خود پاسپورت دوم دریافت کنند. مردم خاورمیانه به دلیل شرایط موجود اغلب به دنبال دریافت تابعیت و پاسپورت کشورهای دیگر هستند، در نتیجه این برنامه برای آنها بسیار مناسب است.

برنامه اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری برای 6 سال متوالی به‌ عنوان بهترین برنامه شهروندی اقتصادی در دنیا انتخاب شده است که نشان دهنده اعتبار بالای این برنامه و مزایای قابل توجه آن است. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر به برنامه شهروندی اقتصادی کشور دومینیکا و گزینه‌های موجود در این برنامه بپردازیم.

دومینیکا کجاست؟ دومینیکا کشوری است که در سال 1978 بعد از سال‌ها استعمار به استقلال رسید و موفق شد نیروهای خارجی را از کشور خود دور کند. این کشور در شرق دریای کارائیب قرار دارد و با جمعیت تقریباً 73 هزار نفری خود به‌عنوان دهمین کشور کوچک جهان شناخته می‌شود.

دومینیکا در دنیا با نام "جزیره طبیعت کارائیب" شناخته می‌شود و این لقب را مدیون طبیعت سرسبز و شادابی است که سالانه تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می‌کند.

ارز رسمی کشور دومینیکا، دلار کارائیب شرقی است که چون با دلار آمریکا رابطه مستقیم دارد، دومینیکا را به گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند.

مردم این کشور اغلب آفریقایی‌تبار و مسیحی هستند، البته در نظر داشته باشید که در قوانین دومینیکا آزادی دینی وجود دارد و دولت این کشور شهروندان خود را مجبور به دینی خاصی نمی‌کند.

حال که با دومینیکا بیشتر آشنا شدید، با ما همراه باشید تا به گزینه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور و این که چرا دومینیکا گزینهٔ مناسبی برای سرمایه‌گذاری است بپردازیم.

دومینیکا کشوری با ثبات برای سرمایه‌گذاری دومینیکا کشوری با ثبات برای سرمایه‌گذاری است که سرمایه‌گذاران خارجی زیادی سالانه به سراغ پروژه‌های موجود در آن می‌روند. این کشور یکی از باثبات‌ترین دولت‌های جهان را دارد که به مردم خود آزادی و امنیت را در کنار اقتصادی پایدار ارائه می‌دهد.

دومینیکا بعد از اینکه از استعمار بریتانیا خارج شد، عضو کشورهای مشترک‌المنافع شد و دموکراسی خود را از روی نظام پارلمانی بریتانیا الگوبرداری کرد.

انتخابات مربوط به ریاست جمهوری در این کشور هر دو سال یکبار انجام می‌شود و رؤسای جمهور بیشتر از دو دوره متوالی نمی‌توانند به کشور خدمت کنند.

اقتصاد این کشور به کشاورزی، گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران خارجی وابسته است. دولت دومینیکا از سرمایه‌های خارجی وارد شده به اقتصاد کشور برای توسعه زیرساخت‌ها استفاده می‌کند.

جذب سرمایه‌گذاران خارجی توسط دولت دومینیکا از طریق اعطای تابعیت دولت دومینیکا در سال 1993 برنامه‌ای ارائه کرد و در آن به سرمایه‌گذاران خارجی که در گزینه‌های اعلام شده توسط دولت سرمایه‌گذاری می‌کنند، تابعیت خود را اعطا کرد. به دلیل مزایای قابل توجهی که تابعیت و پاسپورت دومینیکا ارائه می‌دهد، بدیهی است که از این برنامه استقبال خوبی شد.

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری انجام شده حتماً باید در گزینه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا باشد و تنها این که مبلغی را وارد اقتصاد دومینیکا کنید کافی نیست.

گزینه‌‌های مورد تأیید دولت دومینیکا با نام‌های "خرید ملک در دومینیکا" و "کمک بلاعوض به دولت دومینیکا" شناخته می‌شوند که در ادامه به شرح آنها می‌پردازیم.

خرید ملک در دومینیکا در این گزینه شما باید در یکی از پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا حداقل 220 هزار دلار آمریکا سرمایه‌گذاری کنید تا بتوانید تابعیت دومینیکا را دریافت کنید. نکته قابل توجه درباره این گزینه این است که سرمایه شما بعد از 3 تا 5 سال قابل بازگشت است.

پروژه‌هایی که در این گزینه به سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود اغلب پروژه‌های ساخت هتل‌ها و استراحتگاه‌ها هستند که توسط شرکت‌های بزرگ هتل‌سازی اداره می‌شوند. پروژه هتل هیلتون دومینیکا یکی از پروژه‌های مورد تأیید دولت این کشور است که به دلیل شهرت زیادی که هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون دارد، سروصدای زیادی کرده است.

زمانی که شما در پروژه هتل هیلتون دومینیکا سرمایه‌گذاری کنید، نه‌تنها تابعیت این کشور به شما داده می‌شود؛ بلکه از طرف هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون نیز کارت طلایی دریافت می‌کنید که به شما اجازه می‌دهد در همه شعبه‌های این هتل در سراسر دنیا از امکانات ویژه بهره‌مند شوید.

کمک بلاعوض به دولت دومینیکا گزینهٔ دیگری که در برنامه شهروندی اقتصادی کشور دومینیکا وجود دارد، از متقاضیان این برنامه می‌خواهد که حداقل 100 هزار دلار آمریکا به دولت این کشور اهدا کنند. این هزینهٔ اهدایی قابل بازگشت نیست و دولت آن را در زیرساخت‌های کشور خرج می‌کند.

باوجوداینکه مبلغ پرداختی شما در این گزینه هیچ وقت برنمی‌گردد و شما کاری شبیه به خرید انجام می‌دهید؛ اما در دنیا هیچ برنامه شهروندی اقتصادی دیگری وجود ندارد که با این مبلغ اندک به شما تابعیت ارائه دهد.

مزایای دریافت پاسپورت و تابعیت دومینیکا

یکی از بزرگ‌ترین مزایای دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا این است که شما برای دریافت آن به یادگیری زبان یا سفر به این کشور نیازی ندارید. علاوه بر این تمدید و تعویض پاسپورت دومینیکا نیز از تمام کنسولگری‌های این کشور قابل اجرا است و این یعنی شما حتی بعد از دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور نیز نیازی به سفر به دومینیکا ندارید.

پاسپورت کشور دومینیکا به شهروندان این کشور اجازه سفر بدون ویزا به بیش از 140 کشور دنیا را می‌دهد و در رتبه 31 پاسپورت‌های قدرتمند دنیا قرار می‌گیرد. شهروندان دومینیکا با پاسپورت این کشور می‌توانند برای دریافت ویزای ۱۰ساله آمریکا و کانادا اقدام کنند.

اگر از طریق برنامه شهروندی اقتصادی تابعیت و پاسپورت خود را دریافت کرده باشید می‌توانید برای اعضای خانواده خود که شامل افراد وابسته می‌شوند نیز تابعیت دریافت کنید. همچنین فرزندان شما که در آینده به دنیا می‌آیند هم می‌توانند پاسپورت دومینیکا را اخذ کنند.

کلام آخر همان‌طور که در این مقاله گفته شد، کشور دومینیکا گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در کارائیب است که می‌تواند در عین سود رسانی به فرد سرمایه‌گذار، به او و خانواده‌اش پاسپورت قدرتمندی ارائه دهد که برای سفر به کشورهای زیادی از جمله کشور‌ها منطقه شنگن نیازی به ویزا ندارد.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دفتر حقوقی مهاجرتی کنکاش

شرکت مهاجرتی کنکاش اولین شرکت مهاجرتی در ایران است و با داشتن ۳۰ سال سابقه در زمینه مهاجرت و مخصوصا در صنعت اخذ تابعیت دوم از طریق سرمایه گذاری یکی از پیشگامان این عرصه و یک نام آشنا و مورد اطمینان است. شرکت مهاجرتی کنکاش با بهره بردن از سال ها تجربه، در اختیار داشتن تیمی از افراد متخصص و شبکه وسیعی از ارتباطات حرفه ای شامل مقامات دولت، نماینده های برتر دولتی و وکلای مجرب این امکان را دارد که متقاضیان اخذ تابعیت دوم از طریق سرمایه گذاری را با روش های کاملا امن و قانونی همراهی کند و تجربه دلپذیری را برای آن ها در این امر خطیر فراهم آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی