اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140201277239717076
در دسترس نیست

طبقه بندی و آشنایی با مدلهای مختلف هموژنایزر و کاربرد آنها

انواع هموژنایزر

کد: 140201277239717076

، تهران , (اخبار رسمی): برای انتخاب و خرید بهتر میکسر هموژنایزر، پیشنهاد می کنیم ابتدا با انواع و مشخصات هر یک از مدلهای هموژنایزر آشنا شوید.

انواع هموژنایزر
طبقه بندی انواع هموژنایزر صنعتی

میکسرهای صنعتی مواد مختلف را به فرم سوسپانسیون یا امولسیون ترکیب می کنند و در صنعت اهمیت ویژه ای پیدا کرده اند. در این مقاله می خواهیم در مورد انواع دستگاه هموژنایزر، توضیحاتی را به شما بدهیم.

میکسرهای صنعتی مواد مختلف را به فرم سوسپانسیون(مخلوط جامد در مایع) یا امولسیون(مایع در مایع) ترکیب می کنند. در بعضی از محصولات مانند رنگ، مرکب، فرآورده های لبنی، کرم آرایشی بهداشتی، سم و کود شیمیایی، نیاز است تا اندازه ذرات بسیار کوچک باشد. برای نمونه اگر شما داخل رنگ، پیگمنت ها را ببینید، از خریدن آن مدل رنگ پشیمان می شوید. اینجاست که فرآیند هموژن کردن محصول اهمیت پیدا می کند و تولید یک محصول با اندازه دانه های بسیار کوچک، باعث اعتبار و افزایش فروش خواهد شد. به همین دلیل هموژنایزر در صنعت اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. در این مقاله می خواهیم در مورد انواع دستگاه هموژنایزر، توضیحاتی را به شما بدهیم.

دسته بندی و معرفی انواع هموژنایزر

1- هموژنایزر روتور استاتور
2- میکسر تیغه ای
3- دستگاه هموژنایزر اولتراسونیک
4 - میکسر هموژن فشار بالا
5- آسیاب ساچمه ای(بید میل یا پرل میل)

هموژنایزر روتور استاتور

در میکسر روتور استاتور، اصلی ترین و مهمترین بخش ها، روتور و استاتور هستند. پره های روتور، بین پره های ثابت استاتور، با سرعت بسیار زیاد(3000 دور در دقیقه) به حرکت در می آیند. فرآیند شکستن و ریز کردن ذرات، بخاطر سرعت بالای برخورد مواد با پره های ثابت و همچنین حرکت بسیار سریع مخلوط در بین لایه ثابت و متحرک استاتور و روتور، اتفاق می افتد. این سرعت چرخش بسیار زیاد و فاصله کم(گپ) استاتور و روتور، باعث می شود تنش برشی شدیدی(Shear stress) بوجود آید. از آنجایی که سیال تنش برشی تحمل نمی کند، سرعت حرکت مایع یا مخلوط و خمیر، افزایش خواهد یافت. نهایتا بالا رفتن سرعت سیال باعث میکرونیزه شدن(ریز شدن) و همسان شدن کاملا یکنواخت ذره ها درون محلول و مخلوط خواهد شد. 

میکسر یا هموژنایزر اولتراسونیک

هموژنایزر التراسونیک با ایجاد امواج شدید فرا صوتی در یک محیط مایع کار می کند. امواج فشاری مکانیکی باعث ایجاد جریان در مایع شده و تحت شرایط مناسب موجب تشکیل سریع میکرو حباب می گردد. رشد و یکی شدن این حباب ها تا رسیدن به اندازه بیشینه و در نهایت ترکیدن آنها حرارت شدیدی ایجاد می نماید. به این پدیده(ایجاد حباب در مایع) کاویتاسیون گفته می شود. انفجار حباب تولید موج ضربه ای با انرژی کافی برای شکستن پیوند کووالانسی می کند. از نیروی برشی حاصل از انفجار حباب و همچنین جریانهای اغتشاشی ناشی از ارتعاش فرا صوتی، برای همگن سازی و تخریب سلول استفاده می شود. این فرآیند می‌تواند به منجر به حرکت مایع با سرعتی در حدود 420 کیلومتر در ساعت، ایجاد فشاری معادل 200 بار و یا افزایش دمای نقطه ای به حدود 4500 درجه سانتیگراد، در ابعاد میکروسکوپی شود. 

هموژنایزر بید-میل، یا آسیاب ساچمه ای

آسیاب ساچمه شیشه ای که به آن پر میل(Pearl-Mill) هم می گویند، در واقع یک دستگاه صنعتی برای خرد کردن کامل اجزای یک مخلوط مانند رنگدانه است. آسیاب و میکسر پرل-میل که در صنعت رنگ استفاده می شود، جزو خانواده همژنایزرهای بید-میل قرار می گیرد. در این نوع همگن ساز، ذرات ریز طی غلتش مکانیکی و حرکت گوی، بر اثر فشار و اصطکاک، به اندازه های بسیار کوچک تبدیل می شوند. تقریبا تمام مدلهای Bead-mill homogenizer، بر اساس سایش، فشار و اصطکاک بین گوی ها کار می کند. معمولا آسیاب بید-میل یا پر-میل، قیمت بسیار بالایی دارد و البته به خاطر اصطکاک زیاد، گرمای زیادی هم تولید می کند. مزیت استفاده از هموژنایزر صنعتی پر میل یا بید میل، ریز شدن کامل ذرات در یک مرحله و امکان آسیاب کردن پودرهای خشک است. البته بید-میل و پرمیل، نسبت به هموژنایزر روتور استاتور، خروجی و دبی بسیار کمتری بوجود می آوردند.

جمع بندی
به همین خاطر در صنعت رنگ سازی، تعداد زیادی از تولید کننده ها به سمت استفاده از هموژنایزر اینلاین و سیرکوله کردن مواد، حرکت کرده اند.در مورد آسیاب پرمیل لازم است که بگوییم معمولا قیمت بسیار بالایی دارد و مقدار ماده خروجی آن خیلی کمتر از هموژنایزر روتور استاتور است.

از بین انواع محتلف میکسر، هموژنایزر روتور استاتور، بصرفه ترین گزینه برای راه اندازی خط تولید رنگ، مرکب، کرم آرایشی، دارو، نانو مواد، سم و کود شیمایی است.

برای انتخاب هموژنایزر و خرید میکسر روتور استاتور، با ما تماس بگیرید
09122786723
02166561974
02166129745

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت آراکو

تمرکز ما در شرکت آراکو بر روی خدمات مهندسی معکوس، بومی سازی، طراحی صنعتی و بهینه کردن ماشین آلات و خط تولید است. علاوه بر این موارد به صورت تخصصی هموژنایزر روتور استاتور برای صنعت رنگ، مواد غذایی، سم و کود، مواد دارویی و محصولات آریشی بهداشتی تولید می کنیم. ما در زمینه نرم افزار سالید ورک با سابقه ای بیش از 10 سال پروژه های مختلفی را انجام دادهایم که نمونه بعضی از این پروژه ها در وبسایت شرکت آراکو قابل مشاهده است. در زمینه طراحی و ساخت قالب های فایبرگلاس و کامپوزیت بخصوص فن نیز سوابق خوب و درخشانی داریم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید