اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041763125431

افزایش ذخیره طلای زرشوران به 108 تن

کد: 1395041763125431

https://goo.gl/tCUJuM

، تهران , (اخبار رسمی): مدیر عامل شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران اعلام کرد: ذخیره معدن طلای زرشوران به حدود 108 تن طلای خالص با عیار متوسط 4 گرم بر تن افزایش یافت

افزایش ذخیره طلای زرشوران به 108 تن

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شاتا از ایمیدرو، «محمدرضا احمدی» با اعلام این خبر ؛ افزود: با گسترش عملیات اکتشافی و انجام بیش از 20 هزارمتر حفاری، این نتایج به دست آمده است. وی دستیابی به ذخایر جدید را از دستاوردهای برنامه های اکتشافی ایمیدرو دانست. پیش از این، میزان ذخیره معدن طلای زرشوران، 80 تن اعلام شده بود.

احمدی با بیان اینکه انجام عملیات اکتشافی در مناطق جدید ادامه دارد، افزود : برنامه تولید امسال مجتمع 600 کیلوگرم شمش طلا، 300 کیلوگرم نقره و استخراج 550 هزار تن ماده معدنی برای خوراک کارخانه است.
وی اضافه کرد: همچنین مطالعات امکان سنجی برای تولید نانو ذرات نقره و استحصال آنتیموان از باطله های کارخانه در دستور کار مجتمع قرار دارد.
احمدی ادامه داد: در سال 94 با توجه به ادامه روند تکمیل خط تولید ، 175 کیلوگرم شمش طلا و 110 کیلوگرم نقره تولید شد.
وی در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در این شرکت با محور قراردادن رشد بهره وری با تقویت عوامل تولید و قابلیت های متنوع در جغرافیای مزیتی استان آذربایجان غربی به منظور افزایش قدرت مقاومت و کاهش آسیب پذیری کشور از طریق ایجاد تنوع در روش های فروش و مشارکت دادن بخش خصوصی در امر فروش اقدام شده است.
احمدی همچنین از دریافت استاندارد شمش طلا از سازمان ملی استاندارد ایران خبر داد و افزود: در سال گذشته 133 کیلوگرم طلای مجتمع زرشوران از طریق بورس کالا و بانک کارگشایی عرضه شد.
وی اظهار کرد: شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران در دو سال گذشته به موفقیت های چشمگیری در برقراری ملاحظات زیست محیطی، ایمنی و بهداشت دست یافته و در راستای پایش برخط آلاینده های احتمالی مجهز به نصب تجهیزات پایش برخط شده است.
بر اساس این گزارش، کارخانه استحصال طلا توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران  آبان ماه 93 توسط معاون اول رییس جمهور افتتاح شده است.
مجتمع معدنی و صنعتی طلای زرشوران در 35 کیلومتری شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی قرار دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید