اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395050369905614

چابهار سرزمین فرصت های طلایی سرمایه گذاری

کد: 1395050369905614

http://goo.gl/uPYpMD

، تهران , (اخبار رسمی): چابهار ظرفیت های فراوانی نظیر گردشگری، تجارت و ترانزیت دارد و سرمایه گذاران می توانند با امنیت کامل به فعالیت مشغول باشند.

چابهار سرزمین فرصت های طلایی سرمایه گذاری

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: دسترسی به آبهای آزاد، نزدیکی به بازارهای کشورهای شرقی، وجود اسکله های شهید بهشتی و شهید کلانتری، وجود انبارهای کانتینری جهت دپوی کالا و معافیت های مالیاتی از جمله امتیازات ویژه منطقه آزاد چابهار است که می توان با برنامه ریزی صحیح و بهره برداری از این ویژگی ها رشد اقتصادی و اجتماعی منطقه و همچنین استان سیستان و بلوچستان را رقم زد.

حامد علی مبارکی افزود: در همین راستا با توجه به اقدامات صورت گرفته شاهد رشد چشمگیر حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی از ابتدای سال جاری جهت فعالیت در این منطقه استراتژیک بوده ایم.

وی بیان کرد: با نامگذاری چابهار به عنوان قطب سوم پتروشیمی کشور به زودی شاهد بهره برداری این شرکت ها خواهیم بود که در راستای اشتغالزایی، تولید و صادرات نقش موثری را در منطقه ایفا می نماید.

وی گفت: چابهار ظرفیت های فراوانی نظیر گردشگری، تجارت و ترانزیت دارد و سرمایه گذاران می توانند با امنیت کامل به فعالیت مشغول باشند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد صنعتی - تجاری چابهار ادامه داد: سازمان منطقه آزاد از هر گونه سرمایه گذاری استقبال و تمامی زمینه ها را برای فعالیت تجار و بازرگان فراهم می کند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: روان سازی توسعه صادرات یکی از مهمترین اهداف منطقه آزاد در این شهرستان است که می تواند برای کشورهای محصور در خشکی مانند افغانستان نقش مهمی در ترانزیت ایفا کند.

مبارکی در توصیف اهمیت جایگاه گردشگری منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار در تقسیم بندی‌های منطبق با طرح توسعه ملی گردشگری جزو منطقه هفت کشور محسوب می‌شود به طوری که در کنار استان‌های سه گانه خراسان و سیستان و بلوچستان منطقه شرق کشور را پوشش می‌دهند.

وی افزود: باید یادآور شد که طبیعت بکر و بی نظیر این منطقه که محصول اقلیم و موقعیت جغرافیایی آن است، به حق صفت نگین شرق کشور را با مسما جلوه می‌دهد.

مبارکی با اشاره به تاکید دولت تدبیر و امید بر توسعه صنعت گردشگری و دستیابی به آثار مثبت آن متذکر شد: ما سعی داریم تعداد گردشگران را با اجرای برنامه‌های متنوع افزایش دهیم و تلاش می‌کنیم الگوی توزیع گردشگر را به تمام ماه‌های سال تعمیم دهیم و طبعا بدون برنامه ریزی توسعه زیرساخت‌ها و روساخت‌های این صنعت مقدور نخواهد بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد چابهار

منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، یکی از مناطق آزاد هفت گانه کشور است که در راستای اهداف اقتصادی کشور ، بیش از دو دهه است که درمجاورت شهرستان چابهار و در حاشیه دریای عمان تاسیس شده است . با توجه به تعریف مناطق آزاد و علل ایجابی آن ، سازمان منطقه آزاد چابهار تمام تلاش و همت خود را به کار گرفته تا نقش شایسته ای در حد توان و امکان برای توسعه و رشد اقتصاد ملی و منطقه ای ایفا کند. در آستانه اقتصاد و تجارت هزاره سوم ، اکنون منطقه آزاد چابهار زیرساختهای لازم برای تبدیل شدن به یک منطقه آزاد پویا را درحد قابل قبولی فراهم کرده است. این منطقه نه تنها در اقتصاد ملی نقش موثر داشته بلکه در منطقه محروم بلوچستان نقطه اتکاء مهم و اساسی مردم و روزنه اصلی امید به زندگی اقتصادی و اجتماعی و سیاسی شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار