اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395050370055517

رئیس اتاق اصناف مشهد خبر داد

فعالیت 43 فروشگاه زنجیره ای در خراسان رضوی

کد: 1395050370055517

http://goo.gl/quGqdG

، تهران , (اخبار رسمی): بنانژاد در خصوص آمار فروشگاه های زنجیره ای دارای پروانه کسب اظهار داشت: استان خراسان رضوی در مجموع 43 واحد فروشگاه زنجیره ای دارای پروانه کسب دارد.

فروشگاه

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران محمود بنانژاد رئیس اتاق اصناف مشهد افزود: از این تعداد 22 فروشگاه در مشهد مقدس و نیشابور 6 واحد ، سبزوار 4 ، قوچان 2 ، تربت حیدریه 2، سرخس 1، بینالود 1، فیروزه 1، تربت جام 1، کلات 1، خلیل آباد 1 و بردسکن 1 واحد فروشگاه زنجیره ای دارای پروانه کسب هستند.

وی با اشاره به لزوم دریافت پروانه کسب برای فروشگاههای چند منظوره گفت: مطابق دستورالعمل نحوه صدرو جواز تأسیس فروشگاههای بزرگ چند منظوره و در اجرای بند (1) ماده (5) آئین نامه اجرایی ماده (12) قانون نظام صنفی و به منظور حمایت از سرمایه گذاری و اصلاح شبکه های توزیع، در صورت درخواست متقاضیان تأسیس فروشگاه های بزرگ چند منظوره و زنجیره ای پس از درخواست کتبی متقاضی در قالب فرم ارائه شده در سامانه اصناف، پس از طی مراحل اداری پروانه کسب برای آنها صادر خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف مشهد خاطرنشان کرد: یکی از مزایای فروشگاه های زنجیره ای این است که مردم بدون واسطه و با قیمت مناسب محصول و کالای مورد نیاز خود را خریداری می کنند ضمن اینکه تنوع و تجمیع محصولات در یک جا، صرفه جویی در وقت و هزینه را به دنبال خواهد داشت.

وی ضمن تأکید بر نظارت اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی بر عملکرد این فروشگاه ها یادآور شد : تمام فروشگاه ها موظف به نصب برچسب قیمت کالا هستند و تخلفات صنفی فروشگاههای چند منظوره همچون سایر صنوف از طریق واحد بازرسی نظارت اصناف بررسی و در صورت احراز تخلف از طریق مراجع قانونی برخورد خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی