اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395050470405614

با حضور سازمان منطقه آزاد چابهار برگزار می شود

نشست مشترک استانداران مرزی ایران وافغانستان

کد: 1395050470405614

http://goo.gl/cJcoLG

، تهران , (اخبار رسمی): نشست مشترک استانداران مرزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان با حضورسازمان منطقه آزاد چابهار4 تا 5 مردادماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار می شود.

نشست مشترک استانداران مرزی ایران وافغانستان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار "حامدعلی مبارکی" گفت: در این نشست که با هدف تبیین توسعه همکاری استانهای دو کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امور اتباع، مباحث مرزی و موضوعات امنیتی برگزار می گردد، جمعی از معاونین، مدیران و مشاوران سازمان حضور خواهند داشت.

وی همچنین اظهار داشت: برگزار کننده این نشست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور می باشد و استانداران شرکت کننده در میزگردهای تخصصی پیرامون مباحث یاد شده بحث و تبادل نظر می کنند.

شایان ذکر است منطقه آزاد چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور جهت دسترسی به آبهای آزاد برای کشور افغانستان که دارای بخش وسیعی از مرز مشترک خاکی در استان سیستان بلوچستان با ایران است برای تعاملات اقتصادی حائز اهمیت بوده و سرمایه گذاران این کشور با ثبت 116 شرکت در این منطقه در زمینه صنعت، تجارت و تولید فعال هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد چابهار

منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، یکی از مناطق آزاد هفت گانه کشور است که در راستای اهداف اقتصادی کشور ، بیش از دو دهه است که درمجاورت شهرستان چابهار و در حاشیه دریای عمان تاسیس شده است . با توجه به تعریف مناطق آزاد و علل ایجابی آن ، سازمان منطقه آزاد چابهار تمام تلاش و همت خود را به کار گرفته تا نقش شایسته ای در حد توان و امکان برای توسعه و رشد اقتصاد ملی و منطقه ای ایفا کند. در آستانه اقتصاد و تجارت هزاره سوم ، اکنون منطقه آزاد چابهار زیرساختهای لازم برای تبدیل شدن به یک منطقه آزاد پویا را درحد قابل قبولی فراهم کرده است. این منطقه نه تنها در اقتصاد ملی نقش موثر داشته بلکه در منطقه محروم بلوچستان نقطه اتکاء مهم و اساسی مردم و روزنه اصلی امید به زندگی اقتصادی و اجتماعی و سیاسی شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار