اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395050571445614

با امضای تفاهم نامه همکاری بین مناطق آزاد چابهار و دوغارون افغانستان

محور شرق کشور توسعه می یابد

کد: 1395050571445614

https://goo.gl/36SAvU

، تهران , (اخبار رسمی): در دومین روز نشست استانداران مناطق مرزی مشترک ایران و افغانستان که در مشهد در حال برگزاری است، تفاهم نامه همکاری بین منطقه آزاد چابهار و منطقه آزاد ویژه اقتصادی دوغارون افغانستان امضا شد.

محور شرق کشور توسعه می یابد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار "حامد علی مبارکی" رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار گفت: این تفاهم در راستای گسترش و تقویت همکاری های دو جانبه و به منطور بهره گیری مناسب و بهینه از ظرفیت های اقتصادی و تجاری در جهت توسعه محور شرق کشور بین دو سازمان منعقد شد.

مبارکی اظهار داشت: همکاری و هماهنگی در مبادله اطلاعات و انتقال تجربیات برای تولید و پردازش کالا، انتقال فناوری، صادرات غیرنفتی، ایجاد اشتغال مولد، صادرات مجدد، حمل و نقل، ترانزیت، ترانشیپ منت، گردشگری، علمی و آموزشی از جمله موضوعاتی هستند که در این تفاهم نامه گنجانده شده اند.

وی بیان کرد: پشتیبانی از فعالیت های اقتصادی و تجاری بین المللی یکدیگر به منظور تحول و ایجاد تحرک مثبت در اقتصاد منطقه شرق کشور، جلب و تشویق سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری و حضور فعال در دو منطقه و انجام سرمایه گذاری های مشترک و مکمل به ویژه تشکیل شرکتهای مشترک سرمایه گذاری از دیگر مباحث این تقاهم نامه دو جانبه هستند.

وی خاطر نشان ساخت: مقرر گردید برای تسریع در اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه منعقد شده فی مابین نسبت به ایجاد دبیرخانه کمیته مشترک و معرفی نمایندگان یکدیگر اقدام کنیم.

گفتنی است  منطقه آزاد چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور جهت دسترسی به آبهای آزاد برای کشور افغانستان که دارای بخش وسیعی از مرز مشترک خاکی در استان سیستان بلوچستان با ایران است و برای تعاملات اقتصادی حائز اهمیت بوده و سرمایه گذاران این کشور با ثبت 116 شرکت در این منطقه در زمینه صنعت، تجارت و تولید فعال هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد چابهار

منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، یکی از مناطق آزاد هفت گانه کشور است که در راستای اهداف اقتصادی کشور ، بیش از دو دهه است که درمجاورت شهرستان چابهار و در حاشیه دریای عمان تاسیس شده است . با توجه به تعریف مناطق آزاد و علل ایجابی آن ، سازمان منطقه آزاد چابهار تمام تلاش و همت خود را به کار گرفته تا نقش شایسته ای در حد توان و امکان برای توسعه و رشد اقتصاد ملی و منطقه ای ایفا کند. در آستانه اقتصاد و تجارت هزاره سوم ، اکنون منطقه آزاد چابهار زیرساختهای لازم برای تبدیل شدن به یک منطقه آزاد پویا را درحد قابل قبولی فراهم کرده است. این منطقه نه تنها در اقتصاد ملی نقش موثر داشته بلکه در منطقه محروم بلوچستان نقطه اتکاء مهم و اساسی مردم و روزنه اصلی امید به زندگی اقتصادی و اجتماعی و سیاسی شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار