کد: 1395051275535517

نماینده اتاق اصناف ایران:

اتحادیه ها با ادغام قوی تر می شوند

کد: 1395051275535517

https://goo.gl/aqq0dZ

، تهران , (اخبار رسمی): افشاری صالح گفت: ادغام اتحادیه های صنفی باید در نهایت درایت و تدبیر انجام شود.

افشاری صالح

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، عبداله افشاری صالح نماینده اتاق اصناف در خراسان رضوی(مشهد) درباره ادغام اتحادیه های همگن، فاقد بنیه مالی و پایین تر از حدنصاب اظهار داشت: نخستین چالش ما در قضیه ادغام اتحادیه های صنفی این است که حقوق اجتماعی اعطا کردیم و مدت های مدید به عده ای شخصیت حقوقی دادیم اما حالا می خواهیم آنها را فاقد شخصیت حقوقی و حقوق اجتماعی کنیم که قاعدتا این امر سختی هایی  دارد.

وی در عین حال تصریح کرد: البته ادغام یک حسن دارد و آن است که اتحادیه های صنفی با یک برند قوی تری شناخته می شوند.

افشاری صالح ادامه داد: متاسفانه در برخی از اتحادیه های صنفی سوء مدیریت وجود دارد اما ما به جای اینکه اشخاص دارای سوء مدیریت را از اتحادیه های صنفی حذف کنیم، دست به ادغام می زنیم در حالی که سوء مدیریت عده ای در اتحادیه های صنفی را نباید به نام 300 تا 400 نفر در اتحادیه تمام کرد.

وی تاکید کرد: در جریان ادغام، باید ماهیت یک اتحادیه های صنفی با هر ظرفیتی و نسبتی حفظ شود تا از وقوع تبعات منفی احتمالی جلوگیری شود.

وی این نکته را هم مورد اشاره قرار داد که با ادغام اتحادیه های صنفی، بخش تولید و توزیع دیگر قابل احصاء نیستند؛ در واقع این قضیه بسیار محتمل است که با ادغام واحدهای صنفی تولیدی و توزیعی کل اتحادیه های صنفی با عنوان مجموعه توزیعی شناخته شوند و این چالش به وجود می آید که به مرور زمان اتحادیه های صنفی شخصیت حقوقی خود را از دست دهد و دیگر اعضای آن در انتخابات هم شرکت نداشته باشند.

افشاری صالح ادامه داد: البته با ادغام واحدهای صنفی توزیعی و تولیدی در اخذ تسهیلات بانکی نیز با مشکل مواجه خواهیم شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.