اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051677025517

رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان خبر داد

شناسایی 240 برند تقلبی پوشاک خارجی درایران

کد: 1395051677025517

http://goo.gl/gGJSgX

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان با بیان اینکه 240 برند تقلبی پوشاک خارجی در ایران تا به امروز شناسایی شده است گفت: 25 برند خارجی در بخش پوشاک در ایران ثبت شدند و مدارک 34 برد دیگر در دست بررسی است.

شناسایی 240 برند تقلبی پوشاک خارجی درایران

به گزارش اخباررسمی و به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، یدالله صادقی رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان اظهار کرد: برندهایی که تا به امروز در ایران فعالیت می‌کردند، ضابطه‌مند نبوده  و به واردکنندگان اجبار نمی‌شد که حتما باید برند خود را از صاحب برند اصلی دریافت کنند.

وی افزود: برای سامان دهی این امر در مرحله اول اصنافی که تحت عنوان برند در کشور فعالیت می‌کردند شناسایی شدند و به آنها اخطار دادیم که در صورتی ادعا می‌کنند نماینده برندی مانند  نایک در ایران هستید آیا از طرف آنها مجوز دارید یا خیر.

رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان ادامه داد: عدم داشتن نمایندگی رسمی فعالیت در ایران، علاوه بر سوء استفاده از برند خارجی از اعتماد مردم  سوءاستفاده می‌شود.

وی‌ تصریح کرد: در کشور 300 شرکت شناسایی شد که هرکدام برای خود نمایندگی‌های فروش صادر و از اسم برندها استفاده کرده بودند، اما از این تعداد تنها 60 شرکت واقعاً نمایندگی شرکت اصلی بودند.

صادقی یادآور شد: حدود 60 شرکت که قراردادی‌های خود را از کشور مبدأ به ما ارائه داده بودند به آنها مهلت داده شده است که قراردادی جدید  بر اساس معیاری‌های ما ارائه دهد به همین منظور به آنها کد ره‌گیری داده شد.

وی خاطرنشان کرد: تا به امروز در بخش پوشاک 25 شرکت توانسته‌اند گواهی‌های ما  در بخش پوشاک را دریافت کنند و 34 شرکت نیز کماکان برند آنها در دست بررسی است  در صورت ارائه مدارک لازم آنها را ثبت می‌کنیم.

صادقی گفت: برای اینکه ما در کشور خودمان را به روی برندهای خارجی باز نکنیم، شرایطی را برای ورود برندهای خارجی گذاشته‌ایم که لازمه استمرار نمایندگی آنها است.

وی در خصوص شرایطی که برای حضور نمایندگی‌های رسمی پوشاک خارجی در نظر گرفته شده است افزود: این برندها باید در قالب شخصیت حقوقی باشند و در مکان‌های عرضه باید صندوق فروش داشته باشند تا به سیستم امور مالیاتی ما وصل شوند و 50 درصد کالایی که در سال اول به  کشور  ما وارد می‌کنند باید  در داخل ایران تولید شود یا از ظرفیت کار  داخل ایران تولید شود یا از ظرفیت کارخانه‌های خالی ایرانی استفاده کنند.

صادقی گفت: بر این اساس برندهای خارجی یا باید خود در ایران کارخانه احداث کنند یا  در صورت امکان با همکاری تولیدکنندگان ایرانی تولید کنند.

وی تاکید کرد: بر این اساس از برندهای خارجی تعهد گرفته می‌شود 20 درصد از محصول خود را که در ایران تولید کرده‌اند به بازار خود، خارج از ایران صادر کنند و در مرحله بعدی باید 100 درصد محصول خود را در ایران تولید کند؛ در غیر این صورت از بازار ایران خارج می‌شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی