اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051778485431

با حضور نعمت زاده آغاز شد

احداث کارخانه ایران خودرو در آذربایجان

کد: 1395051778485431

http://goo.gl/P0kIfv

، تهران , (اخبار رسمی): عملیات اجرایی ساخت کارخانه تولیدی محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو در شهرک صنعتی نفت چاله حمهوری آذربایجان آغاز شد.

احداث کارخانه ایران خودرو در آذربایجان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روباط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت ، طی مراسمی با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت کشورمان و شاهین مصطفایف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان، مراسم عقد قرارداد برگزار و عملیات اجرایی احداث سایت تولید محصولات ایران‌خودرو کلید زده شد.
در این برنامه که با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو، معاونان وزیر اقتصاد آذربایجان، شریک تجاری ایران‌خودرو و جمعی از مقامات محلی برگزار شد، فرایند همکاری دو طرف تجاری به میهمانان ارائه شد و طرفین از پیشرفت مراحل تشکیل همکاری مشترک ابراز رضایت کردند.
پس از مراسم ویژه آغاز احداث، وزیر صنعت کشورمان طی سخنانی خواستار استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور شد و گفت: در سالهای اخیر همکاری ایران و جمهوری آذربایجان توسعه خوبی داشته و این مهم جز با درایت و دستورات مساعد روسای جمهور دو کشور امکان پذیر نبوده است.  وی تاکید کرد: آمادگی کامل داریم تا ضمن آموزش کارکنان این کارخانه، سرمایه لازم برای راه‌اندازی تولید محصولات ایرانی را انجام دهیم. وی ابراز امیدواری کرد، خط تولید خودرو در نفت چاله ظرف نه ماه آینده به بهره‌برداری برسد.
در ادامه برنامه، وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان نیز با اشاره به سوابق مثبت تعامل میان دو کشور، بر لزوم تداوم این همکاری تاکید و از ایجاد خط تولید خودرو سواری در کشورش ابراز رضایت کرد.
گفتنی است، رییس‌جمهور آذربایجان در فوریه سال گذشته میلادی، مجوز احداث خط تولید محصولات ایران خودرو در آن کشور را صادر کرد. قرار است در این کارخانه که وسعتی برابر با ده هکتار دارد، خودروهای دنا، رانا، سمند و سورن در مرحله نخست به صورت قطعات نیمه منفصله به تولید برسد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید