اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051778655517

رئیس اتحادیه نایلون و پلاستیک تهران تاکید کرد

خام فروشی و واسطه گری ضعف بزرگ صنعت پلاستیک

کد: 1395051778655517

http://goo.gl/5t3YKU

، تهران , (اخبار رسمی): توسعه و پویایی اقتصادی در کشور حمایت دولت را می‌طلبد بنابراین اگر دولت به دنبال ایجاد شرایط رقابتی برای تولیدکنندگان است باید با کاهش تعرفه های انرژی، بیمه و ارزش افزوده در این راستا گام بردارد.

خام فروشی و واسطه گری ضعف بزرگ صنعت پلاستیک

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، سیدرحیم مقیمی اصل رئیس اتحادیه نایلون و پلاستیک تهران درباره عدم حمایت از تولیدکنندگان در شرایط رکودی حاکم بر اقتصاد اظهار کرد: در تمام دنیا تولید کشور در اولویت قرار دارد و تولیدکنندگان مشمول سیاست‌های تشویقی می‌شوند، اما در اینجا تولیدکننده از حمایتی برخورد دار نیست .

وی ادامه داد: آنچه که در سایر کشورها در زمینه صادرات و تولید شاهد هستیم، حمایت از تولید داخلی است و واسطه‌ای بین بخش تولید و عرضه وجود ندارد اما در ایران نه تنها حمایتی صورت نمی‌گیرد بلکه فشارهای مضاعف نیز به تولید کننده آسیب می‌رساند.

مقیمی افزود: توسعه و پویایی اقتصادی در کشور حمایت دولت را می‌طلبد تا تولیدکننده بتواند با پشتوانه حرکت کند و دغدغه ای به جز تولید و توسعه اقتصاد نداشته باشد اما از سوی دیگر، اگر دولت به دنبال امتیاز برای تولیدکنندگان است، کاهش تعرفه های انرژی، بیمه و ارزش افزوده باید در اولویت قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده تبدیل به معضلی برای تولیدکنندگان شده است، افزود: متاسفانه بدون در نظر گرفتن مسایل کارشناسی شده طرحی اجرایی می شود که تنها مشکلات مضاعف به همراه دارد و مالیات بر ارزش افزوده نیز بدون کار کارشناسی شده اجرایی شد و اکنون کارخانه های زیادی را به ورطه تعطیلی برده است.

مقیمی با تاکید بر اینکه خام فروشی مواد اولیه تولید کشور را تضعیف کرده است، افزود: خام فروشی مواد اولیه مساله درستی نیست و تولید را به ورطه نابودی می‌کشاند و اگر این مساله ادامه پیدا کند به توسعه اقتصادی نخواهیم رسید.

وی افزود: مواد اولیه مورد نیاز صنایع پلاستیک باید بدون واسطه بدست تولیدکنندگان برسد و دولت باید بر روند تولید نظارت داشته باشد تا واسطه گری حذف شود.

وی با بیان اینکه صنعت پلاستیک به عنوان صنعت مادر به حساب می آید، افزود: دولت مواد اولیه ضروری پلیمر را که در مرحله اول باید به تولیدکنندگان بفروشد، صادر می‌کند و مواد اولیه پلیمر صادراتی ایران در خارج از کشور ارزانتر است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]