اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051879575431

سخنگوی وزارت صنعت ، معدن و تجارت تاکید کرد

ضرورت راه‌اندازی نهضت حمایت از تولید داخل

کد: 1395051879575431

http://goo.gl/HXVPW0

، تهران , (اخبار رسمی): مشاور وزیر و سخنگوی وزارت صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به چشم‌انداز برنامه توسعه گفت: "تحریک تقاضا" ،"راه‌اندازی کمپین حمایت از تولید داخل" و "مبارزه با پدیده قاچاق کالا" ضروری است.

ضرورت راه‌اندازی نهضت حمایت از تولید داخل

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت ، منوچهر طاهایی یکی از مشکلات رسیدن به سند چشم‌انداز برنامه توسعه را پدیده قاچاق کالا ذکر کرد و نقش زنان را در حمایت از تولید داخل را پررنگ توصیف کرد.
وی با مقایسه آمار صادرات غیرنفتی در سال 95 نسبت به سال 94 اظهار داشت: تا پایان سال 95  باید به میزان 10 میلیارد دلار به صادرات غیرنفتی اضافه می‌شد که در چهار ماهه اول سال میزان  21 درصد محقق شده است یعنی  در چهار ماهه امسال 16.3 میلیارد دلار صادرات و  12.9 میلیارد دلار واردات انجام شده است.
وی همچنین در خصوص تسهیلات به واحدهای تولیدی در استای طرح رونق تولید گفت: تاکنون 40 هزار و 600 واحد صنعتی  برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 23 هزار و 600 واحد مربوط به وزارت جهاد کشاورزی و 17 هزار واحد مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است که 13 هزار واحد به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید