اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395060397885517

مجری پروژه تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه فروش خبر داد

آمادگی 19تولیدکننده برای تولید صندوق مکانیزه

کد: 1395060397885517

https://goo.gl/bJ6A8C

، تهران , (اخبار رسمی): مالیات عادلانه براساس اطلاعات اقتصادی شفاف با تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه فروش عملی خواهد شد.

آمادگی 19تولیدکننده برای تولید صندوق مکانیزه

به گزارش اخباررسمی و به نقل از اتاق اصناف ایران، حمیدرضا سعداله مجری پروژه نصب صندوق رایگان اصناف افزود: با اجرای این پروژه شهرداری هایی که طبق قانون مالیات بر ارزش افزوده حدود سه درصد در سود فروشگاه ها سهیم هستند، به درآمد پایداری خواهند رسید.

وی ادامه داد: اجرای این پروژه در شهرهایی که بخشی از این افزایش درآمد را به هزینه اجرای پروژه اختصاص دهند، در اولویت قرار می گیرد.
سعداله با بیان اینکه قانون مالیات های مستقیم از اول فروردین ماه سال آینده در کشور اجرایی خواهد شد، افزود: برای تجهیز رایگان واحدهای صنفی به صندوق های فروش، در تبصره 2 ماده 169 قانون مالیاتی مستقیم آمده است که اصناف، اگر صندوق های مکانیزه فروش خریداری کنند، به ارزش قیمت صندوق خریداری شده، از مالیات معاف می شوند؛ به عبارتی دیگر، هزینه خرید صندوق فروش از طریق معافیت مالیاتی جبران می شود.
وی اضافه کرد: در این طرح، تولیدکنندگان داخلی صندوق های فروش، این صندوق ها را تامین می کنند و در زمان تسویه حساب مالیاتی اصناف، وجه آن دستگاه را بدون سود، دریافت می کنند.
سعداله همچنین از آمادگی 19 تولیدکننده داخلی برای ورود به پروژه تولید صندوق مکانیزه فروش خبر داد و گفت: واحدهای صنفی می توانند برای دریافت رایگان صندوق های مکانیزه فروش اقدام کنند.
سعداله، داشتن پروانه کسب معتبر و مشمول اولویت اعلامی از سوی سازمان امور مالیاتی را از شرایط اعطای رایگان صندوق مکانیزه فروش بیان کرد و گفت: واگذاری صندوق ها از ابتدای مهر ماه آغاز خواهد شد.
طرح تجهیز رایگان واحدهای صنفی به صندوق مکانیزه فروش با هدف حذف هزینه خرید صندوق اصناف، شفافیت اطلاعات اقتصادی و تحقق عدالت مالیاتی، حذف چرخه عرضه کالای قاچاق در شبکه رسمی توزیع و همچنین کاهش هزینه قیمت تمام شده کالا برای اصناف با حذف واسطه های غیرضروری آغاز شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]