اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950606100125517

برای ارتقای رقابت پذیری صنایع کوچک و متوسط

100 هزار نفر آموزش مهارتی می بینند

کد: 13950606100125517

http://goo.gl/QJ1tLW

، تهران , (اخبار رسمی): برای ارتقای رقابت پذیری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط کشور 100 هزار نفر آموزش مهارتی خواهند دید.

آموزش مهارت صدهزار نفری در صنایع کوچک ومتوسط

به گزارش اخباررسمی و به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، علی یزدانی  با اشاره به اینکه 30 درصد واحدها توجیه فنی و اقتصادی ندارند، اظهار داشت: در راستای هفت برنامه راهبردی برای بخش صنعت کشور یکی مربوط به سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی است. ارتقای رقایت پذیری واحدهای کوچک و متوسط برای واحدهای راکد کشور در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در سطح دنیا 90 تا 99 درصد واحدهای صنعتی کوچک و ومتوسط هستند، افزود: در کشور نیز این میزان 96 درصد است. همچنین تعداد 80 هزار واحد صنعتی در کشور درحوزه صنایع کوچک و متوسط قراردارند.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه به تعداد واحدهای راکد در کشور اشاره و خاطر نشان کرد: از مجموع 6 هزار و 681 واحد تعطیبل و راکد در داخل محدوده شهرک های صنعتی 52 درصد قابلیت راه اندازی مجدد دارند.

یزدانی ادامه داد: از میزان واحدههای تعطیل و راکد کشور 3 هزار و 458 واحد امکان راه اندازی مجدد دارند البته بنگاه داری در بخش صنعت نیازمند مهارت های زیادی است و مدیریت در واحدهای صنعتی نیازمند دانش و آگاهی زیادئ است.

این مسئول با بیان اینکه هزار و 710 واحد نیز شرایط راه اندازی مجدد را ندارند، افزود: به دلایل مختلف اعم از تکنولوژی، دانش فنی و وضعیت خود واحدها این شرایط پیش آمده است.

وی با بیان اینکه هزار و 67 واحد در کشور هستند که امکان دسترسی به مالکان آن وجود ندارد، خاطر نشان کرد: بیشترین این واحدها در تهران، مرکزی، خوزستان، آذربایجان شرقی و فارس هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]