اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950607102095809

از سوی شرکت ملی حفاری ایران محقق شد

حفر551 حلقه چاه در دولت یازدهم

کد: 13950607102095809

https://goo.gl/XYoHvM

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: تلاشگران عرصه صنعت حفاری در این شرکت، در دولت یازدهم موفق به حفاری و تکمیل 551 حلقه چاه های نفت و گاز به متراژ بیش از یک میلیون و 80 هزار متر شدند.

حفر551 حلقه چاه در دولت یازده

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، حیدر بهمنی با گرامیداشت هفته دولت و تجلیل از مقام والای شهیدان رجایی و باهنر، افزود: شرکت ملی حفاری در راستای اهداف و سیاست های وزارت نفت همه تلاش خود را به کار بسته تا پاسخگوی بخش عمده ای از نیازهای شرکت ملی نفت ایران باشد.

وی با بیان اینکه از آغاز فعالیت دولت یازدهم تاکنون، ناوگان شرکت موفق به حفاری و تکمیل 268 حلقه چاه های توسعه ای توصیفی، 6 حلقه چاه اکتشافی و 277 حلقه چاه تعمیری شده است، اظهار کرد: این شرکت در زمان حاضر با بهره گیری از 75 دکل خشکی و دریایی، حدود 70 درصد بازار حفاری کشور را در اختیار دارد.

بهمنی به پیوستن پنج دکل حفاری خشکی سنگین در سه سال گذشته به ناوگان حفاری شرکت اشاره کرد و گفت: هم اینک بیش از 20 درصد توان عملیاتی شرکت ملی حفاری ایران در میدان های مشترک مناطق خشکی و دریایی متمرکز است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اتمام عملیات حفاری در فازهای 17 و 18 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی، افزود: در زمان حاضر حفاری 22 حلقه چاه در فاز 14 این میدان با پیشرفت افزون بر 70 درصد به صورت کلید در دست در مراحل اجرایی قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین این شرکت در عملیات حفاری طرح توسعه میدان نفتی آزادگان و یاران جنوبی و آذر مشارکت فعال دارد و بیش از 60 حلقه چاه در این میادین به صورت (EPDS) شامل طراحی، مهندسی، اجرا، تامین کالا و مواد، ارائه خدمات جانبی و ... حفر و تکمیل می کند.

بهمنی اظهار کرد: توانایی ارائه خدمات جانبی همسو با عملیات حفاری توسط مدیریت های خدمات ویژه، خدمات فنی چاه و سیمان و انگیزش چاه، وجه تمایز این شرکت در مقایسه با شرکت های بین المللی در صنعت حفاری محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این خدمات فنی و تخصصی مشتمل بر 20 نوع است که در سه سال گذشته ملی حفاری موفق به ثبت 24 هزار و 490 مورد خدمات جانبی در کارنامه عملکرد خود شد و سهم بسزایی در ارائه این خدمات برعهده دارد.

وی به اقدام های شرکت ملی حفاری ایران در ارتباط با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره و خاطرنشان کرد: با کاربست شیوه های نوین حفاری و تعامل با شرکت های متقاضی در سه سال گذشته، حفاری 101 حلقه چاه نفت و گاز به مدت یک هزار و 553 روز زودتر از برنامه تعیین شده از سوی کارفرما به پایان رسید که این موفقیت از نظر ترخیص دکل، تولیدی شدن زودهنگام چاه و ارزش اقتصادی، دارای اهمیت بالایی است.

بهمنی به ایجاد زمینه های همکاری با دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، شرکت های دانش بنیان، ایجاد مرکز علمی کاربردی حفاری، حمایت مستمر از سازندگان و تولید کنندگان داخلی و استفاده از قطعات و تجهیزات ساخت داخل اشاره و نقش این شرکت در تربیت نیروهای فنی حفاری، توسعه فعالیت شهرک های صنعتی، ایجاد فرصت های شغلی و تقویت توان داخلی را مورد تاکید قرار داد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در همین حال افزایش ظرفیت و تقویت ناوگان حفاری در خشکی و دریا، امکانات و تجهیزات مربوط به خدمات جانبی، روزآمد سازی صنعت حفاری و توجه به آموزش کیفی و ارتقاء توان علمی و تخصصی کارکنان را از سرفصل های برنامه این شرکت عنوان کرد.

وی همچنین حمایت از پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی، دانش محوری، تمرکز بر رشد کمی و کیفی، توسعه پروژه های کلید در دست، حضور موثرتر در میادین مشترک، ایجاد سیستم های یکپارچه اطلاعات بر پایه سیستم های فرآیند گرا، اصلاح ساختار سازمانی در راستای چابک سازی سازمان، رعایت استانداردها و توجه بیش از پیش به حفاظت از محیط زیست را از دیگر برنامه های این شرکت برشمرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی ایران

شرکت ملی نفت ایران از سال 1330 تاکنون عهده دار سامان بخشیدن و سیاستگذاری فعالیت های صنعت نفت اعم از اکتشاف، حفاری، تولید، پژوهش و توسعه، پالایش و توزیع نفت، گاز و فرآورده های نفتی و صادرات آن بوده است. این شرکت با در اختیار داشتن ذخیره های عظیم هیدروکربوری، یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان به شمار می آید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته