کد: 13950608104715809

با ورود گاز ترش فازهای 6، 7 و 8 صورت می گیرد

راه اندازی ردیف شیرین سازی فازهای 20 و 21

کد: 13950608104715809

http://goo.gl/6bWn5k

، تهران ، (اخبار رسمی): با ورود گاز ترش فازهای 6، 7 و 8 پارس جنوبی به پالایشگاه فازهای 20 و 21، نخستین ردیف این واحد برای شیرین سازی گاز راه اندازی شد.

راه اندازی ردیف شیرین سازی فازهای 20 و 21

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی  شرکت ملی نفت ایران، با راه اندازی نخستین ردیف پالایشگاهی فازهای 20 و 21 پارس جنوبی که روز گذشته ( یکشنبه، هفتم شهریورماه) با دریافت گاز ترش فازهای 6، 7 و 8 انجام شد، طی روزهای آینده شاهد شیرین سازی گاز از سوی این پالایشگاه و تزریق به شبکه سراسری خواهیم بود.

اجرای طرح توسعه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی در هر 2 بخش خشکی و دریایی و با هدف تولید روزانه 2 میلیارد فوت مکعب گاز و 80 هزار بشکه میعانات گازی به صورت EPC از سوی شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) در حال اجراست.

هم اکنون بخش های اصلی واحدهای یوتیلیتی این پالایشگاه، همچون کمپرسورهای هوا و نیتروژن، بویلر، آب شیرین کن و واحد آب آتش نشانی این پروژه در سرویس قرار دارند.

علیرضا عبادی، سرپرست طرح توسعه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی نیز پیش از این، با اشاره به راه اندازی این فازها تا پایان امسال اظهار کرد: دومین ردیف شیرین سازی پالایشگاه فازهای 20 و 21 بزودی آماده دریافت گاز می شود.

 چندی پیش سکوی فاز 21 این پروژه نیز با موفقیت نصب شد. به گفته مسئولان شرایط برای نصب سکو فاز 20 نیز تا پایان شهریور فراهم خواهد شد و عملیات راه اندازی آن تا پایان دی امسال انجام می‌گیرد.

لازم به ذکر است که مگاپروژه فازهای 20 و 21 یکی از طرح های در اولویت وزارت نفت است و با راه اندازی آن که هم اکنون مراحل پایانی خود را طی می کند، روزانه 50 میلیون مترمکعب گاز شیرین برای مصارف داخلی تولید خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی ایران

شرکت ملی نفت ایران از سال 1330 تاکنون عهده دار سامان بخشیدن و سیاستگذاری فعالیت های صنعت نفت اعم از اکتشاف، حفاری، تولید، پژوهش و توسعه، پالایش و توزیع نفت، گاز و فرآورده های نفتی و صادرات آن بوده است. این شرکت با در اختیار داشتن ذخیره های عظیم هیدروکربوری، یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان به شمار می آید.

منتشر شده در سرویس:

نفت، نیرو و انرژی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.