کد: 13950608104735809

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تاکید کرد

فضای رقابتی صنعت حفاری وتعدیل هزینه‎ها

کد: 13950608104735809

http://goo.gl/dor2tT

، تهران ، (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: مشارکت این شرکت در پروژه های بزرگ و ملی زمینه رقابت با شرکت های خارجی را فراهم و موجب تعدیل نرخ حفاری در کشور شده است.

فضای رقابتی صنعت حفاری وتعدیل هزینه‎ها

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، حیدر بهمنی با تبریک هفته دولت و تجلیل از مقام والای شهیدان رجایی و باهنر، افزود: شرکت ملی حفاری اولین نهاد صنعتی است که به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد و برنامه های این شرکت همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی تبیین و ترسیم شده است. 

وی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران از بدو  تاسیس در راستای بومی سازی این صنعت، تربیت نیروهای متخصص و پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت، گام برداشته و نقش اساسی در فرآیند تولید نفت و گاز ایفا می کند. 

بهمنی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان « سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت: شرکت ملی حفاری تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در اجرای برنامه های ترسیم شده از سوی صنعت نفت در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی موفق عمل کند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: هم اکنون سیاست وزارت نفت بر محور توسعه میادین نفت و گاز به ویژه میدان های مشترک تمرکز دارد و ملی حفاری همسو با این برنامه ها، نهایت توان عملیاتی و ناوگان حفاری خود را در این زمینه به کار گرفته است.

وی توضیح داد: در زمان حاضر شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری میدان های آزادگان و یاران در استان خوزستان، آذر در استان ایلام و فاز 14 میدان گازی پارس جنوبی در استان بوشهر حضوری فعال دارد و نزدیک به یکصد حلقه چاه در این موقعیت ها حفاری و تکمیل می کند.

بهمنی به نخستین حضور میدانی متخصصان و کارشناسان ملی حفاری در طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی اشاره و اظهارکرد: زمانی که شرکت های خارجی به بهانه تحریم کار در این میدان را رها کردند، ملی حفاری اولین شرکت ایرانی بود که در  فاز 9 و 10  مستقر و اجرای پروژه را با مدیریت و تخصص ایرانی دنبال و به اتمام رساند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این برگ زرینی در کارنامه فعالیت های این شرکت است که سر آغاز حضور پر رنگ ملی حفاری  در پروژه های کلید در دست (EPDS) شد و متعاقب آن حفاری در فاز های یک، 17 و 18 انجام و هم اینک حفاری 22 حلقه چاه در فاز 14 این میدان در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه حفاری در میدان های نفتی و گازی در دریا نیاز به تخصص بالا و تجهیزات روز آمد دارد، افزود: هزینه روزانه هر دکل دریایی بیش از یکصد هزار دلار است و هزینه حفاری، تکمیل و تولیدی شدن هر حلقه چاه نفت یا گاز که ماه ها به طول می انجامد بسیار بالا است و همین امر لزوم سرمایه گذاری عظیم و کاربست ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته را برای توسعه میادین دریایی طلب می کند.

بهمنی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 80 درصد عملیات حفاری در دریا توسط متخصصان ایرانی مدیریت و اجرا  می شود، اظهار کرد: بدنبال حضور فعال شرکت ملی حفاری ایران در این عرصه، هم اکنون شرکت های ایرانی متعددی در پروژه های حفاری در آب های خلیج فارس فعالیت دارند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: مشارکت شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های بزرگ و ملی زمینه رقابت با شرکت های خارجی را فراهم و موجب تعدیل نرخ حفاری در کشور شده است.

وی افزود: مضاف براین انجام کار به دست نیروهای توانمند داخلی سبب اعتماد به توان داخلی، ایجاد اشتغال، بومی سازی دانش فنی و خوداتکایی در این صنعت راهبردی شده است.

به نقل از روابط عمومی ملی حفاری، بهمنی به نقش این شرکت در ایجاد فرصت های شغلی اشاره و خاطر نشان کرد: با توسعه صنعت حفاری در کشور و تقویت ناوگان حفاری در دهه گذشته زمینه ایجاد کار برای جوانان و تربیت نیروهای متخصص مورد نیاز صنعت نفت فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تاکید کرد: مدیریت جهادی و تفکر بسیجی مجموعه کارکنان این شرکت،  زمینه رشد صنعت حفاری را مهیا و امروزه این شرکت در ردیف شرکت های صاحب نام در عرصه صنعت حفاری شناخته شده است.

وی با گرامیداشت هفته دولت، از کارکنان سختکوش به ویژه کارکنان مستقر در مناطق عملیاتی و همراهی خانواده های آنان که نقش موثری در بالندگی این صنعت دارند، قدردانی به عمل آورد.

بهمنی ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر، تصریح کرد: موفقیت امروز ایران اسلامی در تمامی زمینه ها از جمله صنعت حفاری مرهون خون شهدا، خانواده های معزز آنان و ایثارگران است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی ایران

شرکت ملی نفت ایران از سال 1330 تاکنون عهده دار سامان بخشیدن و سیاستگذاری فعالیت های صنعت نفت اعم از اکتشاف، حفاری، تولید، پژوهش و توسعه، پالایش و توزیع نفت، گاز و فرآورده های نفتی و صادرات آن بوده است. این شرکت با در اختیار داشتن ذخیره های عظیم هیدروکربوری، یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان به شمار می آید.

منتشر شده در سرویس:

نفت، نیرو و انرژی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.