کد: 13950608105355431

با حضور وزیر صنعت

آب به نخستین شهرک تخصصی دارویی کشور رسید

کد: 13950608105355431

http://goo.gl/AvKHa6

، تهران ، (اخبار رسمی): با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت طرح آبرسانی شهرک تخصصی _دارویی برکت در ساوجبلاغ استان البرز به بهره برداری رسید.

آب به نخستین شهرک تخصصی دارویی کشور رسید

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت،شهرک تخصصی-دارویی برکت با هدف متمرکز کردن مراکز تحقیق و توسعه و کارخانه های دارویی پیشرفته متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)  در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز در حال ساخت است.
به گفته محمد رضا نعمت زاده افزایش صادرات غیر نفتی، تبدیل ایران به یکی از قطب های دارویی ، کاهش قابل توجه هزینه داروها به ویژه برای بیماران خاص ، صرفه جویی ارزی قابل توجه و تقویت اقتصاد دانش بنیان از مهم ترین اهداف ساخت این شهرک تخصصی است که با راه اندازی آن برای 6 هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد.
گفتنی است تاکنون 4 شرکت دارویی در این شهرک مستقر شد و  قرارداد 15 شرکت داخلی و خارجی نیز امضا شد.
وزیر صنعت،معدن و تجارت هم همچنین در نشستی با حضور فعالان صنعتی استان البرز  مراحل توسعه طرح منطقه ویژه اقتصادی ری نیز مورد بررسی قرار داد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.