کد: 13950609106915431

محمد رضا نعمت زاده خبر داد

ایجاد 230 هزار فرصت شغلی جدید دردولت یازدهم

کد: 13950609106915431

http://goo.gl/EXNvfR

، تهران ، (اخبار رسمی): با ساخت و ایجاد واحد های تولیدی و صنعتی جدید در 3 سال گذشته بیش از 230 هزار شغل جدید در کشور ایجاد شده است.

ایجاد 230 هزار فرصت شغلی جدیددردولت یازدهم

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت،  وزیر صنعت ،معدن و تجارت که به عنوان معین دولت در راس هیاتی در آخرین روز از هفته دولت به استان البرز سفر کرد ، در نشست شورای اداری استان البرز گفت: از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از 9 هزار واحد صنعتی و تولیدی ساخته و راه اندازی شد و بیش از 6 هزار طرح توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی نیز به بهره برداری رسید.
وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی و تلاش برای اجرای منویات ایشان افزود: در قالب طرح رونق تولید تاکنون به بیش از 5 هزار واحد تولیدی و صنعتی کوجک و متوسط تسهیلات اعطا شده است.
محمد رضا نعمت زاده با بیان اینکه بیش از 80 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط در کشور فعال است و 40 درصد اشتغال را به خود اختصاص داده است گفت: احیا ورونق واحدهای راکد و نیمه راکد و حمایت از واحدهای فعال از برنامه های مهم وزارت صنعت،معدن و تجارت است.
وی هم چنین به تعهد 1.6 میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی در کشور بعد از توافق برجام اشاره و تصریح کرد: این تعهدات در هیات عالی نظارت بر سرمایه گذاری خارجی امضا شد و بخشی از آن نیز در هفته دولت امسال در قالب طرح های مختلف محقق شد.
وزیر صنعت ،معدن و تجارت سهم 36 درصدی بخش صنعت ، معدن و تجارت را در تولید ناخالص ملی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: 1.7 از رشد اقتصادی  3 درصدی کشور در سال 93 مربوط به صنعت ،معدن و تجارت است.
وی بر اهمیت ایجاد بازار مناسب برای تولید کنندگان تاکید کرد و افزود: با توجه به موقعیت استراتژیک ایران و دسترسی به راه های بین المللی باید علاوه بر بازار داخلی ، به بازار خارجی نیز توجه ویژه داشته باشیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.