کد: 13950614112195809

امکان تولید روزانه 2 هزار بشکه نفت فراهم شد

احیای چاه رگ سفید99 باطرح فرازآوری با گاز

کد: 13950614112195809

http://goo.gl/qDgSTW

، تهران ، (اخبار رسمی): شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اجرای طرح فرازآوری طبیعی با گاز امکان برداشت نفت خام از چاه رگ سفید 99 را فراهم کرد.

احیای چاه رگ سفید99 باطرح فرازآوری با گاز

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اعلام این خبر گفت: با اجرای طرح فراز آوری طبیعی با گاز که برای نخستین بار در کشور اجرا شده است، چاه رگ سفید 99 که به دلیل افت طبیعی امکان برداشت طبیعی نفت از آن میسر نبود، به تولید نفت رسید و با اجرای این روش علمی و فنی امکان تولید روزانه 2 هزار بشکه نفت از آن فراهم شد.

حمید دریس افزود: برنامه ریزی لازم برای 12 حلقه چاه دیگر در میدان رگ سفید به منظور دستیابی به تولید 17 هزار بشکه در حال انجام است.

وی تصریح کرد: طرح فراز آوری طبیعی با گاز که به صورت آزمایشی روی چاه رگ سفید 99 با موفقیت انجام شده است با برنامه ریزی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب قرار است روی میدان هایی که دارای شرایط مناسب هستند اجرا شوند.

دریس بیان کرد: در صورت موفقیت طرح یاد شده در برداشت از چاه های بسته واجد شرایط، این اقدام به عنوان طرح افزایش تولید از سوی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به شرکت ملی نفت ایران ارائه خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی ایران

شرکت ملی نفت ایران از سال 1330 تاکنون عهده دار سامان بخشیدن و سیاستگذاری فعالیت های صنعت نفت اعم از اکتشاف، حفاری، تولید، پژوهش و توسعه، پالایش و توزیع نفت، گاز و فرآورده های نفتی و صادرات آن بوده است. این شرکت با در اختیار داشتن ذخیره های عظیم هیدروکربوری، یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان به شمار می آید.

منتشر شده در سرویس:

نفت، نیرو و انرژی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.