کد: 13950614112275809

تا 20 روز آینده صورت می گیرد

افزایش ذخیره‎سازی نفت خام به 10میلیون بشکه‌

کد: 13950614112275809

http://goo.gl/GHCa6e

، تهران ، (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: با بهره‌برداری از مخازن ذخیره نفت خام در گناوه تا 20 روز آینده ظرفیت این مخازن در کشور 10 میلیون بشکه افزایش می‌یابد.

افزایش ذخیره‎سازی نفت خام به 10میلیون بشکه‌

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی  شرکت ملی نفت ایران، سید پیروز موسوی روز گذشته (شنبه، 13 شهریور ماه) در بررسی روند صدور نفت خام از پایانه نفتی خارک با بیان این که ظرفیت پهلوگیری نفتکش ها در بزرگترین پایانه نفتی ایران در پایانه خارک افزایش یافته است، اظهار کرد: با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی افزایش توان صادرات نفت در پایانه خارک افزایش و زمان توقف نفتکش برای بارگیری نفت به حداقل رسید.

وی با اشاره به شتاب در بارگیری و صادرات نفت خام گفت: با کاهش زمان پهلودهی نفتکش‌ها در پایانه نفتی خارک، هیچگونه نفت خامی از سوی ایران روی نفتکش ها در اطراف پایانه‌های نفتی کشور در خلیج فارس ذخیره‌سازی نشده است.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از افزایش 10 میلیون بشکه‌ای ظرفیت ذخیره‌سازی نفت در منطقه خلیج‌فارس خبر داد و یادآور شد: با بهره‌برداری از چهار مخزن ذخیره نفت خام در گناوه تا 20 روز آینده، ظرفیت این مخازن در کشور 10 میلیون بشکه افزایش می‌یابد.

موسوی با اشاره به این که ظرفیت ذخیره سازی نفت خام در منطقه خلیج فارس ایران به 28 میلیون بشکه افزایش می‌یابد، تصریح کرد: افزایش ذخیره‌سازی نفت خام در بزرگترین پایانه نفتی ایران در استان بوشهر، افزایش قدرت چانه‌زنی فروش نفت خام کشور را در پی دارد.

وی با اشاره به این که ظرفیت جدید ذخیره‌سازی نفت خام در استان بوشهر با مشارکت بخش خصوصی ایجاد شده است، افزود: سرمایه‌گذاری مخازن جدید ذخیره‌سازی نفت در گناوه ازسوی بخش خصوصی انجام شده و همزمان با روند ساخت و تکمیل این مخازن جدید نفتی، 40 کیلومتر خط انتقال نفت خام از گناوه به خارک اجرا می‌شود.

به نقل از روابط عمومی شرکت پایانه های نفتی، موسوی افزود: بخشی از خطوط انتقال نفت گناوه به خارک در خشکی و بخشی هم در زیر دریا بوسیله متخصصان صنعت نفت ایران ساخته می‌شود.

وی از برنامه‌های توسعه‌ای برای افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام خبرداد و گفت: پس از تکمیل مخازن جدید نفت در بندر گناوه، احداث مخازن جدید ذخیره‌سازی نفت در بندر جاسک در دستور کار صنعت نفت کشور قرار گرفته است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی ایران

شرکت ملی نفت ایران از سال 1330 تاکنون عهده دار سامان بخشیدن و سیاستگذاری فعالیت های صنعت نفت اعم از اکتشاف، حفاری، تولید، پژوهش و توسعه، پالایش و توزیع نفت، گاز و فرآورده های نفتی و صادرات آن بوده است. این شرکت با در اختیار داشتن ذخیره های عظیم هیدروکربوری، یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان به شمار می آید.

منتشر شده در سرویس:

نفت، نیرو و انرژی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.