کد: 13950614113115517

اتاق اصناف مرجع‌ برگزاری نمایشگاه

کد: 13950614113115517

http://goo.gl/SoZYeM

، تهران ، (اخبار رسمی): رییس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: مرجع رسمی صدور مجوز برگزاری فروش فوق العاده و یا فروش های فصلی، اتاق های اصناف و سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها هستند.

مرجع‌ برگزاری نمایشگاه،اصناف‌ وسازمان صنعت

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی گفت: برگزاری نمایشگاه هایی که اکنون به شکل های مختلف اقدام به عرضه نوشت افزار و یا دیگر وسایل می کنند، بدون مجوز برگزار شده است.

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه های بدون مجوز باعث برهم ریختگی بازار می شود، افزود: لازم است مسئولان ذیربط نسبت به جمع آوری این قبیل نمایشگاه ها  که یک تخلف آشکار می شود ، اقدام کنند.

فاضلی با اشاره به برگزاری نمایشگاه های نوشت افزار توسط برخی نهادها و دستگاه ها همچون شهرداری اظهار کرد: در نمایشگاه های بدون مجوز، هیچ کنترل و نظارتی بر کیفیت کالاها و همچنین قیمت گذاری محصولات نمی شود و اغلب عرضه کنندگان کالا در این نمایشگاه ها، واحدهای بدون پروانه هستند.

وی ادامه داد: در گذشته به دلیل اینکه احساس کمبود کالا در بازار وجود داشت، اقدام به برگزاری نمایشگاه عرضه کالا می شد، اما اکنون در هیچ یک از کالاها بویژه اقلام مورد نیاز مدارس اعم از کیف و کفش و پوشاک با مشکل مواجه نیستیم؛ از این رو نیاز به برگزاری نمایشگاه وجود ندارد.

فاضلی تصریح کرد : اکنون بازار آرامی را در اصناف کشور داریم اما مسئله ای که وجود دارد این است که تعداد واحدهای صنفی نسبت به آمار جمعیت کشور بسیار بالاست و با میانگین جهانی آن همخوانی ندارد؛ از این رو نظارت بر همه صنوف کار بسیار سختی است.

وی گفت: در بحث نوشت افزار، سرمایه گذاری در این زمینه در دو دهه اخیر در کشور انجام شده و اکنون بیش از 70 درصد نوشت افزار مورد نیاز از طریق واردات تامین می شود.

فاضلی افزود: توان تولید اقلام نوشت افزار در کشور وجود دارد اما واردات بی رویه و همچنین قاچاق ، انگیزه سرمایه گذاری را برای تولید این محصولات در کشور از بین برده است.

وی با اشاره به آمارهای 15 تا 17 میلیارد دلاری قاچاق سالانه در کشور اظهار کرد: برای جلوگیری از واردات بی رویه و قاچاق، لازم است به واحدهای تولیدی بها داده شود .

رییس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: برای ایجاد و رونق بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط باید دو کار انجام شود که یکی پرداخت تسهیلات لازم و ارزان برای سرمایه گذاری و دوم تصویب قوانین کارا و رفع موانع تولید است که این دو کار باید توامان انجام گیرد.

فاضلی گفت: اغلب خریداران لوازم مورد نیاز مدرسه اعم از نوشت افزار ، کیف و کفش  پوشاک به دنبال تهیه  آنها از طریق کالاهای باکیفیت ایرانی هستند اما اکنون نمی توانیم این کالاها را به میزان کافی تامین کنیم و امیدواریم روزی برسد که بیش از  70 درصد و حتی بالاتر از آن اقلام مورد نیاز را در داخل تولید کنیم و واردات به حداقل برسد.

وی افزود: باز هم ضرورت دارد که اعلام کنم در حالی که یک واحد صنفی دارای پروانه کسب علاوه بر پرداخت مالیات، عوارض و دیگر هزینه هایش را به طور کامل پرداخت می کند،  در شرایط فعلی چه نیازی به برگزاری نمایشگاه های بدون مجوز وجود دارد و از مسئولان ذیربط تقاضا دارم هر چه زودتر از برگزاری نمایشگاه های بدون مجوز جلوگیری کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.