کد: 13950615114025809

سرپرست طرح توسعه فازهای 20 و 21 خبر داد

تزریق گاز شیرین 2فاز پارس به شبکه سراسری

کد: 13950615114025809

http://goo.gl/2d9c3q

، تهران ، (اخبار رسمی): سرپرست طرح توسعه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی از آغاز تزریق گاز شیرین تولیدی پالایشگاه این فازها به شبکه سراسری ارسال گاز در بامداد امروز خبر داد.

تزریق گاز شیرین 2فاز پارس به شبکه سراسری

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی  شرکت ملی نفت ایران، علیرضا عبادی با اعلام این خبر گفت: گاز ترش دریافتی از آیگت 5 (خط لوله گاز ترش فازهای 6،7،8) یک شنبه هفته گذشته (7 شهریورماه) وارد ردیف نخست پالایشگاه فازهای 20و21 شده و پس از فرایند شیرین سازی، در حال حاضر تزریق به میزان 80 میلیون فوت مکعب در ساعت گاز شیرین به شبکه چهارم سراسری آغاز شده است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر این ردیف پالایشی آمادگی دریافت و شیرین سازی گاز با ظرفیت کامل را داراست، عنوان کرد: در روز جاری مقرر شده است با افزایش خوراک دریافتی از فازهای 6 تا 8 به پالایشگاه فازهای 20 و21، میزان شیرین سازی و تزریق گاز تولیدی این فازها به خط سراسری نیز افزایش یابد.

به گفته سرپرست فازهای 20 و21، هدف اصلی از دریافت و شیرین سازی گاز فازهای 6تا 8 پارس جنوبی، رفع پانچ های احتمالی و آزمایش تجهیزات و خطوط لوله در واحدها و آماده سازی کامل آنها جهت دریافت گاز از بخش فراساحل و سکوی فاز 21 در آذر ماه سال جاری بوده است.

به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، عبادی پیش از این در مورد ردیف دوم شیرین سازی پالایشگاه این فازها گفته بود: عملیات راه اندازی این ردیف نیز تا یک ماه آینده تکمیل شده و متعاقب آن این دو ردیف ،گاز بخش فراساحل این طرح درحال توسعه را دریافت خواهند کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی ایران

شرکت ملی نفت ایران از سال 1330 تاکنون عهده دار سامان بخشیدن و سیاستگذاری فعالیت های صنعت نفت اعم از اکتشاف، حفاری، تولید، پژوهش و توسعه، پالایش و توزیع نفت، گاز و فرآورده های نفتی و صادرات آن بوده است. این شرکت با در اختیار داشتن ذخیره های عظیم هیدروکربوری، یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان به شمار می آید.

منتشر شده در سرویس:

نفت، نیرو و انرژی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.