اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950617117475431

ابلاغ دستورالعمل فعالیت شرکت های پوشاک خارجی

کد: 13950617117475431

http://goo.gl/NZzEmL

، تهران , (اخبار رسمی): دستور العمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت های خارجی عرضه کننده پوشاک در ایران به سازمان صنعت، معدن وتجارت استان ها ابلاغ شد.

ابلاغ دستورالعمل فعالیت شرکت های پوشاک خارجی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت ایران ؛‌ سرپرست امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری در جمع اهالی رسانه با اعلام این خبر گفت: این دستور العمل با رویکرد حمایت از تولید داخل ،تقویت صادرات و جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور با تاکید وزیر صنعت، معدن وتجارت تهیه و صادر شده است و بر اساس آن همه نمایندگی ها یا شعب شرکت های خارجی برای فعالیت مجاز در ایران باید گواهی فعالیت دریافت کنند.

صادقی با اشاره به اینکه شرکت خارجی یا نماینده آن موظف است در 2 سال اول فعالیت خود در ایران حداقل 20 درصد ارزش واردات خود را در داخل تولید و حداقل معادل 50 درصد ارزش تولید خود را صادر کند افزود: مدت اعتبار گواهی فعالیت نمایندگی حداکثر 2 سال مشروط بر اعتبار مدت قرارداد یا مجوز است .
وی گفت: دارندگان گواهی فعالیت موکلف به دریافت پروانه کسب مطابق مقررات قانون نظام صنفی می باشند و با عرضه کنندگان کالای قاچاق برابر قانون برخورد خواهد شد.
سرپرست معاونت  امور اقتصادی و بازرگانی  وزارت صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه فروش پوشاک باید در فروشگاه های خرده فروش مجهز به صندوق مکانیزه فروش متصل به درگاه سازمان امور مالیاتی کشور و زیر مجموعه دارنده گواهی فعالیت باشد  گفت: در این صورت مسئولیت عملکرد این فروشگاه ها با دارنده گواهی فعالیت است.
وی در ادامه  تاکید کرد: دارنده گواهی فعالیت باید نسبت به ایجاد سامانه پوشاک ، به نحوی که کل زنجیره از بدو  ورود تا فروش نهایی برای وارد کننده ، گمرک و سایر دستگاه های متولی مانند سازمان امور مالیاتی و مرکز اصناف و بازرگانان ایران  قابل رصد  و رهگیری باشد ؛ اقدام نماید.
صادقی هم چنین از الزام دارندگان گواهی فعالیت به الصاق شناسه کالا به صورت دوختی روی کلیه اقلام و پوشاک و درج کشور محل تولید به صورت تایپی در کنار شناسه کالا خبر داد و افزود: استفاده از ظرفیت خالی کارخانجات داخی ، سرمایه گذاری مستقیم و مشترک از مهم ترین وظایف این شرکت های مجاز است.
مشاور معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت نیز در این نشست خبری ، گفت: با صدور دستور العمل جدید برای فعالیت نمایندگان و شعب شرکت های خارجی عرضه پوشاک در ایران، از این پس  دو نوع پوشاکی که یا نام ونشان ایرانی و یا نام ونشان خارجی ثبت شده دارد به مردم ارایه خواهد شد.
 گلنار نصرالهی  در ادامه گفت به همه تولیدکنندگان پوشاک داخلی از چهار ماه قبل اعلام شد تا به تدریج کالاهای خود را با نشان تجاری ایرانی تولید و عرضه کنند، افزود : نام و نشان تجاری ایرانی روی تولیدات داخلی زده می‌شود و امیدواریم در این راستا واحدهای بیشتری تولیدات خودرا با نام و نشان ایرانی عرضه کنند و مردم نیز به تولیدات داخلی بیشتر اهمیت دهند

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]