اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950624125835517

مردم برگه فروش رسمی بگیرند

برخورد باعرضه لوازم خانگی قاچاق ازابتدای مهر

کد: 13950624125835517

https://goo.gl/3GcsL9

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس اتحادیه لوازم خانگی اعلام کرد: از ابتدای مهر با عرضه لوازم خانگی قاچاق برخورد می کنیم.

برخورد باعرضه لوازم خانگی قاچاق ازابتدای مهر

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، محمد طحان پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: هم اکنون این نوع کالاها خیلی کم شده است و دو سال پیش کارخانه ای از چین لباس شویی وارد می کرد و در اینجا برند ایرانی می زد که سود زیادی داشت اما بعد از شناسایی و برخورد، کارخانه تعطیل شد.

وی اضافه کرد: بخش نگران کننده، ورود کالاهای چینی است زیرا این کالاها در بازار کشورمان حرف آخر را می زند و هم اکنون نیز فقط در خصوص کولر گازی چنین کاری انجام می شود که قطعات خارجی وارد می شود، اینجا سرهم می کنند و نشان تجاری (برند) ایرانی می زنند.رئیس اتحادیه لوازم خانگی تصریح کرد : ولی کالاهای شرکت های مطرح و معروف کالایشان به درستی وارد می شود و می توان مطمئن بود لوازم خانگی که برقی هستند کالای واقعی است.البته در نوع کالاهای کوچک خانگی مانند چرخ گوشت کالاهای چینی هستند و نماینده هم واقعی نیست و تنها وارد کرده اند. البته با نظارت هایی که شروع شده است، خیلی از این کالاها نیز دیگر وارد نمی شود.
طحان پور درباره پاکسازی منطقه “امین حضور” تهران از انبار کردن و عرضه کالاهای قاچاق لوازم خانگی گفت : با هماهنگی هایی که با ستاد مبارزه با قاچاق کالا، از ابتدای مهر شروع می شود. از مردم هم خواهش می کنم کالایی که می خرند، برگه فروش رسمی بگیرند و از فروشنده بپرسند که کالا ساخت کجاست.
نکونام مدیر کل صادرات و واردات سازمان استاندارد ایران با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد در سه حوزه عملکرد، ایمنی و برچسب انرژی بر کالا ها نظارت می کند، اظهار داشت: یکی از مباحثی که در استانداردها مطرح است، بحث نشانه گذاری است که نام تولید کننده و علامت تجاری را در بر می گیرد.
وی افزود : اینکه کالا با نشان (برند) تقلبی وارد می شود، مشمول ماده 122 قانون امور گمرکی می شود که مربوط به نشان کالاهای وارداتی می شود.مدیر کل صادرات و واردات سازمان استاندارد در پاسخ به این سوال که مردم چگونه می توانند استاندارد بودن کالایی را تشخیص دهند، گفت: کالاهایی که از مبادی قانونی یعنی گمرک وارد می شوند، به ما ارجاع می شود و ما آنها را بررسی می کنیم.
مطابقت اسناد ، بررسی برچسب نشانه گذاری کالا و کیفیت کالا جزو مسائلی است که در سازمان استاندارد بررسی می شود و اگر مسئله ای باشد، به گمرک اطلاع داده می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]